Top 10 Winners (Players)
Wins Award winner Born Birthplace Drafted by
2 Jeong Hyeon Choi (F) 2001
2 Ji Yeon Choi (F) 1998
2 Yu Jung Choi (F) 2000
2 Su Yeon Eom (D) 2001
2 Do Hee Han (G) 1994
2 Su Sie Jo (F) 1994
2 Si Yun Jung (F) 2000
2 Hee Won Kim (F) 2001
2 Se Lin Kim (D) 2000
2 Eun Ji Lee (F) 2001
Show More
All Winners (Players)
Season Award winner Born Birthplace Drafted by
2018-2019 Do Hee Han (G) 1994
Eun Bee Huh (G) 2003
Su Yeon Eom (D) 2001
Se Lin Kim (D) 2000
So Jung Lee (D) 2002
Chaelin Park (D) 1998
Ye Eun Park (D) 1996 Seoul, KOR
Jeong Hyeon Choi (F) 2001
Ji Yeon Choi (F) 1998
Sie Un Choi (F) 2003
Yu Jung Choi (F) 2000
Su Sie Jo (F) 1994
Si Yun Jung (F) 2000
Nara Kang (F) 2002
Hee Won Kim (F) 2001
Hae In Ko (F) 1994
Eun Ji Lee (F) 2001
Yeon Jeong Lee (F) 1994
Jin Young Lim (F) 1994
Ji Yoon Park (F) 2001
Jong Ah Park (F) 1996 Gangneung, KOR
Yun Ha Song (F) 2003
2017-2018 Do Hee Han (G) 1994
So Jung Shin (G) 1990 Seoul, KOR
Mi Hwan Cho (D) 1995
Su Yeon Eom (D) 2001
Se Lin Kim (D) 2000
So Jung Lee (D) 2002
Chaelin Park (D) 1998
Ye Eun Park (D) 1996 Seoul, KOR
Yoon Jung Park (D) 1992
Jeong Hyeon Choi (F) 2001
Ji Yeon Choi (F) 1998
Yu Jung Choi (F) 2000
Randi Griffin (F) 1988 Apex, NC, USA
Soo Jin Han (F) 1987
Danelle Im (F) 1993 Toronto, ON, CAN
Su Sie Jo (F) 1994
Si Yun Jung (F) 2000
Hee Won Kim (F) 2001
Eun Ji Lee (F) 2001
Grace Lee (F) 2000 Boulder, CO, USA
Jong Ah Park (F) 1996 Gangneung, KOR
2016-2017 Darya Dmitriyeva (G) 1990
Aizhan Raushanova (G) 1988
Alexandra Feklistova (D) 1998
Azhar Khamimuldinova (D) 1993
Daria Moldabai (D) 1993
Galia Nurgalieva (D) 1992
Yekaterina Skobelkina (D) 1986
Olga Konysheva (D) 1972
Alyona Fux (F) 1987 Ust-Kamenogorsk, KAZ
Malika Aldabergenova (F) 1998
Pernesh Ashimova (F) 1996
Xenia Bushuyeva (F) 1998
Karina Felzink (F) 1996
Bulbul Kartanbay (F) 1993 Almaty, KAZ
Tatyana Koroleva (F) 1986
Tatyana Likhaus (F) 1997
Aida Olzhabayeva (F) 1997
Anastasia Orlova (F) 1992
Meruyert Ryspek (F) 1994
Arai Shegebayeva (F) 1991
Madina Tursynova (F) 1996
Zarina Valter (F) 1987
2015-2016 Kristiana Apsite (G) 2000
Evija Tetina (G) 1985
Karina Anisimova (D) 1995
Aija Apsite (D) 1974
Ilva Ivaskina (D) 1987
Ilze Kronberga (D) 1983
Anna Kublina (D) 1997 Jelgava, LAT
Sarma Ozmena (F) 1979 Minneapolis, MN, USA
Ilona Abola (F) 1991
Sindija Agare (F) 1981
Zane Apse (F) 1991
Agnese Apsite (F) 1998 Dreilini, LAT
Inese Geca-Miljone (F) 1978
Ivita Krumina (F) 1981
Madara Lace (F) 1988
Anna Katrina Lagzdina (F) 1996 Ozolnieki, LAT
Julija Mihejenko (F) 1987
Ieva Petersone (F) 1989
Ilze Bicevska (F) 1988 Riga, LAT
Iveta Koka (F) 1982
Liga Miljone (F) 1997 Riga, LAT
2014-2015 Bianka Bos (G) 1994 Zoetermeer, NED
Claudia van Leeuwen (G) 1989 Zoetermeer, NED
Kayleigh Hamers (D) 1997 Tilburg, NED
Hilde Huisman (D) 1996
Chloë Keijzer (D) 1992 Leiderdorp, NED
Charlotte Kooijman (D) 1998 Rotterdam, NED
Myrthe Martens (D) 1985 Maastricht, NED
Jet Milders (D) 1998 Zoetermeer, NED
Britt Wortel (D) 1997 Amsterdam, NED
Glynis Barton (F) 1986 Geleen, NED
Emily Even (F) 1994 Amsterdam, NED
Mandy Flink (F) 1998
Jose Luikens (F) 1986
Jessie Tegelaar (F) 1987 Leiden, NED
173 players found | Previous page | Next page
Top 10 Winners (Team Staff)