All Winners (Players)
Season Award winner Born Birthplace Drafted by
2015-2016 Sandra Abstreiter (G) 1998 Freising, GER
Johanna May (G) 2000 München, GER
Tabea Botthof (D) 2000 Erding, GER
Franziska Brendel (D) 2000 Augsburg, GER
Korinna Fiedler (D) 2000 Dresden, GER
Sorsha Sabus (D) 1999 Augsburg, GER
Tara Schmitz (D) 1998 Düsseldorf, GER
Lea Welcke (D) 1999 Heidelberg, GER
Kelsey Soccio (D) 1998 Langenhagen, GER
Hanna Amort (F) 1999 Lübeck, GER
Pia Clauberg (F) 1998 Langenfeld, GER
Larissa Eicher (F) 1998 Erding, GER
Celina Haider (F) 2000 Rosenheim, GER
Luisa Kaiser (F) 2000 München, GER
Vena Kanters (F) 1998 Dormagen, GER
Emily Nix (F) 1998 Hamburg, GER
Christina Schwamborn (F) 2000 Bonn, GER
Marina Swikull (F) 1998 Pfronten, GER
Franziska Feldmeier (F) 1999 München, GER
Kathrin Heller (F) 1998 Bad Tölz, GER
2014-2015 Emilie Ilseng Kristiansen (G) 1997 Nes, NOR
Annika Verduin (G) 1998 Meppel, NED
Emma Bergesen (D) 1999 Stavanger, NOR
Emma Granholt (D) 1998 Halden, NOR
Therese Strømstad (D) 1997 Kongsvinger, NOR
Lene Tendenes (D) 1999 Stavanger, NOR
Julie Øiseth (D) 1997 Fredrikstad, NOR
Mathea Fischer (F) 1997 Oslo, NOR
Anniken Olafsen (F) 1997 Oslo, NOR
Sofie Fjellvang (F) 1997 Skedsmokorset, NOR
Marthe Lenes (F) 1998
Ida Kristine Rogstad (F) 1997
Millie Sirum (F) 2000 Oslo, NOR
Une Bjelland Strandborg (F) 1999 Stavanger, NOR
Andrine Furulund (F) 1998 Oslo, NOR
Emilie Kruse Johansen (F) 1999 Halden, NOR
Karoline Pedersen (F) 1999 Stavanger, NOR
Josefine Biseth Engmann (F) 1998 Oslo, NOR
Henriette Behn (F) 1998 Oslo, NOR
2013-2014 Margaux Mameri (G) 1997 Clamart, FRA
Mathilde Wrembel (G) 1996
Lisa Delcroix (D) 1998
Marie Fuchs (D) 1997
Raphaëlle Grenier (D) 1996 Orléans, FRA
Laura Peronnin (D) 1996 Sèvres, FRA
Maud Pousse (D) 1997
Maëlle Rioux (D) 1996 Evry, FRA
Juliette Vial (D) 1999
Léa Villiot (D) 1997
Chloé Aurard (F) 1999 Villard-de-Lans, FRA
Juliette Bardon (F) 1998
Lisa Bauer (F) 1997
Camille Brillant (F) 1996
Camille Coeuru (F) 1996
Roxane Dufayard (F) 1997
Alexane Jeanpierre (F) 1997 Montpellier, FRA
Margaux Lopez (F) 1996
Clara Rozier (F) 1997
Amandine Wrembel (F) 1996
2012-2013 Janine Alder (G) 1995 Urnäsch, SUI
Andrea Brändli (G) 1997 Zürich, SUI
Sandy Heim (G) 1995 Wilderswil, SUI
Celine Abgottspon (D) 1995 Staldenried, SUI
Camille Huwiler (D) 1997 Hitzkirch, SUI
Tanja Hänggi (D) 1997 Nunningen, SUI
Simone Minder (D) 1997 Rohrbach, SUI
Reica Staiger (D) 1996 Zürich, SUI
Karin Williner (D) 1995 Embd, SUI
Dominique Scheurer (D) 1995 Büren an der Aare, SUI
Alina Müller (F) 1998 Winterthur, SUI
Tiziana Cipriani Gadient (F) 1995 Trimmis, SUI
Laura Desboeufs (F) 1996 Clos du Doubs, SUI
Romy Eggimann (F) 1995 Sumiswald, SUI
Nicole Gubler (F) 1996 Müllheim, SUI
Stephanie Lehner (F) 1995 Rorschacherberg, SUI
Janine Müller (F) 1997 Schaffhausen, SUI
Dominique Rüegg (F) 1996 St. Gallenkappel, SUI
Ophélie Ryser (F) 1997 Heimiswil, SUI
Florence Schindler (F) 1995
Diane Sicault (F) 1995
2011-2012 Nicole Arnberger (G) 1994 Wien, AUT
Paula Marchhart (G) 1994 Wien, AUT
Natalie Hämmerle (D) 1996
Julia Kainberger (D) 1995
Martina Kness (D) 1994
Ines Kropf (D) 1995 Feldbach, AUT
Noemi Prosenz (D) 1994
Tamara Grascher (D) 1994 Klagenfurt, AUT
Alexandra Gürtler (D) 1994
Anna Hauer (D) 1995
Isabella Hochfilzer (F) 1995 St. Johann in Tirol, AUT
Victoria Hummel (F) 1994 Tulln, AUT
Anna Iberer (F) 1994
Anna Johann (F) 1996
Romy Kirchauer (F) 1995
Anja List (F) 1994
Anna Meixner (F) 1994 Zell am See, AUT
Monika Vlcek (F) 1995 Wien, AUT
Sophia Volgger (F) 1996 Zell am See, AUT
Julia Willenshofer (F) 1994
160 players found | Previous page | Next page