All Winners (Players)
Season Award winner Born Birthplace Drafted by
2017-2018 Ivan Stoynov (G) 2001
Yavor Yordanov (G) 1998
Konstantin Dikov (D) 2002
Nikolay Dimov (D) 2000
Ivaylo Georgiev (D) 1998 Sofia, BUL
Trevor-Shon Isa (D) 2002
Reimand Mladenov (D) 1998 Johannesburg, RSA
Martin Perchemliev (D) 2000
Petar Petkov (F) 1998
Miroslav Vasilev (F) 2000 Sofia, BUL
Veselin Dikov (F) 1998 Sofia, BUL
Tarik Abdi (F) 2000 Varna, BUL
Mario Atanasov (F) 2001
Angel Dzhorov (F) 2001
Ivelin Ivanov (F) 2001
Martin Nakov (F) 2002
Simeon Tzitzelkov (F) 2001
Kristian Veselinov (F) 1999
Aleksandar Gatsev (F) 1999
Daniel Dilkov (F) 1998 Sofia, BUL
2016-2017 Arnar Hjaltested (G) 1999
Maksymilian Jan Mojzyszek (G) 2000 Tychy, POL
Gunnar Arason (D) 2001
Vignir Arason (D) 2000
Hakon Arnason (D) 1998
Jon Arnason (D) 1998
Jon Helgason (D) 2000
Sigurdur Thorsteinsson (D) 1999
Styrmir Maack (D) 2000
Gabriel Gunnlaugsson (D) 1998 Reykjavik, ISL
Hjalti Johannsson (D) 1997
Edmunds Induss (F) 1998 Valmiera, LAT
Heidar Kristveigarson (F) 2000
Matthias Stefansson (F) 1998
Sölvi Atlason (F) 2000
Kristjan Kristinsson (F) 1998
Elvar Olafsson (F) 1997
Jon Oskarsson (F) 1997
Hafthor Sigrunarson (F) 1997
Axel Orongan (F) 2001
2015-2016 Evan Froger (G) 1999
Liam Henare (G) 1996
Lucas Betts (D) 1997
Oliver Hay (D) 1997 Auckland, NZL
Mason Kennedy (D) 1997
Noah Leahy (D) 1997 Dunedin, NZL
Josh Louw (D) 1996
Blake Fraser (D) 1996
Logan Fraser (D) 1998
Tom Carson-Pratt (F) 1998
Benjamin Harford (F) 1998
Kyle Jonsson (F) 1996 Auckland, NZL
Mak Rawiri (F) 1999
Monty Brown (F) 1997
Liam Kinney (F) 1997
Joe Orr (F) 1996 Dunedin, NZL
Joshua Rawiri (F) 1997
Joel Scott (F) 1996 New Plymouth, NZL
Taylor Rooney (F) 1997
Robin Vortanov (F) 1997
2014-2015 Richard Albrecht (G) 1995 Mexico City, MEX
Jaime Perez (G) 1997
Moises Cherem (D) 1996
Joaquin Cosio (D) 1998 Mexico City, MEX
Nicholas Dunn (D) 1997
Santiago Grajeda (D) 1998
Gustavo Martinez (D) 1995
Fabian Alva (F) 1996
Jorge Perez (F) 1998 Mexico City, MEX
Jorge Duenas (F) 1995
Bruno Arjona (F) 1995
David Barron (F) 1995
Augusto Bolanos (F) 1995
Miguel Navarro (F) 1996
Samuel Sheinberg (F) 1996
Brandon Aguirre (F) 1999
Arturo Garcia (F) 1996 Guadalajara, MEX
Antonio Najera (F) 1998 Mexico City, MEX
2013-2014 Richard Albrecht (G) 1995 Mexico City, MEX
Jaime Perez (G) 1997
Raul Bonilla (D) 1994
Miguel Colas (D) 1994
Kaleb Flores (D) 1994
Gustavo Martinez (D) 1995
Miguel Rivacoba (D) 1994
Fabian Alva (F) 1996
Jorge Perez (F) 1998 Mexico City, MEX
Jorge Duenas (F) 1995
Bruno Arjona (F) 1995
Cuauhtemoc Balcarcel (F) 1994
David Barron (F) 1995
Augusto Bolanos (F) 1995
Jean Antonio Cobo (F) 1994 Mexico City, MEX
Salvador Diaz (F) 1995
Ricardo Fernandez (F) 1995
Mauricio Gutierrez (F) 1994
Nestor Ibarra (F) 1994
Arturo Garcia (F) 1996 Guadalajara, MEX
2012-2013 Aston Brookes (G) 1993
Liam Henare (G) 1996
333 players found | Previous page | Next page
All Winners (Team Staff)
Season Award winner Born Birthplace
2017-2018 Stanislav Kanchev 1985
Stanislav Muhachev 1985
Ivo Shipkov 1993
Svetlin Stoev 1988
2016-2017 Emil Alengård 1987 Linköping, SWE
Magnus Blårand 1975
Arni Jonsson 1971
2015-2016 Jonathan Albright 1976 Montréal, QC, CAN
Rodney McMillin 1971
Stephen Reid 1985 Dunedin, NZL
Matthew Sandford 1982
2014-2015 Adrian Cervantes 1985
Mariano Pina 1986
2013-2014 Emilio Botello 1969
Adrian Cervantes 1985
Luis David Gonzalez 1988
Jorge Alfaro Perez 1970
2012-2013 Dave Fraser 1961
Charlie Reid 1954
Stephen Reid 1985 Dunedin, NZL
Michael Sommer 1989 White Rock, BC, CAN
2011-2012 Aaron Amundrud 1976
Stephen Reid 1985 Dunedin, NZL
Michael Sommer 1989 White Rock, BC, CAN
2010-2011 Ki Chol Hong 1973
Chang Nam Pak 1958
Chung-Song Song 1984
2009-2010 Hyon Hwi Jon 1955
Song-Chol Jong 1973
Kang Chol Kim 1959
Chol-Ho Pak 1969
2007-2008 Manuk Balyan 1979
Doug DeCesare 1963
Hayk Jaghatspanyan 1970
Raffi Kajberouni 1982
Karen Khachatryan 1968
2006-2007 Dmitri Gunchenko 1963
George Pilgrim 1971
2005-2006 Özkan Elgin 1962
Serhat Enyüce 1970
Kenan Malkoc 1926
Göktürk Tasdemir 1980
2004-2005 Vidar Gardarsson 1962
Owe Holmberg 1953
Helgi Thorisson 1978
2003-2004 Diego de la Garma 1981
Joaquin de la Garma 1953
2002-2003 Kadir Dokmeci 1948
Serhat Enyüce 1970
Osman Murat Türe 1947
Oleg Zak 1972
2001-2002 Alex Andjelic 1940
Rodoljus Popovic -
Rasid Semsedinovic 1941
2000-2001 Remus Bianu -
Stefan Enciu 1947
Georghe Justinian 1954 Bucaresti, ROM
Eduard Pana 1944 Bucaresti, ROM