Eliteprospects
Eliteprospects
Startpage |  JOBS  |  STATS  |  TEAMS  |  LEAGUES  |  NATIONS  |  AWARDS  |  FREE AGENTS  |  DRAFTCENTER  |  DRAFTS  |  ABOUT  |  PHOTO  |  RSS  |  API  |  NHL BETTING
   


More Search Options Show more Search Options

Database: 590657 players
Last added: Christopher WiseFollow Elite Prospects on Twitter Follow Elite Prospects on Facebook Follow Elite Prospects on Instagram 
 SCORING LEADERS
DEL
# PLAYER GP G A TP
1. 
flag Keith Aucoin (F)
31
8
35
43
2. 
flag Marcel Müller (F)
27
16
21
37
3. 
flag Daniel Pietta (F)
30
11
22
33
4. 
flag Sean Backman (F)
31
16
14
30
5. 
flag Nick Petersen (F)
28
12
17
29
SHOW MORE    
 RECENT ARTICLES
Dec 14Cool as a cucumber – Rasmus Dahlin ready to embrace the pressure of the WJC
Dec 14Is Canada leaving too much skill at home?
Dec 14Is Flyers’ prospect Hart a lock for the Canadian starter’s job?
Dec 14Edmonton Oilers give Kailer Yamamoto the chance to shine at the WJC
Dec 13The Olympic Kids – prospects that starred on the big stage
ALL ARTICLES  
 FREE AGENT FRENZY
 flag SHL
 flag Allsvenskan
 flag Division 1
 flag J20 SuperElit
 flag Liiga
 flag Mestis
 flag KHL
 flag Extraliga
 flag Extraliga
 flag NLA
 flag NLB
 flag DEL
 flag DEL2
 flag Oberliga
 flag Metal Ligaen
 flag Get Ligaen
 flag EP Job Portal
 flag Erste Bank Liga
 flag AlpsHL
 flag EIHL
 flag Ligue Magnus
 flag Serie A
 flag NHL
 flag AHL
 flag ECHL
 flag SPHL
 flag NCAA
 flag NCAA III
 flag LNAH
 flag USports
 flag WC
 flag Champions HL

 LEAGUE PAGES
 flag NHL
 flag AHL
 flag ECHL
 flag WHL
 flag OHL
 flag QMJHL
  USports
 flag SPHL
 flag NCAA
 flag NCAA III
 flag USHL
 flag NAHL

flag KHL
flag Extraliga
flag Extraliga
flag NLA
flag NLB
flag DEL
flag DEL 2
flag EBEL
flag AlpsHL
flag Serie A
flag Ligue Mag.
flag EIHL
flag SHL
flag Allsvenskan
flag Division 1
flag SuperElit
flag Liiga
flag Mestis
flag Metal L
flag Get Ligaen
flag Belarus
flag Poland
flag BeNeLiga
flag Asia

SHOW MORE  
   

 ABROAD PLAYERS BY CONTINENT

  
EU NA INT

     Elite Prospects Facebook Page  Elite Prospects Twitter Page  Elite Prospects Instagram Page

     ©1999-2017, www.eliteprospects.com

     Contact EP (pop-up)
     Contact EP Shop
     Privacy Policy



AWARDS - BELARUS BRONZE MEDAL

TOP 10 WINNERS (PLAYERS)
 WINS   AWARD WINNER BORN BIRTHPLACE DRAFTED BY
 6 Mikhail Khoromando (D) 1991 Gomel, BLR
 6 Andrei Kolosov (C) 1989 Novopolotsk, BLR
 6 Nikolai Suslo (C) 1991 Gomel, BLR
 6 Pavel Musienko (RW) 1987 Chelyabinsk, RUS
 6 Yevgeni Solomonov (RW/LW) 1990 Gomel, BLR
 5 Alexander Yeronov (D) 1989 Novopolotsk, BLR
 5 Pavel Volchek (F) 1980 Minsk, BLR
 5 Artyom Volkov (C/RW) 1985 Novopolotsk, BLR
 5 Alexander Zhidkikh (F) 1984 Novopolotsk, BLR
 5 Artur Lachauniyek (D) 1971 Minsk, BLR


ALL WINNERS (PLAYERS)
 SEASON   AWARD WINNER BORN BIRTHPLACE DRAFTED BY
 2016-2017 Yevgeni Lobanov (G) 1984 Arkhangelsk, RUS
  Igor Brikun (G) 1986 Novopolotsk, BLR
  Konstantin Durnov (D) 1984 Minsk, BLR
  Anton Klementyev (D) 1990 Togliatti, RUS New York Islanders
  Igor Shvedov (D) 1987 Novopolotsk, BLR
  Mikhail Khoromando (D) 1991 Gomel, BLR
  Kirill Sachivko (D) 1991 Minsk, BLR
  Yevgeni Goranin (D) 1986 Novopolotsk, BLR
  Mikhail Prus (D) 1993 Gomel, BLR
  Dmitri Zalamay (D) 1994 Minsk, BLR
  Andrei Filichkin (D) 1987 Chelyabinsk, RUS
  David Mnatsyan (D) 1993 Omsk, RUS
  Alexander Yeronov (D) 1989 Novopolotsk, BLR
  Vyacheslav Fadeyev (C) 1995 Gomel, BLR
  Nikolai Suslo (C) 1991 Gomel, BLR
  Andrei Kolosov (C) 1989 Novopolotsk, BLR
  Ivan Myadel (F) 1986 Novopolotsk, BLR
  Pavel Volchek (F) 1980 Minsk, BLR
  Alexander Usenko (F) 1986 Nizhny Novgorod, RUS
  Anton Zimin (F) 1984 Yaroslavl, RUS
  Edijs Brahmanis (LW) 1983 Riga, LAT
  Yevgeni Khuzeyev (LW) 1992 Gomel, BLR
  Sergei Pischuk (LW) 1998 Gomel, BLR
  Sergei Topol (LW/C) 1985 Omsk, RUS Vancouver Canucks
  Denis Zaychik (RW) 1997 Gomel, BLR
  Pavel Musienko (RW) 1987 Chelyabinsk, RUS
  Igor Revenko (RW) 1990 Minsk, BLR
  Yevgeni Solomonov (RW/LW) 1990 Gomel, BLR
 2015-2016 Igor Brikun (G) 1986 Novopolotsk, BLR
  Roman Boboriko (G) 1993 Gomel, BLR
  Andrei Bashko (D) 1982 Minsk, BLR
  Anton Klementyev (D) 1990 Togliatti, RUS New York Islanders
  Igor Shvedov (D) 1987 Novopolotsk, BLR
  Mikhail Khoromando (D) 1991 Gomel, BLR
  Mikhail Prus (D) 1993 Gomel, BLR
  Yegor Ivanov (D) 1996 Mogilev, BLR
  Nikita Kryskin (D) 1994 Grodno, BLR
  Andrei Glebov (D) 1980 Cherepovets, RUS
  Andrei Kravchenko (D) 1993 Novopolotsk, BLR
  Alexander Yeronov (D) 1989 Novopolotsk, BLR
  Vyacheslav Fadeyev (C) 1995 Gomel, BLR
  Georgi Busarov (C) 1994 Penza, RUS
  Nikolai Suslo (C) 1991 Gomel, BLR
  Andrei Kolosov (C) 1989 Novopolotsk, BLR
  Artyom Volkov (C/RW) 1985 Novopolotsk, BLR
  Alexander Konnov (F) 1994 Khabarovsk, RUS
  Pavel Volchek (F) 1980 Minsk, BLR
  Dmitri Kolyshkin (F) 1996 Gomel, BLR
  Andrei Pereguda (F) 1995 Gomel, BLR
  Ivan Myadel (F) 1986 Novopolotsk, BLR
  Igor Speshilov (F) 1994 Gomel, BLR
  Alexander Zhidkikh (F) 1984 Novopolotsk, BLR
  Edijs Brahmanis (LW) 1983 Riga, LAT
  Yevgeni Khuzeyev (LW) 1992 Gomel, BLR
  Igor Revenko (RW) 1990 Minsk, BLR
  Pavel Musienko (RW) 1987 Chelyabinsk, RUS
  Yevgeni Solomonov (RW/LW) 1990 Gomel, BLR
 2014-2015 Leonid Grishukevich (G) 1978 Minsk, BLR
  Igor Brikun (G) 1986 Novopolotsk, BLR
  Yuri Navarenko (D) 1979 Kiev, UKR
  Alexander Yeronov (D) 1989 Novopolotsk, BLR
  Mikhail Khoromando (D) 1991 Gomel, BLR
  Andrei Glebov (D) 1980 Cherepovets, RUS
  Igor Shvedov (D) 1987 Novopolotsk, BLR
  Andrei Bashko (D) 1982 Minsk, BLR
  Anton Pulver (D) 1981 Novopolotsk, BLR
  Sergei Stas (D/LW) 1974 Minsk, BLR
  Vyacheslav Fadeyev (C) 1995 Gomel, BLR
  Andrei Kolosov (C) 1989 Novopolotsk, BLR
  Artyom Karkotsky (C) 1985 Minsk, BLR
  Nikolai Suslo (C) 1991 Gomel, BLR
  Alexander Zhidkikh (F) 1984 Novopolotsk, BLR
  Kirill Brikun (F) 1990 Novopolotsk, BLR
  Alexander Pastukhov (F) 1995 Gomel, BLR
  Pavel Volchek (F) 1980 Minsk, BLR
  Artyom Bozhko (F) 1985 Voskresensk, RUS
  Alexander Kachan (F) 1990 Minsk, BLR
  Pavel Kutsevich (F) 1983 Grodno, BLR
  Igor Speshilov (F) 1994 Gomel, BLR
  Yevgeni Khuzeyev (LW) 1992 Gomel, BLR
  Edijs Brahmanis (LW) 1983 Riga, LAT
  Pavel Musienko (RW) 1987 Chelyabinsk, RUS
  Yevgeni Solomonov (RW/LW) 1990 Gomel, BLR
 2013-2014 Leonid Grishukevich (G) 1978 Minsk, BLR
  Roman Boboriko (G) 1993 Gomel, BLR
  Andrei Glebov (D) 1980 Cherepovets, RUS
  Anton Pulver (D) 1981 Novopolotsk, BLR
  Ilya Busilko (D) 1989 Minsk, BLR
  Mikhail Prus (D) 1993 Gomel, BLR
  Alexander Yeronov (D) 1989 Novopolotsk, BLR
  Yuri Navarenko (D) 1979 Kiev, UKR
  Mikhail Khoromando (D) 1991 Gomel, BLR
  Sergei Stas (D/LW) 1974 Minsk, BLR
  Alexei Shagov (D/LW) 1986 Minsk, BLR
  Nikolai Suslo (C) 1991 Gomel, BLR
  Andrei Kolosov (C) 1989 Novopolotsk, BLR
  Artyom Bozhko (F) 1985 Voskresensk, RUS
  Sergei Khomko (F) 1983 Grodno, BLR
  Pavel Volchek (F) 1980 Minsk, BLR
  Alexander Kachan (F) 1990 Minsk, BLR
  Pavel Kutsevich (F) 1983 Grodno, BLR
  Alexander Zhidkikh (F) 1984 Novopolotsk, BLR
  Yuri Ilyin (LW) 1987 Zlatoust, RUS
  Edijs Brahmanis (LW) 1983 Riga, LAT
  Yevgeni Khuzeyev (LW) 1992 Gomel, BLR
  Pavel Musienko (RW) 1987 Chelyabinsk, RUS
  Yevgeni Solomonov (RW/LW) 1990 Gomel, BLR
  Artyom Senkevich (W) 1982 Minsk, BLR
 2012-2013 Mikhail Shibanov (G) 1987 Kazan, RUS
  Alexander Medvedev (D) 1979 Yaroslavl, RUS
  Yevgeni Goranin (D) 1986 Novopolotsk, BLR
  Igor Shvedov (D) 1987 Novopolotsk, BLR
  Roman Salnikov (D) 1976 Volgograd, RUS
  Alexander Yeronov (D) 1989 Novopolotsk, BLR
  Yuri Navarenko (D) 1979 Kiev, UKR
  Vadim Sushko (D) 1986 Novopolotsk, BLR
  Sergei Stas (D/LW) 1974 Minsk, BLR
  Alexander Shchurko (C) 1987 Minsk, BLR
  Yevgeni Samokhin (C) 1993 Minsk, BLR
  Artyom Karkotsky (C) 1985 Minsk, BLR
  Artyom Volkov (C/RW) 1985 Novopolotsk, BLR
  Alexei Avtayev (F) 1991 Omsk, RUS
  Viktor Andrushchenko (F) 1986 Kiev, UKR
  Valeri Khlebnikov (F) 1981 Yekaterinburg, RUS
  Yevgeni Nikolayev (F) 1986 Semonaiha, KAZ
  Yevgeni Baukin (F) 1986 Voskresensk, RUS
  Ilya Kambovich (F) 1989 Yaroslavl, RUS
  Dmitri Verameychik (F) 1989 Minsk, BLR
  Yevgeni Dadonov (LW) 1992 Vitebsk, BLR
  Alexei Yefimenko (LW) 1985 Slavgorod, RUS
  Yaroslav Chupris (LW) 1981 Minsk, BLR
  Vladimir Markelov (LW) 1987 Novosibirsk, RUS
  Tomas Kurka (LW/RW) 1981 Most, CZE Carolina Hurricanes
  Ivan Dunayev (RW) 1993 Minsk, BLR
 2011-2012 Maxim Schepko (G) 1990 Gomel, BLR
  Mikhail Motsar (G) 1992 Gomel, BLR
  Pasi Häkkinen (G) 1977 Lappeenranta, FIN
  Filip Björk (D) 1986 Sollentuna, SWE
  Mikhail Khoromando (D) 1991 Gomel, BLR
  Kirill Stepanov (D) 1984 Moskva, RUS
  Andrei Filichkin (D) 1987 Chelyabinsk, RUS
  Yevgeni Nogachyov (D) 1991 Minsk, BLR
  Denis Dzhumov (D) 1990 Gomel, BLR
  Yaroslav Maslennikov (D) 1982 Rybinsk, RUS
  Alexei Deniskin (D) 1978 Voskresensk, RUS
  Dmitri Korobov (D) 1989 Novopolotsk, BLR
  Atvars Tribuncovs (D) 1976 Ogre, LAT
  Timofei Filin (F) 1984 Minsk, BLR
  Nikolai Suslo (C) 1991 Gomel, BLR
  Andrei Kolosov (C) 1989 Novopolotsk, BLR
  Artyom Volkov (C/RW) 1985 Novopolotsk, BLR
  Alexander Zhidkikh (F) 1984 Novopolotsk, BLR
  Pavel Pantserny (F) 1990 Novopolotsk, BLR
  Yegor Yegorov (F) 1987 Kharkov, UKR
  Yevgeni Nikolayev (F) 1986 Semonaiha, KAZ
  Alexander Kachan (F) 1990 Minsk, BLR
  Alexander Usenko (F) 1986 Nizhny Novgorod, RUS
  Vladimir Markelov (LW) 1987 Novosibirsk, RUS
  Anatoly Protasenya (LW) 1990 Minsk, BLR
  Alexei Dmitriev (LW) 1985 Minsk, BLR
  Roman Magdeyev (LW) 1987 Togliatti, RUS
  Vladimir Alyokhin (LW/D) 1987 Vozyayevka, RUS
  Pavel Musienko (RW) 1987 Chelyabinsk, RUS
  Yevgeni Solomonov (RW/LW) 1990 Gomel, BLR
  Artyom Senkevich (W) 1982 Minsk, BLR
  Mikhail Stefanovich (W/C) 1989 Minsk, BLR Toronto Maple Leafs
 2010-2011 Leonid Grishukevich (G) 1978 Minsk, BLR
  Dmitri Milchakov (G) 1986 Minsk, BLR
  Alexander Makritsky (D) 1971 Minsk, BLR
  Ilya Shinkevich (D) 1989 Minsk, BLR
  Ilya Kaznadey (D) 1989 Minsk, BLR
  Anton Pulver (D) 1981 Novopolotsk, BLR
  Konstantin Durnov (D) 1984 Minsk, BLR
  Vasili Polonitsky (D) 1977 Kharkov, UKR
  Dmitri Yakushin (D) 1978 Kharkov, UKR Toronto Maple Leafs
  Alexei Plotnikov (D) 1975 Ufa, RUS
  Andrei Spiridonov (D) 1984 Moskva, RUS
  Nikita Komarov (C) 1988 Novopolotsk, BLR
  Sergei Dudko (C/W) 1991 Togliatti, RUS
  Kirill Brikun (F) 1990 Novopolotsk, BLR
  Alexei Yerashov (F) 1984 Minsk, BLR
  Rustam Azimov (F) 1991 Novopolotsk, BLR
  Dmitri Igoshin (F) 1980 Nizhny Novgorod, RUS
  Alexei Gerlovsky (F) 1984 Minsk, BLR
  Sergei Khomko (F) 1983 Grodno, BLR
  Konstantin Nemirko (F) 1983 Minsk, BLR
  Yevgeni Kashtanov (F) 1984 Brest, BLR
  Sergei Kukushkin (LW) 1985 Minsk, BLR Dallas Stars
  Nikita Osipov (LW) 1984 Samara, RUS
  Dmitri Kalachyov (RW) 1978 Ufa, RUS
  Andrei Makrov (RW) 1979 Tallinn, EST
 2009-2010 Dmitri Karpikov (G) 1974 Kirovo-Chepetsk, RUS
  Igor Brikun (G) 1986 Novopolotsk, BLR
  Andrei Filichkin (D) 1987 Chelyabinsk, RUS
  Vladimir Kopat (D) 1971 Minsk, BLR
  Sergei Rabiza (D) 1990 Korenevka, RUS
  Dmitri Khozov (D) 1987 Togliatti, RUS
  Anatoli Panov (D) 1989 Minsk, BLR
  Mikhail Khoromando (D) 1991 Gomel, BLR
  Yaroslav Maslennikov (D) 1982 Rybinsk, RUS
  Dmitri Yakushin (D) 1978 Kharkov, UKR Toronto Maple Leafs
  Vladimir Magdeyev (D) 1980 Togliatti, RUS
  Ivan Usenko (D) 1983 Nizhny Novgorod, RUS
  Timofei Filin (F) 1984 Minsk, BLR
  Alexei Krovopuskov (C) 1978 Moskva, RUS
  Andrei Kolosov (C) 1989 Novopolotsk, BLR
  Sergei Ogorodnikov (C) 1986 Irkutsk, RUS New York Islanders
  Nikolai Suslo (C) 1991 Gomel, BLR
  Artyom Volkov (C/RW) 1985 Novopolotsk, BLR
  Elvis Zelubovskis (C/RW) 1986 Riga, LAT
  Dmitri Rudak (F) 1978 Novopolotsk, BLR
  Valeri Bobkov (F) 1989 Kohtla-Järve, EST
  Alexander Usenko (F) 1986 Nizhny Novgorod, RUS
  Alexander Zhidkikh (F) 1984 Novopolotsk, BLR
  Mikhail Klimin (F) 1982 Minsk, BLR
  Alexander Kachan (F) 1990 Minsk, BLR
  Yegor Filin (RW) 1987 Minsk, BLR
  Andrei Pchelyakov (RW) 1972 Ust-Kamenogorsk, KAZ
  Pavel Musienko (RW) 1987 Chelyabinsk, RUS
  Yevgeni Yesaulov (RW) 1977 Minsk, BLR
  Yevgeni Solomonov (RW/LW) 1990 Gomel, BLR
 2008-2009 Andrei Buiko (G) 1986 Minsk, BLR
  Arunas Aleinikovas (G) 1978 Elektrenai, LTU
  Igor Fyodorov (D) 1981 Karaganda, KAZ
  Valentin Kulenok (D) 1978 Grodno, BLR
  Konstantin Durnov (D) 1984 Minsk, BLR
  Yevgeni Krivomaz (D) 1979 Minsk, BLR
  Alexander Valentin (D) 1981 Kosice, SVK
  Ilya Kaznadey (D) 1989 Minsk, BLR
  Agris Saviels (D) 1982 Jurmala, LAT Colorado Avalanche
  Sergei Gubernatorov (D) 1981 St. Petersburg, RUS
  Vadim Novitsky (D) 1979 Minsk, BLR
  Elvis Zelubovskis (C/RW) 1986 Riga, LAT
  Alexei Krutikov (F) 1980 Minsk, BLR
  Yegor Tsurikov (F) 1980 Minsk, BLR
  Alexander Kovshik (F) 1986 Grodno, BLR
  Gennadi Savilov (F) 1976 Minsk, BLR
  Pavel Volchek (F) 1980 Minsk, BLR
  Alexei Volchek (F) 1980 Minsk, BLR
  Alexei Lozhkin (LW) 1974 Minsk, BLR
  Alexei Yefimenko (LW) 1985 Slavgorod, RUS
  Nikita Osipov (LW) 1984 Samara, RUS
  Viktors Blinovs (RW) 1981 Riga, LAT
  Roman Tvrdon (RW) 1981 Trencin, SVK Washington Capitals
  Dmitri Kalachyov (RW) 1978 Ufa, RUS
 2007-2008 Sergei Borisov (G) 1985 Moskva, RUS
  Vadim Sushko (D) 1986 Novopolotsk, BLR
  Andrei Skripelyov (D) 1982 Smolensk, RUS
  Valentin Ebert (D) 1981 Minsk, BLR
  Pavel Mikulchik (D) 1975 Minsk, BLR
  Alexander Zhurik (D) 1975 Minsk, BLR Edmonton Oilers
  Alexander Medvedev (D) 1979 Yaroslavl, RUS
  Dmytro Tolkunov (D) 1979 Kiev, UKR
  Sergei Kolosov (D/LW) 1986 Novopolotsk, BLR Detroit Red Wings
  Timofei Filin (F) 1984 Minsk, BLR
  Yevgeni Kurilin (C) 1979 Minsk, BLR Carolina Hurricanes
  Alexander Kulakov (C/RW) 1983 Minsk, BLR
  Gennadi Savilov (F) 1976 Minsk, BLR
  Alexei Yerashov (F) 1984 Minsk, BLR
  Irek Khafizov (F) 1986 Nizhnekamsk, RUS
  Artur Tereshko (F) 1986 Minsk, BLR
  Alexander Mikheyonok (F) 1986 Minsk, BLR
  Sergei Demagin (LW) 1986 Togliatti, RUS
  Nikita Osipov (LW) 1984 Samara, RUS
  Nikita Vyglazov (LW) 1985 Olenegorsk, RUS
  Alexei Lozhkin (LW) 1974 Minsk, BLR
  Maxim Balmochnykh (RW) 1979 Lipetsk, RUS Anaheim Ducks
  Andrei Makrov (RW) 1979 Tallinn, EST
  Dmitri Dudik (RW) 1977 Minsk, BLR
 2006-2007 Dmitri Baskov (G) 1978 Minsk, BLR
  Stepan Goryachevskikh (G) 1985 Nizhnekamsk, RUS
  Vladimir Kopat (D) 1971 Minsk, BLR
  Igor Khatsei (D) 1972 Chelyabinsk, RUS
  Sergei Paklin (D) 1981 Minsk, BLR
  Andrei Karev (D) 1985 Elektrostal, RUS
  Oleg Leontyev (D) 1970 Saratov, RUS
  Sergei Yerkovich (D) 1974 Minsk, BLR Edmonton Oilers
  Yevgeni Krivomaz (D) 1979 Minsk, BLR
  Nikolai Stasenko (D) 1987 Roschino, RUS
  Alexei Shagov (D/LW) 1986 Minsk, BLR
  Alexei Savin (C) 1986 Chelyabinsk, RUS
  Artyom Volkov (C/RW) 1985 Novopolotsk, BLR
  Mikhail Buturlin (F) 1978 Moskva, RUS
  Stepan Ponomaryov (F) 1976 Rybinsk, RUS
  Alexei Krutikov (F) 1980 Minsk, BLR
  Oleg Voschenikin (F) 1978
  Sergei Salnikov (LW) 1986 Ufa, RUS
  Tomas Chlubna (LW) 1972 Jihlava, CZE
  Vitali Semenchenko (LW) 1974 Kiev, UKR
  Alexei Yefimenko (LW) 1985 Slavgorod, RUS
  Artyom Chernov (LW/RW) 1982 Novokuznetsk, RUS Dallas Stars
  Andrei Kovalev (RW) 1966 Vitebsk, BLR Washington Capitals
  Igor Andryuschenko (RW) 1967 Komsomolsk-na-Amure, RUS
  Vladislav Klochkov (RW) 1978 Novosibirsk, RUS
  Mikelis Redlihs (RW) 1984 Riga, LAT
  Sergei Shitkovsky (RW) 1970 Minsk, BLR
  Konstantin Zakharov (RW) 1985 Minsk, BLR St. Louis Blues
 2005-2006 Martins Raitums (G) 1985 Talsi, LAT
  Matus Kostur (G) 1980 Banska Bystrica, SVK New Jersey Devils
  Vitalijs Goncaruks (D) 1979
  Georgijs Pujacs (D) 1981 Riga, LAT Boston Bruins
  Beau Geisler (D) 1981 Coleraine, MN, USA
  Ronalds Ozolins (D) 1973 Riga, LAT
  Renars Valters (D) 1985 Riga, LAT
  Guntis Galvins (D) 1986 Talsi, LAT
  Aigars Mironovics (D) 1976 Riga, LAT
  Kristaps Sotnieks (D) 1987 Riga, LAT
  Igors Bondarevs (D) 1974 Riga, LAT
  Kriss Grundmanis (D) 1989 Riga, LAT
  Aleksandrs Siskovics (D) 1972 Riga, LAT
  Aigars Cipruss (C) 1972 Riga, LAT
  Vitalijs Galuzo (C) 1978
  Armands Berzins (C) 1983 Riga, LAT Minnesota Wild
  Marek Hascak (C) 1985 Trencin, SVK
  Aldis Abolins (C/RW) 1985 Talsi, LAT
  Elvis Zelubovskis (C/RW) 1986 Riga, LAT
  Jurijs Klujevskis (F) 1986 Riga, LAT
  Raimonds Danilics (F) 1985 Riga, LAT Tampa Bay Lightning
  Aleksejs Hromcenkovs (F) 1974 Riga, LAT
  Toivo Suursoo (F/D) 1975 Tallinn, EST Detroit Red Wings
  Edgars Zaltkovskis (LW) 1974 Riga, LAT
  Artis Abols (LW) 1973 Riga, LAT
  Martins Cipulis (LW/RW) 1980 Cesis, LAT
  Andrejs Ignatovics (RW) 1971 Riga, LAT
  Aleksandrs Macijevskis (RW) 1975 Riga, LAT
  Girts Ankipans (RW/C) 1975 Riga, LAT
  Kaspars Saulietis (RW/LW) 1987 Riga, LAT
  Eriks Ozollapa (RW/LW) 1987 Riga, LAT
  Kaspars Daugavins (W/C) 1988 Riga, LAT Ottawa Senators
 2004-2005 Sergei Podpuzko (G) 1974 Moskva, RUS
  Leonid Grishukevich (G) 1978 Minsk, BLR
  Alexander Pobedonostsev (D) 1981 Kiev, UKR
  Roman Usachyov (D) 1977 Moskva, RUS
  Oleg Leontyev (D) 1970 Saratov, RUS
  Maxim Tsvetkov (D) 1974 Cherepovets, RUS
  Artur Lachauniyek (D) 1971 Minsk, BLR
  Pavel Tolstik (D) 1978 Minsk, BLR
  Valentin Ebert (D) 1981 Minsk, BLR
  Dmitri Yakushin (D) 1978 Kharkov, UKR Toronto Maple Leafs
  Alexei Titovets (F) 1978 Minsk, BLR
  Oleg Shafarenko (C) 1981 Kiev, UKR
  Alexander Volchkov (C) 1977 Moskva, RUS Washington Capitals
  Alexander Galchenyuk (C) 1967 Minsk, BLR
  Viktor Shariton (F) 1978 Minsk, BLR
  Alexander Borovkov (F) 1982 Moskva, RUS
  Viktor Andrushchenko (F) 1986 Kiev, UKR
  Vitali Gorbachev (F) 1985 Tynda, RUS
  Alexei Vinokurov (F) 1976 Minsk, BLR
  Ivan Sakharov (F) 1980 Moskva, RUS
  Alexander Borozenko (LW) 1977 Moskva, RUS
  Roman Magdeyev (LW) 1987 Togliatti, RUS
  Denis Matyukhin (RW) 1978 Minsk, BLR
  Olexander Vasilevski (RW) 1975 Kiev, UKR St. Louis Blues
  Artyom Senkevich (W) 1982 Minsk, BLR
 2003-2004 Vitali Trigubov (G) 1977 Moskva, RUS
  Denis Isayenko (D) 1980 Novoshepelichi, UKR
  Vadim Navrotsky (D) 1977 Lipetsk, RUS
  Vitali Dryndin (D) 1975 Voskresensk, RUS
  Pavel Mikulchik (D) 1975 Minsk, BLR
  Alexei Deniskin (D) 1978 Voskresensk, RUS
  Yevgeni Letov (D) 1976 Ust-Kamenogorsk, KAZ
  Vyacheslav Shipilo (D) 1985 Novopolotsk, BLR
  Alexander Alexeyev (D) 1968 Ufa, RUS
  Yevgeni Krivomaz (D) 1979 Minsk, BLR
  Vladimir Pereverzev (D) 1975 Kharkov, UKR
  Yevgeni Kurilin (C) 1979 Minsk, BLR Carolina Hurricanes
  Vadim Bekbulatov (C) 1970 Yekaterinburg, RUS
  Eduard Valiullin (C) 1966 Talinn, EST
  Sergei Zadelyonov (C) 1976 Glazov, RUS
  Andrei Andriyevsky (F) 1973 Minsk, BLR
  Ivan Myadel (F) 1986 Novopolotsk, BLR
  Andrei Shevelyov (F) 1979 Minsk, BLR
  Roman Blokh (F) 1986 Grodno, BLR
  Dmitri Pantsyrev (F) 1986 Grodno, BLR
  Vladislav Bryzgalov (LW) 1974 Elektrostal, RUS
  Vitali Valuy (LW) 1974 Novopolotsk, BLR
  Vitali Semenchenko (LW) 1974 Kiev, UKR
  Yevgeni Yesaulov (RW) 1977 Minsk, BLR
  Alexander Andriyevsky (RW) 1968 Minsk, BLR Chicago Blackhawks
  Oleg Antonenko (RW) 1971 Minsk, BLR
  Vladimir Ilyin (RW) 1972 Novocheboksarsk, RUS
  Alexei Strakhov (RW) 1975 Kharkov, UKR
  Sergei Kostitsyn (RW/LW) 1987 Novopolotsk, BLR Montréal Canadiens
  Artyom Senkevich (W) 1982 Minsk, BLR
 2002-2003 Alexei Ignatenko (G) 1970 Nizhny Novgorod, RUS
  Ostap Ploskov (G) 1975 Chelyabinsk, RUS
  Oleg Koreyev (D) 1978
  Roman Petrov (D) 1979 Kazan, RUS
  Dmitri Filatov (D) 1982 Moskva, RUS
  Andrei Pakhomov (D) 1967
  Renat Abashev (D) 1969 Kirovo-Chepetsk, RUS
  Sergei Lebedev (D) 1975
  Sergei Tikhonov (D) 1977 Podolsk, RUS
  Vasili Kuchin (D) 1977 Tver, RUS
  Maxim Solovyov (D) 1979 Moskva, RUS
  Alexander Korotky (F) 1985
  Ivan Sakharov (F) 1980 Moskva, RUS
  Andrei Zhelnov (F) 1975 Nizhny Novgorod, RUS
  Alexander Borovkov (F) 1982 Moskva, RUS
  Mikhail Klimin (F) 1982 Minsk, BLR
  Alexander Rymsha (F) 1975 Minsk, BLR
  Oleg Voschenikin (F) 1978
  Alexei Ivanov (F) 1979 Izhevsk, RUS
  Andrei Romadanovsky (F) 1980 Kazan, RUS
  Yevgeni Tugashev (F) 1975 Almetievsk, RUS
  Alexei Chernikov (F) 1980
  Alexander Prygunov (F) 1979 Kazan, RUS
  Vladimir Troshin (F) 1978
  Maxim Znamensky (F) 1980 Kazan, RUS
  Alexander Borozenko (LW) 1977 Moskva, RUS
 2001-2002 Anatoli Kazachkin (G) 1979
  Arunas Aleinikovas (G) 1978 Elektrenai, LTU
  Kirill Kalmychkov (D) 1974 Minsk, BLR
  Dmitri Nichiukhin (D) 1968 Grodno, BLR
  Oleg Teterev (D) 1975 Minsk, BLR
  Pavel Litvinenko (D) 1974
  Maxim Sapivuz (D) 1981 Cherepovets, RUS
  Valentin Kulenok (D) 1978 Grodno, BLR
  Alexei Pechyonkin (D) 1973 Chelyabinsk, RUS
  Andrei Korshunov (D) 1983 Grodno, BLR
  Alexander Ovchinnikov (D) 1979
  Sergei Zhdanov (D) 1969
  Alexander Pstyga (C) 1966 Ufa, RUS
  Igor Stefanovich (C) 1965 Minsk, BLR
  Sarunas Kuliesius (C/RW) 1977 Elektrenai, LTU
  Andrei Gavrilov (F) 1981
  Andrei Buzyrev (F) 1967 Kharkov, UKR
  Dmitri Duben (F) 1981
  Pavel Kutsevich (F) 1983 Grodno, BLR
  Ilya Politsinsky (F) 1972 Ufa, RUS
  Ruslan Belyi (F) 1978 Yaroslavl, RUS
  Vadim Smirnov (F) 1968 Rybinsk, RUS
  Vyacheslav Sidorov (F) 1975 Ufa, RUS
  Sergei Lantratov (F/D) 1975 Novokuznetsk, RUS
  Vladimir Deyev (LW) 1969
  Alexander Churabayev (LW) 1975 Novokuznetsk, RUS
  Vyacheslav Lisichkin (LW) 1980 Murmansk, RUS
  Yuri Chukh (RW) 1971
  Viktor Minin (RW) 1974 Temirtau, KAZ
  Sergei Golovinov (RW) 1973
 2000-2001 Yevgeni Filipchik (G) 1976
  Dmitri Poshelyuk (G) 1981 Novopolotsk, BLR
  Yuri Ivashin (G) 1973
  Artyom Glinkin (D) 1983 Chelyabinsk, RUS
  Vyacheslav Sokol (D) 1977 Minsk, BLR
  Vitali Gegenya (D) 1977
  Vladimir Pereverzev (D) 1975 Kharkov, UKR
  Yaroslav Maslennikov (D) 1982 Rybinsk, RUS
  Artur Lachauniyek (D) 1971 Minsk, BLR
  Stanislav Korobov (F) 1982
  Stepan Ponomaryov (F) 1976 Rybinsk, RUS
  Denis Tydnyuk (F) 1978 Murmansk, RUS
  Vladimir Kalenitsky (F) 1971
  Ivan Opeykin (F) 1983 Chelyabinsk, RUS
  Yegor Tsurikov (F) 1980 Minsk, BLR
  Artyom Gladilovich (F) 1975 Kharkov, UKR
  Andrei Moroz (F) 1981 Novopolotsk, BLR
  Andrei Tikhon (F) 1981
  Pavel Derkach (F) 1974 Minsk, BLR
  Alexei Krutikov (F) 1980 Minsk, BLR
  Dmitri Rudak (F) 1978 Novopolotsk, BLR
  Vitali Valuy (LW) 1974 Novopolotsk, BLR
 1999-2000 Konstantin Alexeyev (G) 1976 Ufa, RUS
  Alexander Prudnikovich (G) 1975
  Alexei Pechyonkin (D) 1973 Chelyabinsk, RUS
  Valentin Kulenok (D) 1978 Grodno, BLR
  Sergei Zhdanov (D) 1969
  Sergei Chernobayev (D) 1974 Novokuznetsk, RUS
  Alexei Verbitsky (D) 1976
  Oleg Teterev (D) 1975 Minsk, BLR
  Igor Stefanovich (C) 1965 Minsk, BLR
  Oleg Malashkevich (F) 1972 Novokuznetsk, RUS
  Pavel Varivonchik (F) 1980
  Anatoli Dudzin (F) 1978
  Dmitri Duben (F) 1981
  Ilya Politsinsky (F) 1972 Ufa, RUS
  Ilshat Kadyrov (F) 1974 Ufa, RUS
  Sergei Lantratov (F/D) 1975 Novokuznetsk, RUS
  Alexander Churabayev (LW) 1975 Novokuznetsk, RUS
  Vyacheslav Lisichkin (LW) 1980 Murmansk, RUS
  Vladimir Deyev (LW) 1969
  Sergei Golovinov (RW) 1973
  Viktor Minin (RW) 1974 Temirtau, KAZ
 1998-1999 Alexander Shumidub (G) 1964 Minsk, BLR
  Yevgeni Filipchik (G) 1976
  Sergei Glushinsky (D) 1975
  Sergei Revenko (D) 1977
  Anton Pulver (D) 1981 Novopolotsk, BLR
  Vladimir Pereverzev (D) 1975 Kharkov, UKR
  Vyacheslav Sokol (D) 1977 Minsk, BLR
  Artur Lachauniyek (D) 1971 Minsk, BLR
  Oleg Runets (D) 1970
  Sergei Kovalchuk (F) 1975
  Stepan Ponomaryov (F) 1976 Rybinsk, RUS
  Denis Tydnyuk (F) 1978 Murmansk, RUS
  Artyom Gladilovich (F) 1975 Kharkov, UKR
  Vladimir Pleshkov (F) 1978
  Pavel Savchenkov (F) 1971
  Sergei Pigulevsky (F) 1970
  Dmitri Rudak (F) 1978 Novopolotsk, BLR
  Andrei Moroz (F) 1981 Novopolotsk, BLR
  Roman Romanenko (F) 1975 Minsk, BLR
 1997-1998 Alexander Zarudny (G) 1974 Severodonetsk, UKR
  Kirill Kashevsky (G) 1976 Minsk, BLR
  Yuri Kuzmenkov (D) 1977 Minsk, BLR
  Vadim Novitsky (D) 1979 Minsk, BLR
  Sergei Ivanov (D) 1976 Minsk, BLR
  Dmitri Nichiukhin (D) 1968 Grodno, BLR
  Vitali Kuznetsov (D) 1975 Minsk, BLR
  Alexander Zelenko (D) 1977 Minsk, BLR
  Igor Leonovich (F) 1967 Minsk, BLR
  Vladislav Sosedkov (F) 1977 Minsk, BLR
  Alexei Bezgubov (F) 1972 Novokuznetsk, RUS
  Alexei Monakhov (F) 1974 Elektrostal, RUS
  Stanislav Solopekin (F) 1974 Novokuznetsk, RUS
  Dmitri Belko (F) 1977 Minsk, BLR
  Vladimir Kozyrev (F) 1975 Minsk, BLR
  Gennadi Savilov (F) 1976 Minsk, BLR
  Andrei Andriyevsky (F) 1973 Minsk, BLR
  Pavel Derkach (F) 1974 Minsk, BLR
  Igor Butko (F) 1979 Minsk, BLR
  Alexander Rymsha (F) 1975 Minsk, BLR
 1996-1997 Alexander Zarudny (G) 1974 Severodonetsk, UKR
  Alexei Yemelyanov (G) 1967 Novokuznetsk, RUS
  Alexander Prudnikovich (G) 1975
  Sergei Chernobayev (D) 1974 Novokuznetsk, RUS
  Viktor Lobynko (D) 1977
  Oleg Stryukov (D) 1969 Temirtau, KAZ
  Valentin Kulenok (D) 1978 Grodno, BLR
  Yuri Petrushin (D) 1968 Temirtau, KAZ
  Roman Kazykhanov (D) 1977 Chelyabinsk, RUS
  Alexei Pechyonkin (D) 1973 Chelyabinsk, RUS
  Alexei Verbitsky (D) 1976
  Kirill Kalmychkov (D) 1974 Minsk, BLR
  Dmitri Nichiukhin (D) 1968 Grodno, BLR
  Oleg Teterev (D) 1975 Minsk, BLR
  Igor Stefanovich (C) 1965 Minsk, BLR
  Alexander Pstyga (C) 1966 Ufa, RUS
  Igor Davydov (F) 1967
  Ilshat Kadyrov (F) 1974 Ufa, RUS
  Dmitry Medvedev (F) 1967 Minsk, BLR
  Valeri Grigut (F) 1976
  Andrei Manchenko (F) 1968
  Dmitri Selyanin (F) 1973 Chelyabinsk, RUS
  Oleg Malashkevich (F) 1972 Novokuznetsk, RUS
  Igor Galchin (F) 1976
  Alexander Vysotsky (F) 1968 Karaganda, KAZ
  Sergei Lantratov (F/D) 1975 Novokuznetsk, RUS
  Alexander Churabayev (LW) 1975 Novokuznetsk, RUS
  Sergei Golovinov (RW) 1973
  Yevgeni Yesaulov (RW) 1977 Minsk, BLR
  Viktor Minin (RW) 1974 Temirtau, KAZ
 1995-1996 Alexei Yemelyanov (G) 1967 Novokuznetsk, RUS
  Alexander Prudnikovich (G) 1975
  Alexander Zarudny (G) 1974 Severodonetsk, UKR
  Kirill Kalmychkov (D) 1974 Minsk, BLR
  Oleg Teterev (D) 1975 Minsk, BLR
  Sergei Ivanov (D) 1976 Minsk, BLR
  Oleg Putilenko (D) 1966 Ufa, RUS
  Sergei Chernobayev (D) 1974 Novokuznetsk, RUS
  Alexei Pechyonkin (D) 1973 Chelyabinsk, RUS
  Dmitri Nichiukhin (D) 1968 Grodno, BLR
  Alexei Verbitsky (D) 1976
  Igor Stefanovich (C) 1965 Minsk, BLR
  Alexander Pstyga (C) 1966 Ufa, RUS
  Dmitry Medvedev (F) 1967 Minsk, BLR
  Igor Galchin (F) 1976
  Oleg Malashkevich (F) 1972 Novokuznetsk, RUS
  Dmitri Selyanin (F) 1973 Chelyabinsk, RUS
  Ilshat Kadyrov (F) 1974 Ufa, RUS
  Ilya Politsinsky (F) 1972 Ufa, RUS
  Alexander Churabayev (LW) 1975 Novokuznetsk, RUS
  Sergei Golovinov (RW) 1973
  Andrei Kuznetsov (RW) 1964 Ufa, RUS
  Yevgeni Yesaulov (RW) 1977 Minsk, BLR
 1994-1995 Alexander Zarudny (G) 1974 Severodonetsk, UKR
  Alexei Yemelyanov (G) 1967 Novokuznetsk, RUS
  Rinat Azizov (D) 1973 Ufa, RUS
  Sergei Nevstruyev (D) 1972 Ust-Kamenogorsk, KAZ
  Kirill Kalmychkov (D) 1974 Minsk, BLR
  Sergei Ivanov (D) 1976 Minsk, BLR
  Alexei Pechyonkin (D) 1973 Chelyabinsk, RUS
  Sergei Chernobayev (D) 1974 Novokuznetsk, RUS
  Dmitri Nichiukhin (D) 1968 Grodno, BLR
  Alexander Pstyga (C) 1966 Ufa, RUS
  Ilshat Kadyrov (F) 1974 Ufa, RUS
  Vladimir Bukin (F) 1976 Magadan, RUS
  Valeri Grigut (F) 1976
  Ilya Politsinsky (F) 1972 Ufa, RUS
  Stanislav Solopekin (F) 1974 Novokuznetsk, RUS
  Dmitri Selyanin (F) 1973 Chelyabinsk, RUS
  Alexei Chvanov (F) 1976
  Oleg Malashkevich (F) 1972 Novokuznetsk, RUS
  Vladimir Ruf (F) -
  Alexander Churabayev (LW) 1975 Novokuznetsk, RUS
  Sergei Golovinov (RW) 1973
  Viktor Minin (RW) 1974 Temirtau, KAZ
 1993-1994 Andrei Kudin (G) 1970 Minsk, BLR
  Yevgeni Yegrashin (G) 1971 Malyshev Log, RUS
  Andrei Shavkelo (G) -
  Artur Lachauniyek (D) 1971 Minsk, BLR
  Oleg Runets (D) 1970
  Boris Ionin (D) 1974
  Vasili Reshetko (D) 1971 Ust-Kamenogorsk, KAZ
  Vladimir Pereverzev (D) 1975 Kharkov, UKR
  Andrei Ledak (D) 1966
  Vitali Savko (D/F) 1974 Minsk, BLR
  Vladimir Svito (F) 1970 Minsk, BLR
  Sergei Zadelyonov (C) 1976 Glazov, RUS
  Vladimir Kalenitsky (F) 1971
  Andrei Prima (F) 1969
  Dmitri Bashura (F) 1973 Minsk, BLR
  Andrei Gusov (F) 1969 Minsk, BLR
  Alexander Polshakov (F) 1971
  Artyom Gladilovich (F) 1975 Kharkov, UKR
  Sergei Pigulevsky (F) 1970
  Vyacheslav Dolishnya (F) 1970 Chelyabinsk, RUS
  Andrei Kolesnikov (F) 1971 Ust-Kamenogorsk, KAZ
  Oleg Belkin (LW) 1974 Chelyabinsk, RUS
  Sergei Viter (LW) 1975 Kharkov, UKR
  Vitali Valuy (LW) 1974 Novopolotsk, BLR
  Alexei Strakhov (RW) 1975 Kharkov, UKR
 1992-1993 Yevgeni Yegrashin (G) 1971 Malyshev Log, RUS
  Andrei Kudin (G) 1970 Minsk, BLR
  Yevgeni Filipchik (G) 1976
  Valeri Beresten (D) 1969
  Oleg Runets (D) 1970
  Vasili Reshetko (D) 1971 Ust-Kamenogorsk, KAZ
  Artur Lachauniyek (D) 1971 Minsk, BLR
  Sergei Yerkovich (D) 1974 Minsk, BLR Edmonton Oilers
  Boris Ionin (D) 1974
  Oleg Teterev (D) 1975 Minsk, BLR
  Pavel Derkach (F) 1974 Minsk, BLR
  Sergei Pigulevsky (F) 1970
  Andrei Kolesnikov (F) 1971 Ust-Kamenogorsk, KAZ
  Konstantin Tatarintsev (F) 1974 Chelyabinsk, RUS
  Vladimir Kalenitsky (F) 1971
  Andrei Prima (F) 1969
  Andrei Gusov (F) 1969 Minsk, BLR
  Alexander Polshakov (F) 1971
  Vitali Valuy (LW) 1974 Novopolotsk, BLR
  Oleg Belkin (LW) 1974 Chelyabinsk, RUS


TOP 10 WINNERS (TEAM STAFF)
 WINS   AWARD WINNER BORN BIRTHPLACE
 5 Alexander Shumidub 1964
 4 Anatoli Varivonchik 1956 Maryina Gorka, BLR
 3 Alexander Lensky 1969
 2 Andrei Pchelyakov 1972 Ust-Kamenogorsk, KAZ
 2 Andrei Sidorenko 1959 Chebarkul, RUS
 2 Alexander Polishchuk 1970
 2 Pavel Zubov 1973
 2 Igor Krivoshlyk 1963
 2 Alexander Lobanov 1953 Pavlovsky Posad, RUS
 2 Vladimir Melenchuk 1953 Minsk, BLR


ALL WINNERS (TEAM STAFF)
 SEASON   AWARD WINNER BORN BIRTHPLACE
 2016-2017 Alexander Shumidub 1964
  Oleg Khmyl 1970 Minsk, BLR
  Andrei Pchelyakov 1972 Ust-Kamenogorsk, KAZ
 2015-2016 Andrei Sidorenko 1959 Chebarkul, RUS
  Andrei Pchelyakov 1972 Ust-Kamenogorsk, KAZ
  Alexander Polishchuk 1970
  Sergei Stas 1974 Minsk, BLR
  Alexander Shumidub 1964
  Alexander Lensky 1969
 2014-2015 Alexander Polishchuk 1970
  Alexander Shumidub 1964
  Alexander Andriyevsky 1968 Minsk, BLR
 2013-2014 Valeri Voronin 1954 Yaroslavl, RUS
  Oleg Romanov 1970 Minsk, BLR
  Alexander Lensky 1969
 2010-2011 Pavel Zubov 1973
  Vasili Spiridonov 1951 Perm, RUS
 2009-2010 Andrei Skabelka 1971 Minsk, BLR
  Alexander Shumidub 1964
  Alexander Lensky 1969
 2008-2009 Yevgeni Lebedev 1959 Novokuznetsk, RUS
  Pavel Zubov 1973
 2007-2008 Andrei Sidorenko 1959 Chebarkul, RUS
  Vladimir Kapulovsky 1960 Murmansk, RUS
  Yevgeni Novichenko 1957 Chelyabinsk, RUS
 2006-2007 Mikhail Zakharov 1962 Ust-Kamenogorsk, KAZ
  Alexei Scheblanov 1968 Minsk, BLR
  Igor Krivoshlyk 1963
 2005-2006 Normunds Sejejs 1968 Riga, LAT
  Julius Supler 1950 Poprad, SVK
 2004-2005 Sergei Usanov 1963 Moskva, RUS
  Alexander Lobanov 1953 Pavlovsky Posad, RUS
 2003-2004 Vladimir Sinitsyn 1962 Nizhny Novgorod, RUS
 2002-2003 Vladimir Boyarintsev 1964 Izhevsk, RUS
  Alexander Lobanov 1953 Pavlovsky Posad, RUS
 2001-2002 Anatoli Varivonchik 1956 Maryina Gorka, BLR
  Vladimir Deyev 1969
  Anatoli Churabayev 1952
  Alexander Nadudik 1977 Grodno, BLR
 2000-2001 Vladimir Melenchuk 1953 Minsk, BLR
  Andrei Korobov 1958 Kirov, RUS
  Alexander Shumidub 1964
 1998-1999 Vladimir Melenchuk 1953 Minsk, BLR
  Igor Krivoshlyk 1963
 1996-1997 Anatoli Varivonchik 1956 Maryina Gorka, BLR
 1995-1996 Anatoli Varivonchik 1956 Maryina Gorka, BLR
 1994-1995 Anatoli Varivonchik 1956 Maryina Gorka, BLR