All Winners (Players)
Season Award winner Born Birthplace Drafted by
2021-2022 Linnea Holterud Olsson (G) 1996 Kongsvinger, NOR
Ena Nystrøm (G) 2000 Stavanger, NOR
Emma Bergesen (D) 1999 Stavanger, NOR
Rebekka Haukali (D) 2003 Stavanger, NOR
Thea Jørgensen (D) 2001 Oslo, NOR
Silje Kongstorp Johansen (D) 2002 Ranheim, NOR
Ingrid Morset (D) 1993 Trondheim, NOR
Lene Tendenes (D) 1999 Stavanger, NOR
Malin Årdal (D) 2003 Stavanger, NOR
Mathea Fischer (F) 1997 Oslo, NOR
Marthe Pabsdorff Brunvold (F) 2001 Løten, NOR
Ingrid Holstad Berge (F) 2000 Stavanger, NOR
Une Bjelland Strandborg (F) 1999 Stavanger, NOR
Christina Furseth (F) 2002 Fetsund, NOR
Tea Løkke Nyberg (F) 2003 Trondheim, NOR
Lotte Pedersen (F) 2003 Stavanger, NOR
Andrea Dalen (F) 1992 Hønefoss, NOR
Andrine Furulund (F) 1998 Oslo, NOR
Emilie Kruse Johansen (F) 1999 Halden, NOR
Karoline Pedersen (F) 1999 Stavanger, NOR
Line Bialik Øien (F) 1986 Oslo, NOR
Madelen Haug Hansen (F) 1993 Halden, NOR
2018-2019 Lisa Jensen (G) 1997 Kastrup, DEN
Cassandra Repstock-Romme (G) 2001 Hellerup, DEN
Josephine Asperup (D) 1992 Søborg, DEN
Amalie Andersen (D) 1999 Herning, DEN
Malene Frandsen (D) 1995 Kastrup, DEN
Sanne Just Jensen (D) 1997 Hvidovre, DEN
Kristine Melberg Hansen (D) 2000 København, DEN
Linn Ploug Thomsen (D) 1999 Hvidovre, DEN
Josefine Jakobsen (F) 1991 Aalborg, DEN
Sofia Skriver (F) 2003 Silkeborg, DEN
Michelle Weis (F) 1997 Charlottenlund, DEN
Michele Brix Nielsen (F) 1996 Odense, DEN
Silke Lave Glud (F) 1996
Josefine Anderberg Hansen (F) 1994
Sofia Borup Baggesen (F) 1998 Aalborg, DEN
Lilli Friis-Hansen (F) 2000 Lyngby, DEN
Mille Kunnerup Sørensen (F) 2001 Kjellerup, DEN
Mia Bau Hansen (F) 1995 Rødovre, DEN
Maria Holm Peters (F) 1999 Odense, DEN
Josefine Høegh Persson (F) 1994 København, DEN
Julie Oksbjerg (F) 2000
Nicoline Söndergaard Jensen (F) 1992 Tårnby, DEN
2017-2018 Jessica Ekrt (G) 1998 Regensburg, GER
Theresa Hornich (G) 1991 Wien, AUT
Nina Ausperger (D) 2000 Graz, AUT
Nadja Granitz (D) 1998 Wien, AUT
Katharina Heuberger (D) 2001 Wien, AUT
Antonia Matzka (D) 1999 Mödling, AUT
Annika Fazokas (D) 1997 Zell am See, AUT
Tamara Grascher (D) 1994 Klagenfurt, AUT
Alessandra Lopez (D) 1993 Villach, AUT
Charlotte Wittich (D) 1993 Mödling, AUT
Anja Trummer (F) 2001 Stockerau, AUT
Eva-Maria Verworner (F) 1988 Salzburg, AUT
Eva Beiter (F) 1988 Dornbirn, AUT
Anna Hanser (F) 1997 Wien, AUT
Victoria Hummel (F) 1994 Tulln, AUT
Laura Lüftenegger (F) 2000 Wien, AUT
Anna Meixner (F) 1994 Zell am See, AUT
Theresa Schafzahl (F) 2000 Weiz, AUT
Sophia Volgger (F) 1996 Zell am See, AUT
Janine Weber (F) 1991 Innsbruck, AUT
Lena Wurzer (F) 2001
Denise Altmann (F) 1987 Wien, AUT
2016-2017 Jessica Ekrt (G) 1998 Regensburg, GER
Theresa Hornich (G) 1991 Wien, AUT
Nadja Granitz (D) 1998 Wien, AUT
Katharina Hybler (D) 1986 Hainburg, AUT
Laura Kraus (D) 1999 Brixen im Thale, AUT
Antonia Matzka (D) 1999 Mödling, AUT
Annika Fazokas (D) 1997 Zell am See, AUT
Tamara Grascher (D) 1994 Klagenfurt, AUT
Alessandra Lopez (D) 1993 Villach, AUT
Charlotte Wittich (D) 1993 Mödling, AUT
Eva Beiter (F) 1988 Dornbirn, AUT
Marlene Brunner (F) 1992
Anna Hanser (F) 1997 Wien, AUT
Victoria Hummel (F) 1994 Tulln, AUT
Anna Meixner (F) 1994 Zell am See, AUT
Jennifer Pesendorfer (F) 1998
Theresa Schafzahl (F) 2000 Weiz, AUT
Monika Vlcek (F) 1995 Wien, AUT
Sophia Volgger (F) 1996 Zell am See, AUT
Esther Väärälä (F) 1985 Wien, AUT
Janine Weber (F) 1991 Innsbruck, AUT
Denise Altmann (F) 1987 Wien, AUT
2015-2016 Caroline Baldin (G) 1993
Caroline Lambert (G) 1995 Villard-de-Lans, FRA
Virginie Bouetz-Andrieu (D) 1984 Grenoble, FRA
Gwendoline Gendarme (D) 1991
Mylène Goncalves (D) 1993
Audrey Lager-Lacombe (D) 1995
Léa Parment (D) 1996 Villeneuve-Saint-Georges, FRA
Léa Villiot (D) 1997
Estelle Duvin (F) 1997 Coudekerque-Branche, FRA
Betty Jouanny (F) 1992 Annecy, FRA
Lore Baudrit (F) 1991 Castres, FRA
Anouck Bouché (F) 1988 Algolsheim, FRA
193 players found | Previous page | Next page
Top 10 Winners (Team Staff)
All Winners (Team Staff)
Season Award winner Born Birthplace
2021-2022 Randi Aase 1961 Narvik, NOR
Morten Dalen 1961
Marius Engen 1976
Magnus Evensen 1983
Henning Haaland 1967 Haugesund, NOR
Claes Halvordsson 1970
Daniel Hansen 1989 Karlstad, SWE
Ylva Martinsen 1976
Thomas Pettersen 1980 Oslo, NOR
2018-2019 Ernst Andersen 1967
Mikael Forsberg 1977
Fredrik Glader 1977 Malmberget, SWE
Siw Myhre 1973
Christine Russell 1963
Jan Sorensen 1962
2017-2018 Markus Hätinen 1974 Jyväskylä, FIN
Johanna Ikonen 1969 Eno, FIN
Martin Kogler 1975
Risto Kurkinen 1963 Jyväskylä, FIN
Günther Ropatsch 1968
Marcel Spiess 1963
Esther Väärälä 1985 Wien, AUT
2016-2017 Mario Bellina 1971
Pekka Hämäläinen 1953 Joensuu, FIN
Martin Kogler 1975
Risto Kurkinen 1963 Jyväskylä, FIN
Michael Schmidt 1966
Marcel Spiess 1963
Libor Vejchodsky 1979
2015-2016 Emmanuel Colliot 1986
Gabriel Escudero 1981
Frantisek Neckar 1971
Vincent Peltier 1975
Sylvain Roy 1981 Besançon, FRA
Grégory Tarlé 1983 Rouen, FRA
2014-2015 Cornelia Arnberger 1966
Pekka Hämäläinen 1953 Joensuu, FIN
Martin Kogler 1975
Jyri Kuivala 1964
Wolfgang Ortner 1964
Michael Schmidt 1966
Mika Väärälä 1988 Keminmaa, FIN
2013-2014 Randi Aase 1961 Narvik, NOR
Arne Billkvam 1960
Morten Dalen 1961
Thomas Pettersen 1980 Oslo, NOR
Laura Rollins 1983
2012-2013 Helle Dick 1959
Henrik Jörgensen 1967
Dennis Larsen 1963
Poul Munch 1958
Dorthe Nøhr 1965
2011-2012 Ole-Anders Backe 1981
Morten Dalen 1961
Sten Gunnar Jørgensen 1961
Laura Rollins 1983
Tone Smestad 1960