All Winners (Players)
Season Award winner Born Birthplace Drafted by
2021-2022 Felicia Frank (G) 2005 Falköping, SWE
Ellen Jonsson (G) 1998 Söderhamn, SWE
Eveliina Mäkinen (G) 1995 Kiukainen, FIN
Emma Forsgren (D) 2002 Danderyd, SWE
Sammy Kolowratová (D) 1996 Praha, CZE
Rosa Lindstedt (D) 1988 Ylöjärvi, FIN
Sofia Ljung (D) 2004 Hudiksvall, SWE
Hilda Ljungberg (D) 2005 Västerås, SWE
Maja Nylén Persson (D) 2000 Avesta, SWE
Ebba Strandberg (D) 1997 Kalmar, SWE
Mina Waxin (D) 2001 Stockholm, SWE
Maja Ålenius (D) 2005 Gävle, SWE
Josefin Bouveng (F) 2001 Uppsala, SWE
Jaycee Gebhard (F) 1997 Plenty, SK, CAN Toronto Six (2020)
Lara Stalder (F) 1994 Lucerne, SUI Boston Pride (2016)
Hanna Thuvik (F) 2002 Skärhamn, SWE
Denisa Krizova (F) 1994 Horní Cerekev, CZE Connecticut Whale (2017)
Stella Lindell (F) 2005 Grästorp, SWE
Anna Meixner (F) 1994 Zell am See, AUT
Katerina Mrazova (F) 1992 Praha, CZE
Jenny Antonsson (F) 2001 Asarum, SWE
Emma Murén (F) 1998 Karlstad, SWE
2020-2021 Ellen Jonsson (G) 1998 Söderhamn, SWE
Eveliina Mäkinen (G) 1995 Kiukainen, FIN
Agnes Åker (G) 1997 Söderhamn, SWE
Sara Cajanova (D) 2002 Zlin, CZE
Jalyn Elmes (D) 1998 Brandon, MB, CAN
Emma Forsgren (D) 2002 Danderyd, SWE
Rosa Lindstedt (D) 1988 Ylöjärvi, FIN
Sofia Ljung (D) 2004 Hudiksvall, SWE
Patti Marshall (D) 1998 Thief River Falls, MN, USA Minnesota Whitecaps (2020)
Maja Nylén Persson (D) 2000 Avesta, SWE
Ebba Strandberg (D) 1997 Kalmar, SWE
Josefin Bouveng (F) 2001 Uppsala, SWE
Fanny Brolin (F) 2000 Söderhamn, SWE
Jaycee Gebhard (F) 1997 Plenty, SK, CAN Toronto Six (2020)
Lara Stalder (F) 1994 Lucerne, SUI Boston Pride (2016)
Hanna Thuvik (F) 2002 Skärhamn, SWE
Denisa Krizova (F) 1994 Horní Cerekev, CZE Connecticut Whale (2017)
Anna Meixner (F) 1994 Zell am See, AUT
Katerina Mrazova (F) 1992 Praha, CZE
Erika Grahm (F) 1991 Kramfors, SWE
Emelie Córdoba (F) 1994 Alunda, SWE
Hanna Rylander (F) 1995 Visby, SWE
Emma Murén (F) 1998 Karlstad, SWE
2018-2019 Eveliina Mäkinen (G) 1995 Kiukainen, FIN
Lisa Nordlöf (G) 1999 Bromma, SWE
Amalie Andersen (D) 1999 Herning, DEN
Malou Berggren (D) 2002 Skellefteå, SWE
Tatiana Istocyova (D) 1999 Kezmarok, SVK
Thea Jørgensen (D) 2001 Oslo, NOR
Sidney Morin (D) 1995 Minnetonka, MN, USA
Ingrid Morset (D) 1993 Trondheim, NOR
Emilia Ramboldt (D) 1988 Stockholm, SWE
Lene Tendenes (D) 1999 Stavanger, NOR
Marthe Pabsdorff Brunvold (F) 2001 Løten, NOR
Josephine Asperup (F) 1992 Søborg, DEN
Lara Stalder (F) 1994 Lucerne, SUI Boston Pride (2016)
Pernilla Winberg (F) 1989 Limhamn, SWE
Susanna Tapani (F) 1993 Laitila, FIN
Brooke Stacey (F) 1996 Kahnawake, QC, CAN
Emilie Kruse Johansen (F) 1999 Halden, NOR
Linnea Johansson (F) 2002 Ljungby, SWE
Annie Sjöstrand (F) 2000 Ljungby, SWE
Moa Wernblom (F) 1998 Örnsköldsvik, SWE
Denise Altmann (F) 1987 Wien, AUT
Kennedy Marchment (F) 1996 Courtice, ON, CAN Buffalo Beauts (2017)
Nicoline Söndergaard Jensen (F) 1992 Tårnby, DEN
Madelen Haug Hansen (F) 1993 Halden, NOR
Emma Murén (F) 1998 Karlstad, SWE
2017-2018 Lisa Nordlöf (G) 1999 Bromma, SWE
Florence Schelling (G) 1989 Zürich, SUI
Amalie Andersen (D) 1999 Herning, DEN
Ebba Berglund (D) 1998 Örnsköldsvik, SWE
Georgina Farman (D) 1991 Kingston, GBR
Emma Holmbom (D) 1990 Sundsvall, SWE
Anna Kjellbin (D) 1994 Göteborg, SWE
Nadia Mattivi (D) 2000 Trento, ITA
Ingrid Morset (D) 1993 Trondheim, NOR
Emilia Ramboldt (D) 1988 Stockholm, SWE
Lene Tendenes (D) 1999 Stavanger, NOR
Courtney Birchard (D) 1989 Etobicoke, ON, CAN
Moa Viklund (D) 1997 Lycksele, SWE
Matilda af Bjur (F) 1999 Linköping, SWE
Anna Rydberg (F) 1988 Surahammar, SWE
Lara Stalder (F) 1994 Lucerne, SUI Boston Pride (2016)
Pernilla Winberg (F) 1989 Limhamn, SWE
Emilie Kruse Johansen (F) 1999 Halden, NOR
Moa Wernblom (F) 1998 Örnsköldsvik, SWE
Linnéa Jonsson (F) 1996 Mjölby, SWE
Denise Altmann (F) 1987 Wien, AUT
Nicoline Söndergaard Jensen (F) 1992 Tårnby, DEN
Madelen Haug Hansen (F) 1993 Halden, NOR
Emma Murén (F) 1998 Karlstad, SWE
2016-2017 Frida Axell (G) 2001 Göteborg, SWE
Sabina Eriksson (G) 1993 Guldsmedshyttan, SWE
Jule Flötgen (G) 1991 Dinslaken, GER
Wilma Nilsson (G) 2000 Alvesta, SWE
Lina van Noort (G) 1998 Vagnsunda, SWE
Selma Aho (D) 1999 Sävar, SWE
196 players found | Previous page | Next page