All Winners (Players)
Season Award winner Born Birthplace Drafted by
2018-2019 Sierre Remo Giovannini (G) 1991 Davos, SUI
Sierre Anthony Pittolaz (G) 1997
Sierre Louis Benoist (D) 1998 Paris, FRA
Sierre Jeffray Bitz (D) 1997
Sierre Nicolas Dozin (D) 1993 Lausanne, SUI
Sierre Kyllian Guyenet (D) 1993
Sierre Julien Massy (D) 1998
Sierre Maxime Montandon (D) 1994 Bern, SUI
Sierre Jan Wieszinski (D) 1998
Sierre Eliott Meyrat (D) 1994
Sierre Mike Wyniger (D) 1998
Sierre Gill Ducret (F) 1998
Sierre Thomas Heinimann (F) 1996
Sierre Christopher Depraz (F) 1988 Lausanne, SUI
Sierre Gauthier Girardin (F) 1996 Porrentruy, SUI
Sierre Dave Schumann (F) 1992
Sierre Romain Wyssen (F) 1993
Sierre Bryan Abreu De Nobrega (F) 1998
Sierre Giona Bionda (F) 1997
Sierre Auguste Impose (F) 1997 Le Locle, SUI
Sierre Neil Kyparissis (F) 1998
Sierre Rémy Rimann (F) 1989 Grenoble, FRA
Sierre Victor Bonny (F) 1996
Sierre Jason Fritsche (F) 1997 Bellinzona, SUI
Sierre Yoan Massimino (F) 1997
Sierre Arthur Devouassoux (F) 1998 Sallanches, FRA
2017-2018 Dübendorf Jeffrey Meier (G) 1998
Dübendorf Remo Trüb (G) 1991
Dübendorf Robin Zumbühl (G) 1998
Dübendorf Marvin Alena (D) 1996 Zürich, SUI
Dübendorf Mike Breiter (D) 1996
Dübendorf Silvan Hebeisen (D) 1993
Dübendorf Fabian Hurter (D) 1987
Dübendorf Sergio Piai (D) 1996
Dübendorf Alexander Roth (D) 1996
Dübendorf Lukas Stettler (D) 1990
Dübendorf Simeon Kutil (D) 1998
Dübendorf Joshua Theodoridis (F) 1992 Zürich, SUI
Dübendorf Simon Wettstein (F) 1998
Dübendorf Raphael Röthlisberger (F) 1991
Dübendorf Andreas Bührer (F) 1992
Dübendorf Raoul Seiler (F) 1994 Basel, SUI
Dübendorf Cyrill Kreis (F) 1995
Dübendorf Philippe Beeler (F) 1991 Zürich, SUI
Dübendorf Jann Falett (F) 1984
Dübendorf Ryhor Ustsimenka (F) 1997 Minsk, BLR
Dübendorf Lars Frei (F) 1994
Dübendorf Steven Widmer (F) 1992 Zürich, SUI
Dübendorf Dennis Barts (F) 1989
Dübendorf Shane Mathew (F) 1998
Dübendorf Luca Müller (F) 1998
Dübendorf Fabian Schumann (F) 1989 Zürich, SUI
Dübendorf Marco Suter (F) 1996
All Winners (Team Staff)
Season Award winner Born Birthplace
2018-2019 Sierre Alain Bonnet 1977
Sierre Christophe Fellay 1970
Sierre Dany Gélinas 1966
2017-2018 Dübendorf Paul Berri 1969 Davos, SUI
Dübendorf Andrin Bisenz 1960
Dübendorf Andrea Cahenzli 1964
Dübendorf Arpad Déry 1955
Dübendorf Roland Frieden -
Dübendorf Fredi Kälin 1966
Dübendorf Max Rigling -
Dübendorf Reto Stirnimann 1974 Davos, SUI
Dübendorf Stefan Stocker -
Dübendorf Urs Wüst 1960