All Winners (Players)
Season Award winner Born Birthplace Drafted by
2021-2022 Levente Hegedüs (G) 2004 Székesfehérvár, HUN
Botond Szücs (G) 2004 Gyõr, HUN
Botond Bajko (D) 2004 Budapest, HUN
Marton Deak (D) 2004 Budapest, HUN
Oliver Farkas (D) 2005 Miskolc, HUN
Donat Horvath (D) 2004 Budapest, HUN
Zoltan Salamon (D) 2004 Miercurea Ciuc, ROM
Peter Szabó (D) 2004 Székesfehérvár, HUN
Boldizsar Szalay (D) 2004
Marton Alapi (F) 2004 Székesfehérvár, HUN
Barnabás Balasits (F) 2004
David Bodzai (F) 2005 Budapest, HUN
Mihály Bendegúz Dobos (F) 2004 Budapest, HUN
Laszlo Farkas (F) 2004 Miercurea Ciuc, ROM
Bence Horváth (F) 2004 Gyergyószentmiklós, ROM
Milán Ivády (F) 2004 Budapest, HUN
Botond Kocsis (F) 2004 Miskolc, HUN
Gergö Mihalik (F) 2005 Debrecen, HUN
Marton Nádasy (F) 2004 Budapest, HUN
Marton Nemes (F) 2005 Székesfehérvár, HUN
Csanad Ravasz (F) 2005 Székelyudvarhely, ROM
Mark Weidemann (F) 2004
2018-2019 Toshiki Nakamura (G) 2001
Eiki Sato (G) 2001
Daisuke Egusa (D) 2002 Tokyo, JPN
Yamato Kon (D) 2001
Yotaro Nakadate (D) 2001 Morioka, JPN
Renta Nemoto (D) 2002
Manato Sasanaka (D) 2002
Naoki Sato (D) 2001
Sena Suzuki (D) 2001
Rioto Takeya (D) 2001
Yusaku Ando (F) 2003 Tomakomai, JPN
Tsubasa Iwaseya (F) 2001
Shin Kanai (F) 2001
Shota Kaneko (F) 2001 Tokyo, JPN
Shoma Maruyama (F) 2001
Ryosuke Miura (F) 2001
Daisuke Miyata (F) 2001
Teruto Nakajima (F) 2001
Masato Okubo (F) 2002
Yuta Taneichi (F) 2003
Chikara Hanzawa (F) 2001 Tokyo, JPN
Teppei Ueno (F) 2002 Nikko, JPN
2017-2018 Vladislav Gurko (G) 2000 Kherson, UKR
Alexander Kachula (G) 2000 Kharkov, UKR
Artur Ogandzhanyan (G) 2000 Kharkov, UKR
Daniil Babchuk (D) 2000 Kharkov, UKR
Kirill Budko (D) 2001 Kherson, UKR
Bogdan Gritsyuk (D) 2000 Vinnytsia, UKR
Nikita Kruglyakov (D) 2001 Kherson, UKR
Sergii Lohach (D) 2000 Kyiv, UKR
Mikhail Vasilyev (D) 2000 Kyiv, UKR
Andriiy Yevtukhov (D) 2003 Kyiv, UKR
Dmytro Danylenko (F) 2000 Kyiv, UKR
Kirill Lanin (F) 2000 Kharkov, UKR
Daniil Duyun (F) 2001 Kherson, UKR
David Ivashchenko (F) 2001 Donetsk, UKR
Dmitri Khalin (F) 2000 Kharkov, UKR
Gleb Krivoshapkin (F) 2000 Kharkov, UKR
Artyom Mateychenko (F) 2000 Kharkov, UKR
Stanislav Sadovikov (F) 2003 Donetsk, UKR
Bogdan Serednitsky (F) 2001
Alexei Sirotenko (F) 2000 Kharkov, UKR
Artyom Tselogorodtsev (F) 2001 Kharkov, UKR
Feliks Morozov (F) 2000 Kharkov, UKR
Alexander Peresunko (F) 2000 Kharkov, UKR
2016-2017 Ziga Kogovsek (G) 2000
Uros Plavc (G) 1999 Zabnica, SLO
Lan Brun-Rauh (D) 2000
Nejc Brus (D) 1999
Jakob Jugovic (D) 1999 Kranj, SLO
Tine Klofutar (D) 1999 Jesenice, SLO
Peter Pavc (D) 1999 Kranj, SLO
Nejc Stojan (D) 1999
Ziga Urukalo (D) 1999
Maj Tavcar (F) 2000 Ljubljana, SLO
Martin Bohinc (F) 2000 Ljubljana, SLO
Nik Brglez (F) 1999
Tim Ivancevic (F) 2000
Rok Kapel (F) 1999 Jesenice, SLO
Anej Kujavec (F) 1999 Ljubljana, SLO
Gasper Sersen (F) 1999
Jaka Sodja (F) 1999 Jesenice, SLO
Mark Strazisar (F) 1999 Ljubljana, SLO
Jaka Sturm (F) 1999 Jesenice, SLO
Erik Svetina (F) 1999
Patrik Tislar (F) 1999
Jan Drozg (F) 1999 Maribor, SLO Pittsburgh Penguins (2017)
2015-2016 David Kovacs (G) 1999 Debrecen, HUN
Martin Szeles (G) 1999 Budapest, HUN
Rajmund Bukor (D) 1998 Budapest, HUN
Botond Erdely (D) 1998 Dunaújváros, HUN
Nandor Fejes (D) 1999 Miercurea Ciuc, ROM
Roland Kiss (D) 1999 Dunaújváros, HUN
David Szabo (D) 1998 Miercurea Ciuc, ROM
Patrik Szecsi (D) 2000 Budapest, HUN
Mark Vas (D) 1999 Jászberény, HUN
Gábor Bugár (D) 1999 Budapest, HUN
Mark Almasi (F) 2000 Budapest, HUN
200 players found | Previous page | Next page
All Winners (Team Staff)
Season Award winner Born Birthplace
2021-2022 Lajos Imre 1963
Aron Kecskemeti 1992 Budapest, HUN
Péter Magyar 1969 Budapest, HUN
T.J. Manastersky 1983 Oakville, ON, CAN
Hunor Strenk 1991 Dunaújváros, HUN
Bence Svasznek 1975 Budapest, HUN
Daniel Szirányi 1992 Budapest, HUN
Viktor Tokaji 1977 Dunaújváros, HUN
2018-2019 Sam Liebkind 1983 Helsinki, FIN
Shoya Suzuki 1987 Tokyo, JPN
Kei Tonosaki 1982 Sapporo, JPN
Takeshi Yamanaka 1971
2017-2018 Olexander Fyodorov 1978 Kyiv, UKR
Oleg Ignatyev 1971
Ivan Puzerevych 1948
Georgi Zubko 1986 Sevastopol, UKR
2016-2017 Leopold Bizalj 1956
Andrej Brodnik 1970 Ljubljana, SLO
Mitja Kern 1977
Anze Kolenc 1983
2015-2016 Szabolcs Fodor 1979
Orsolya Mercz 1986 Budapest, HUN
Sandor Puskas 1979 Budapest, HUN
Gábor Tornyi 1966 Budapest, HUN
Glen Williamson 1955 Souris, MB, CAN
2014-2015 Heinz Gabbauer 1969 Villach, AUT
Lorenz Hirn 1990 Feldkirch, AUT
Gerhard Puschnik 1966 Feldkirch, AUT
Peter Schramm 1948
Paul Ullrich 1986 Villach, AUT
Dieter Werfring 1967
2013-2014 István Antal 1984 Miercurea Ciuc, ROM
Tamas Farkas 1976
Csaba Janosi 1981
Attila Nagy 1987
Rastislav Ondrejcik 1973
Sandor Puskas 1979 Budapest, HUN
Bence Svasznek 1975 Budapest, HUN
Gábor Tornyi 1966 Budapest, HUN
Glen Williamson 1955 Souris, MB, CAN
2012-2013 Vladimir Klimenko 1968
Alexander Koreshkov 1968 Ust-Kamenogorsk, KAZ
Alexander Linyov 1960
Sergei Starygin 1961 Ust-Kamenogorsk, KAZ
Georgi Vereschagin 1974
2011-2012 Dmitri Asoskov 1971
Igor Gapotchenko 1967
Andrei Putilin 1987
Vladimir Sinitsyn 1962 Nizhny Novgorod, RUS
Mikhail Vasilyev 1962 Moskva, RUS