All Winners (Players)
Season Award winner Born Birthplace Drafted by
2018-2019 Richie Parent (G) 1999 Pensacola, FL, USA
Nils Scheider (G) 1999 Landau in der Pfalz, GER
Nils Velm (G) 1998 Mühlacker, GER
Donald Alchin Jr. (D) 1998 Taylor, MI, USA
Sam Brickley (D) 2000 Salt Lake City, UT, USA
J.C. Dubecky (D) 1998 Regina, SK, CAN
Eric Easterson (D) 2001 Canyon Country, CA, USA
Dominic Erdt (D) 2000 Weilheim, GER
Artyom Shura (D) 2000 Moskva, RUS
Jacob Wickham (D) 2000 Maple Grove, MN, USA
Jonas Burman (F) 1998 Luleå, SWE
John Erramouspe (F) 1998 El Paso, TX, USA
Oliwer Stensson (F) 2000
Martin Dubský (F) 1998 Praha, CZE
Easton Easterson (F) 2000 Canyon Country, CA, USA
Bobby Hathcock (F) 2001 Shelby Township, MI, USA
Max Kamper (F) 1998 Aliso Viejo, CA, USA
Dillon Manchester (F) 1999 Naples, FL, USA
Matas Mikalauskas (F) 2002
Eimantas Noreika (F) 2002
Florian Seelmann (F) 1998 Starnberg, GER
Adam Stalzer (F) 1998 St. Charles, IL, USA
Sam Sykes (F) 1999 Winnipeg, MB, CAN
Filip Schultz (F) 1998 Stockholm, SWE
Sam Robinson (F) 1999 Sherwood Park, AB, CAN
2017-2018 Filip Krasanovsky (G) 1998 Plzen, CZE
Kayden Pickles (G) 1998 Medicine Hat, AB, CAN
Donald Alchin Jr. (D) 1998 Taylor, MI, USA
J.C. Dubecky (D) 1998 Regina, SK, CAN
Dallas Klaassen (D) 1999 Saline, MI, USA
Jake Kopinski (D) 1997 Royal Oak, MI, USA
Tom Kübler (D) 1999 Augsburg, GER
Colby Haugen (D) 1998 Hawarden, SK, CAN
Cole Richardson (D) 1997 Calgary, AB, CAN
John Erramouspe (F) 1998 El Paso, TX, USA
Chaseton Sare (F) 1998 Regina, SK, CAN
Austin Boyle (F) 1997 Jackson, NJ, USA
Nicholas Hames (F) 1997 St. Louis Park, MN, USA
Max Kamper (F) 1998 Aliso Viejo, CA, USA
Jakob Kranabetter (F) 1997 Mission, BC, CAN
Jared Marquette (F) 1998 Saskatoon, SK, CAN
Logan Orem (F) 1997 Brentwood, TN, USA
Nikita Pintusov (F) 1997 Mogilev, BLR
Philip Pugliese (F) 1997 Trenton, MI, USA
Jayze Schwartz (F) 1998 Saskatoon, SK, CAN
Austin Simpson (F) 1997 Southgate, MI, USA
Adam Stalzer (F) 1998 St. Charles, IL, USA
Leeam Tivers (F) 2000 Abbotsford, BC, CAN
Carlo Wittor (F) 1997 Fürth, GER
Jayden Ritchie (F) 1997 Regina, SK, CAN
Matt Kesslering (F) 1999 Bengough, SK, CAN
2016-2017 Adam Conkling (G) 1997 Fort Wayne, IN, USA
Erik Spath (G) 1996 Hemse, SWE
Zach Balodis (D) 1996 Cleveland, OH, USA
Austin Barr (D) 1996 Wichita, KS, USA
Zach Bilius (D) 1996 Temperance, MI, USA
Tyler Crites (D) 1996 Aslip, IL, USA
Robert Igel (D) 1996 Falun, SWE
Simon Sefcik (D) 1997 Piestany, SVK
Alex Smith (D) 1996 Wichita, KS, USA
Peter Cicmanec (F) 1996 Prievidza, SVK
David Good (F) 1996 Värnamo, SWE
Miroslav Olejnik (F) 1996 Poprad, SVK
Henrik Igel (F) 1996 Falun, SWE
Tyler Inlow (F) 2000 Wichita, KS, USA
Matt McClelland (F) 1997 Oshawa, ON, CAN
Dylan McDonald (F) 1997 Wichita, KS, USA
Alec Risser (F) 1997 Wichita, KS, USA
Oskar Gullström (F) 1996
Jack McClelland (F) 1996 Oshawa, ON, CAN
Martin Trudman (F) 1997 Bratislava, SVK
Jesper Voss (F) 1996
2015-2016 Austin Althaus (G) 1995 St. Cloud, MN, USA
Sergei Pisarenko (G) 1996 Odessa, UKR
Zachary Biebuyck (D) 1995 Nampa, ID, USA
Pontus Blom (D) 1995 Danderyd, SWE
Denis Galushka (D) 1995 Moskva, RUS
Mitchell Hodges (D) 1997 La Palma, CA, USA
Dimitri Jones (D) 1995 Normandy Park, WA, USA
Parker Lewis (D) 1995 Riverton, UT, USA
Cory McClintick (D) 1996 Boise, ID, USA
Jackson York (D) 1997 Boise, ID, USA
Alexander Knutsson (F) 1996 Stockholm, SWE
Tyler Berndt (F) 1996 Fond du Lac, WI, USA
Colton Fletcher (F) 1997 Wasilla, AK, USA
Connor Hoernlein (F) 1996 Veneta, OR, USA
Hunter Lester (F) 1997 Boise, ID, USA
Oleg Losev (F) 1996 Moskva, RUS
Jack Pierson (F) 1996 Livonia, MI, USA
Macky Power (F) 1995 Altoona, PA, USA
Kyle TenEyck (F) 1995 Sault Ste. Marie, MI, USA
Zach Walden (F) 1995 Tacoma, WA, USA
Kyle Williams (F) 1995 Sharpsville, PA, USA
Thomas Zitz (F) 1997 Kufstein, AUT
Axel Meurling (F) 1996 Täby, SWE
Nikita Zgirskis (F) 1995 Riga, LAT
2014-2015 Austin Althaus (G) 1995 St. Cloud, MN, USA
Tyler Hough (G) 1994 Mount Airy, MD, USA
Krists Apsitis (D) 1994 Riga, LAT
Hunter Cyr (D) 1997 Boise, ID, USA
277 players found | Previous page | Next page
Top 10 Winners (Team Staff)
Wins Award winner Born Birthplace
3 Cory Herman 1975 Duval, SK, CAN
3 John Olver 1958 Burnaby, BC, CAN
1 Corey Heon 1974 Calgary, AB, CAN
All Winners (Team Staff)
Season Award winner Born Birthplace
2018-2019 Cory Herman 1975 Duval, SK, CAN
2017-2018 Corey Heon 1974 Calgary, AB, CAN
Cory Herman 1975 Duval, SK, CAN
2015-2016 John Olver 1958 Burnaby, BC, CAN
2013-2014 Cory Herman 1975 Duval, SK, CAN
2011-2012 John Olver 1958 Burnaby, BC, CAN
2010-2011 John Olver 1958 Burnaby, BC, CAN