PRIMARY MENU
Stats Teams Leagues Nations Awards Free Agents Draft Center Drafts
SIDEBAR MENU
All Winners (Players)
Season Award winner Born Birthplace Drafted by
2019-2020 Valentin Duquenne (G) 2001 Saint-Pol-sur-Mer, FRA
Florian Gourdin (G) 2001 Digne-les-Bains, FRA
Hugo Allais (D) 2001 Amiens, FRA
Jules Boscq (D) 2002 Bordeaux, FRA
Matis Bourillon (D) 2000 Grenoble, FRA
Yohan Coulaud (D) 2000 Gap, FRA
Clément Guennelon (D) 2000 Reims, FRA
Yoan Salve (D) 2000 Rouen, FRA
Charles Schmitt (D) 2001 Montpellier, FRA
Dylan Fabre (F) 2000 Grenoble, FRA
Samuel Rousseau (F) 2000 Strasbourg, FRA
Lucas Chautant (F) 2000 Clermont-Ferrand, FRA
Quentin Tomasino (F) 2002 Saint-Martin-d'Hères, FRA
Théo Vialatte (F) 2000 Clermont-Ferrand, FRA
Louis Vitou (F) 2000 Nice, FRA
Bastien Zago (F) 2000 Cluses, FRA
Antonin Plagnat (F) 2000 Morzine, FRA
Pierrick Dubé (F) 2001 Lyon, FRA
Paulin Mainot (F) 2001 Rouen, FRA
Paul Joubert (F) 2000 Saint-Pierre-et-Miquelon, FRA
Baptiste Bruche (F) 2000 Amiens, FRA
Flavian Dair (F) 2002 Chambéry, FRA
2018-2019 Sebastian Lipinski (G) 2000 Torun, POL
Jakub Zawalski (G) 1999 Tychy, POL
Szymon Bieniek (D) 2001 Opole, POL
Olaf Bizacki (D) 1999 Tychy, POL
Patryk Gosztyla (D) 2000
Klaudiusz Libik (D) 2001
Milosz Noworyta (D) 1999 Oswiecim, POL
Patryk Wysocki (D) 1999 Nieswiez, BLR
Armen Khoperia (D) 2000 Belchatow, POL
Igor Smal (F) 2000 Gdansk, POL
Adrian Pawel Slowakiewicz (F) 1999 Zakopane, POL
Lukasz Kaminski (F) 1999 Nowy Targ, POL
Sebastian Brynkus (F) 2001 Nowy Targ, POL
Szymon Mularczyk (F) 1999 Bytom, POL
Pawel Oblonski (F) 1999
Dominik Olszewski (F) 1999 Torun, POL
Dominik Pas (F) 1999 Jastrzebie Zdroj, POL
Jan Soltys (F) 2000 Jastrzebie Zdroj, POL
Kamil Walega (F) 2000 Cieszyn, POL
Jakub Worwa (F) 1999 Tivoli, ITA
Pawel Zygmunt (F) 1999 Krynica Zdroj, POL
Damian Tyczynski (F) 2000 Krynica, POL
2017-2018 Kamil Lewartowski (G) 1998 Katowice, POL
Oskar Prokop (G) 1999 Cesky Tesin, CZE
Olaf Bizacki (D) 1999 Tychy, POL
Jakub Michalowski (D) 1998 Jastrzebie Zdroj, POL
Szymon Niedlich (D) 1999 Torun, POL
Milosz Noworyta (D) 1999 Oswiecim, POL
Grzegorz Radzienciak (D) 1998 Lublin, POL
Tomasz Skokan (D) 1998 Sanok, POL
Patryk Wysocki (D) 1999 Nieswiez, BLR
Alan Lyszczarczyk (F) 1998 Wallington, NJ, USA
Michal Bernacki (F) 1998 Sosnowiec, POL
Szymon Mularczyk (F) 1999 Bytom, POL
Pawel Oblonski (F) 1999
Dominik Olszewski (F) 1999 Torun, POL
Dominik Pas (F) 1999 Jastrzebie Zdroj, POL
Patryk Pelaczyk (F) 1998 Wodzislaw Slaski, POL
Maciej Rybak (F) 1998 Gdansk, POL
Michal Rybak (F) 1998 Gdansk, POL
Jan Soltys (F) 2000 Jastrzebie Zdroj, POL
Pawel Zygmunt (F) 1999 Krynica Zdroj, POL
Dominik Jarosz (F) 1998 Rybnik, POL
Bartlomiej Jeziorski (F) 1998 Pajeczno, POL
2016-2017 Kamil Lewartowski (G) 1998 Katowice, POL
Mateusz Studzinski (G) 1997 Torun, POL
Olaf Bizacki (D) 1999 Tychy, POL
Kordian Chorazyczewski (D) 1997 Wodzislaw Slaski, POL
Yevgeni Kamenev (D) 1997 Minsk, BLR
Jakub Michalowski (D) 1998 Jastrzebie Zdroj, POL
Dawid Musiol (D) 1997 Katowice, POL
Tomasz Skokan (D) 1998 Sanok, POL
Patryk Wsol (D) 1997 Nowy Targ, POL
Mateusz Zielinski (D) 1998 Torun, POL
Kamil Wrobel (F) 1997 Cieszyn, POL
Alan Lyszczarczyk (F) 1998 Wallington, NJ, USA
Bartosz Bichta (F) 1997 Jastrzebie Zdroj, POL
Kamil Filip (F) 1997 Ruda Slaska, POL
Patryk Krezolek (F) 1998 Krynica Zdroj, POL
Dominik Olszewski (F) 1999 Torun, POL
Dominik Pas (F) 1999 Jastrzebie Zdroj, POL
Patryk Pelaczyk (F) 1998 Wodzislaw Slaski, POL
Iwo Sroka (F) 1997 Bytom, POL
Pawel Zygmunt (F) 1999 Krynica Zdroj, POL
Bartlomiej Jeziorski (F) 1998 Pajeczno, POL
Mateusz Goscinski (F) 1997 Torun, POL
2015-2016 Michal Czernik (G) 1996 Sosnowiec, POL
Mateusz Studzinski (G) 1997 Torun, POL
Kordian Chorazyczewski (D) 1997 Wodzislaw Slaski, POL
Kamil Falkenhagen (D) 1996 Bytom, POL
Marcin Horzelski (D) 1996 Sosnowiec, POL
Oskar Jaskiewicz (D) 1996 Nowy Targ, POL
Jakub Michalowski (D) 1998 Jastrzebie Zdroj, POL
Tomasz Skokan (D) 1998 Sanok, POL
Patryk Wsol (D) 1997 Nowy Targ, POL
Patryk Matusik (D) 1996 Jastrzebie Zdroj, POL
Lukasz Krzemien (F) 1996 Bytom, POL
Szymon Skrodziuk (F) 1997 Katowice, POL
198 players found | Previous page | Next page
All Winners (Team Staff)
Season Award winner Born Birthplace
2019-2020 Alexis Billard 1981 Rouen, FRA
Cyrile Colombel 1965
Vladimir Hiadlovsky 1979 Banska Bystrica, SVK
Renaud Jacquin 1973 Megève, FRA
Sebastien Legelee 1981
Christophe Marchal 1966
Pierre Pousse 1966 Strasbourg, FRA
Alexandre Rouillard 1981 Briançon, FRA
Stéphan Tartari 1973 Grenoble, FRA
2018-2019 Roch Boglowski 1985
Grzegorz Klich 1980
Krzysztof Majkowski 1978
Piotr Sarnik 1977 Dabrowa Gornicza, POL
Arkadiusz Sobecki 1980
2017-2018 Grzegorz Klich 1980
David Leger 1968 Ottawa, ON, CAN
Krzysztof Podsiadlo 1962
Arkadiusz Sobecki 1980
Rafal Twardy 1978
2016-2017 Torbjörn Johansson 1973 Nyköping, SWE
Miroslaw Minkina 1965
Piotr Sarnik 1977 Dabrowa Gornicza, POL
Arkadiusz Sobecki 1980
2015-2016 Marek Batkiewicz 1969
Torbjörn Johansson 1973 Nyköping, SWE
Krzysztof Podsiadlo 1962
Piotr Sarnik 1977 Dabrowa Gornicza, POL
Rafal Twardy 1978
2014-2015 Rustem Bikbusunov 1968
Olexander Butkevych 1985 Kiev, UKR
Igor Chibirev 1968 Penza, RUS
Ivan Puzerevych 1948
Andri Sriubko 1975 Kiev, UKR
Sergei Trush 1989 Donetsk, UKR
2013-2014 Vladimir Klimenko 1968
Alexander Koreshkov 1968 Ust-Kamenogorsk, KAZ
Yuri Mikhailis 1969 Karaganda, KAZ
Sergei Starygin 1961 Ust-Kamenogorsk, KAZ
Georgi Vereschagin 1974
2012-2013 Viktor Bogatyryov 1962 Vorkuta, RUS
Stanislav Frolov 1956 Ust-Kamenogorsk, KAZ
Vladimir Klimenko 1968
Alexander Koreshkov 1968 Ust-Kamenogorsk, KAZ
Sergei Starygin 1961 Ust-Kamenogorsk, KAZ
2011-2012 Viktor Bogatyryov 1962 Vorkuta, RUS
Gleb Karatayev 1981
Vladimir Klimenko 1968
Alexander Koreshkov 1968 Ust-Kamenogorsk, KAZ
Galym Mambetaliyev 1965 Temirtau, KAZ
Yerlan Sagymbayev 1970 Ust-Kamenogorsk, KAZ