Contact Elite Prospects
Go Premium for Elite Prospects Support
Get access to our unique free agency lists and many more premium features
Sign up for premiumGo Premium for Elite Prospects Support
Get access to our unique free agency lists and many more premium features
Sign up for premiumThe most trending players last 12 hours
# | Player | GP | G | A | TP |
---|---|---|---|---|---|
1. | Oula Palve | 60 | 20 | 44 | 64 |
2. | Jerry Turkulainen | 60 | 21 | 42 | 63 |
3. | Eemeli Suomi | 58 | 21 | 38 | 59 |
4. | Teemu Turunen | 60 | 30 | 27 | 57 |
5. | Anton Levtchi | 55 | 19 | 38 | 57 |
# | Team | GP | W | T | L | OTW | OTL | GF | GA | +/- | TP | Postseason |
---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|---|
1st round - Central | ||||||||||||
1. | Buran Voronezh | 22 | 7 | 4 | 11 | - | - | 67 | 81 | -14 | 18 | - |
2. | CSKA Moskva-2 | 22 | 8 | 5 | 9 | - | - | 70 | 74 | -4 | 19 | - |
3. | Dizelist Penza | 22 | 17 | 3 | 2 | - | - | 93 | 42 | 51 | 37 | - |
4. | Dynamo Moskva-2 | 22 | 13 | 2 | 7 | - | - | 70 | 55 | 15 | 28 | - |
5. | Keramik Elektrougli | 22 | 9 | 3 | 10 | - | - | 65 | 71 | -6 | 21 | - |
6. | Krylia Sovetov-2 Moskva | 22 | 7 | 5 | 10 | - | - | 62 | 69 | -7 | 18 | - |
7. | Olimpiya Kirovo-Chepetsk | 22 | 16 | 3 | 3 | - | - | 86 | 50 | 36 | 35 | - |
8. | Russkiy Variant Lipetsk | 22 | 8 | 2 | 12 | - | - | 63 | 71 | -8 | 18 | - |
9. | Severstal Cherepovets-2 | 22 | 3 | 5 | 14 | - | - | 48 | 86 | -38 | 11 | - |
10. | Torpedo Nizhny Novgorod-2 | 22 | 3 | 3 | 16 | - | - | 47 | 77 | -30 | 9 | - |
11. | Torpedo Yaroslavl-2 | 22 | 6 | 5 | 11 | - | - | 50 | 64 | -14 | 17 | - |
12. | Zvezda Tver | 22 | 13 | 4 | 5 | - | - | 81 | 70 | 11 | 30 | - |
1st round - Siberia - Far East-1 | ||||||||||||
1. | Avangard Omsk-2 | 36 | 19 | 7 | 10 | - | - | 126 | 94 | 32 | 45 | - |
2. | Metallurg Achinsk | 36 | 20 | 4 | 12 | - | - | 134 | 112 | 22 | 44 | - |
3. | Metallurg Novokuznetsk-2 | 36 | 6 | 4 | 26 | - | - | 79 | 170 | -91 | 16 | - |
4. | Motor Barnaul | 36 | 21 | 3 | 12 | - | - | 128 | 103 | 25 | 45 | - |
5. | Shakhter Prokopievsk | 36 | 23 | 4 | 9 | - | - | 152 | 86 | 66 | 50 | - |
6. | Sibir Novosibirsk-2 | 36 | 3 | 2 | 31 | - | - | 83 | 237 | -154 | 8 | - |
7. | Sibruda Tashtagol | 36 | 17 | 4 | 15 | - | - | 131 | 119 | 12 | 38 | - |
8. | SK Belovo | 36 | 25 | 4 | 7 | - | - | 173 | 96 | 77 | 54 | - |
9. | Torpedo Ust-Kamenogorsk-2 | 36 | 11 | 7 | 18 | - | - | 143 | 161 | -18 | 29 | - |
10. | Yantar Seversk | 36 | 15 | 1 | 20 | - | - | 130 | 131 | -1 | 31 | - |
1st round - Siberia - Far East-2 | ||||||||||||
1. | Gornyak Raychikhinsk | 24 | 6 | 6 | 12 | - | - | 81 | 121 | -40 | 18 | - |
2. | SKA Khabarovsk | 24 | 18 | 5 | 1 | - | - | 137 | 53 | 84 | 41 | - |
3. | Yermak Angarsk | 24 | 1 | 1 | 22 | - | - | 58 | 154 | -96 | 3 | - |
4. | Zapolyarnik Norilsk | 24 | 14 | 6 | 4 | - | - | 124 | 71 | 53 | 34 | - |
1st round - Ural | ||||||||||||
1. | Bulat Temirtau | 48 | 21 | 6 | 21 | - | - | 175 | 158 | 17 | 48 | - |
2. | Kedr Novouralsk | 48 | 28 | 7 | 13 | - | - | 216 | 154 | 62 | 63 | - |
3. | Kholmogorets Noyabrsk | 48 | 24 | 9 | 15 | - | - | 162 | 125 | 37 | 57 | - |
4. | Mechel Chelyabinsk | 48 | 36 | 5 | 7 | - | - | 246 | 97 | 149 | 77 | - |
5. | Metallurg Magnitogorsk-2 | 48 | 13 | 8 | 27 | - | - | 150 | 204 | -54 | 36 | - |
6. | Metallurg Novotroitsk | 48 | 35 | 5 | 8 | - | - | 295 | 135 | 160 | 75 | - |
7. | Metallurg Serov | 48 | 15 | 6 | 27 | - | - | 155 | 211 | -56 | 36 | - |
8. | Novoil Ufa | 48 | 28 | 6 | 14 | - | - | 171 | 117 | 54 | 62 | - |
9. | Rubin Tyumen-2 | 48 | 7 | 4 | 37 | - | - | 106 | 306 | -200 | 18 | - |
10. | SKA-Avtomobilist Yekaterinburg-2 | 48 | 13 | 2 | 33 | - | - | 160 | 202 | -42 | 34 | - |
11. | Sputnik Nizhny Tagil | 48 | 24 | 8 | 16 | - | - | 193 | 142 | 51 | 56 | - |
12. | UralAZ Miass | 48 | 25 | 4 | 19 | - | - | 171 | 174 | -3 | 54 | - |
13. | Yuzhny Ural Orsk | 48 | 7 | 2 | 39 | - | - | 86 | 261 | -175 | 16 | - |
1st round - Volga | ||||||||||||
1. | Itil Kazan-2 | 32 | 8 | 1 | 23 | - | - | 75 | 146 | -71 | 17 | - |
2. | Khimik Engels | 32 | 4 | 2 | 26 | - | - | 71 | 206 | -135 | 10 | - |
3. | Lada Togliatti-2 | 32 | 16 | 2 | 14 | - | - | 150 | 107 | 43 | 34 | - |
4. | Neftekhimik Nizhnekamsk | 32 | 27 | 2 | 3 | - | - | 185 | 72 | 113 | 56 | Champion | Promoted |
5. | Neftyanik Almetievsk | 32 | 22 | 3 | 7 | - | - | 116 | 75 | 41 | 47 | - |
6. | Progress Glazov | 32 | 14 | 2 | 16 | - | - | 136 | 137 | -1 | 30 | - |
7. | Rossiya Krasnokamsk | 32 | 19 | 1 | 12 | - | - | 146 | 113 | 33 | 39 | - |
8. | Sokol Novocheboksarsk | 32 | 14 | 3 | 15 | - | - | 101 | 108 | -7 | 31 | - |
9. | Toros Neftekamsk | 32 | 11 | 2 | 19 | - | - | 129 | 146 | -17 | 24 | - |
1st round - West | ||||||||||||
1. | Gornyak Olenogorsk | 36 | 23 | 7 | 6 | - | - | 165 | 76 | 89 | 53 | - |
2. | Izhorets St. Petersburg | 36 | 7 | 4 | 25 | - | - | 91 | 166 | -75 | 18 | - |
3. | Komineft Nizhny Odes | 36 | 32 | 2 | 2 | - | - | 219 | 52 | 167 | 66 | - |
4. | Neman Grodno | 36 | 22 | 7 | 7 | - | - | 144 | 92 | 52 | 51 | - |
5. | Polimir Novopolotsk | 36 | 25 | 2 | 9 | - | - | 142 | 101 | 41 | 52 | - |
6. | Puls Petrozavodsk | 36 | 10 | 6 | 20 | - | - | 95 | 159 | -64 | 26 | - |
7. | SKA St. Petersburg-2 | 36 | 11 | 5 | 20 | - | - | 104 | 147 | -43 | 27 | - |
8. | Sokil Kyiv-2 | 36 | 12 | 7 | 17 | - | - | 96 | 106 | -10 | 31 | - |
9. | Tekhnolog Ukhta | 36 | 12 | 5 | 19 | - | - | 98 | 130 | -32 | 29 | - |
10. | Yunost Minsk | 36 | 2 | 3 | 31 | - | - | 83 | 208 | -125 | 7 | - |
2nd round - Central-Volga Zone | ||||||||||||
1. | Buran Voronezh | 20 | 11 | 1 | 8 | - | - | 88 | 71 | 17 | 23 | - |
2. | Dizel Penza | 20 | 14 | 3 | 3 | - | - | 79 | 41 | 38 | 31 | - |
3. | HK Lipetsk | 20 | 4 | 2 | 14 | - | - | 55 | 91 | -36 | 10 | - |
4. | Komineft Nizhny Odes | 20 | 11 | 5 | 4 | - | - | 80 | 48 | 32 | 27 | - |
5. | Lada Togliatti-2 | 20 | 5 | 3 | 12 | - | - | 63 | 87 | -24 | 13 | - |
6. | Neftekhimik Nizhnekamsk | 20 | 13 | 3 | 4 | - | - | 78 | 47 | 31 | 29 | - |
7. | Neftyanik Almetievsk | 20 | 12 | 3 | 5 | - | - | 74 | 50 | 24 | 27 | - |
8. | Olimpiya Kirovo-Chepetsk | 20 | 15 | 1 | 4 | - | - | 86 | 49 | 37 | 31 | - |
9. | Progress Glazov | 20 | 2 | 3 | 15 | - | - | 50 | 103 | -53 | 7 | - |
10. | Rossiya Krasnokamsk | 20 | 2 | 0 | 18 | - | - | 40 | 102 | -62 | 4 | - |
11. | Sokol Novocheboksarsk | 20 | 8 | 2 | 10 | - | - | 56 | 60 | -4 | 18 | - |
2nd round - Siberian and Far Eastern Zon | ||||||||||||
1. | Amur Khabarovsk | 22 | 18 | 0 | 4 | - | - | 106 | 44 | 62 | 36 | - |
2. | Avangard Omsk-2 | 22 | 6 | 2 | 14 | - | - | 50 | 84 | -34 | 14 | - |
3. | Gornyak Raychikhinsk | 22 | 6 | 0 | 16 | - | - | 64 | 80 | -16 | 12 | - |
4. | Metallurg Achinsk | 22 | 8 | 1 | 13 | - | - | 68 | 65 | 3 | 17 | - |
5. | Motor Barnaul | 22 | 11 | 3 | 8 | - | - | 63 | 61 | 2 | 25 | - |
6. | Shakhter Prokopievsk | 22 | 11 | 2 | 9 | - | - | 60 | 58 | 2 | 24 | - |
7. | Sibir Novosibirsk-2 | 22 | 1 | 1 | 20 | - | - | 49 | 140 | -91 | 3 | - |
8. | Sibruda Tashtagol | 22 | 3 | 2 | 17 | - | - | 35 | 76 | -41 | 8 | - |
9. | SK Belovo | 22 | 14 | 2 | 6 | - | - | 85 | 71 | 14 | 30 | - |
10. | Yantar Seversk | 22 | 12 | 2 | 8 | - | - | 55 | 53 | 2 | 26 | - |
11. | Yermak Angarsk | 22 | 14 | 0 | 8 | - | - | 68 | 65 | 3 | 28 | - |
12. | Zapolyarnik Norilsk | 22 | 19 | 3 | 0 | - | - | 128 | 34 | 94 | 41 | - |
2nd round -West Zone | ||||||||||||
1. | Gornyak Olenegorsk | 16 | 9 | 5 | 2 | - | - | 64 | 43 | 21 | 23 | - |
2. | Khimik Novopolotsk | 16 | 9 | 2 | 5 | - | - | 62 | 43 | 19 | 20 | - |
3. | Neman Grodno | 16 | 7 | 2 | 7 | - | - | 57 | 52 | 5 | 16 | - |
4. | Puls Petrozavodsk | 16 | 2 | 3 | 11 | - | - | 18 | 69 | -51 | 7 | - |
5. | Tekhnolog Ukhta | 16 | 7 | 0 | 9 | - | - | 59 | 53 | 6 | 14 | - |