Top 10 Winners (Players)
Show More
All Winners (Players)
Season Award winner Born Birthplace Drafted by
2021-2022 Bålsta Gustav Hammarström (G) 2003 Anderlecht, BEL
Bålsta Richard Mutze (G) 1995 Uppsala, SWE
Bålsta Niklas Skoglund (G) 1986
Bålsta Johan Andersson (D) 1994
Bålsta Rasmus Erdhage (D) 1999
Bålsta Jacob Hellgren (D) 2001
Bålsta Jerry Karlsson (D) 1995
Bålsta Johan Lager (D) 1997
Bålsta Simon Lundberg (D) 1998
Bålsta Oskar Renefalk (D) 1998
Bålsta Robert Stenberg (D) 1984
Bålsta Damian Szurowski (D) 1994 Ö Husby, SWE
Bålsta Alexander Tyreskog (D) 1993
Bålsta Robert Kimby (F) 1984 Bålsta, SWE
Bålsta Dennis von Walden (F) 2001
Bålsta Oliver Edberg Mäkinen (F) 2001
Bålsta Tim Ljungberg Kenttämaa (F) 1999
Bålsta Christoffer Olsson (F) 1993 Bålsta, SWE
Bålsta Felix Herlin (F) 1995
Bålsta Viktor Lundberg (F) 2000
Bålsta David Rosen (F) 1997
Bålsta Jonathan Backman (F) 1997
Bålsta Joakim Gustafsson (F) 1992
Bålsta Oliver Gustavsson (F) 2001
Bålsta Jesper Jensen (F) 1993 Enköping, SWE
Bålsta Filip Ljung (F) 1998
Bålsta Dennis Lundgren (F) 1994
Bålsta Samuel Muzito Bagenda (F) 1999
Bålsta Philip Öhman (F) 2003 Uppsala, SWE
Pantern Anton Bergeling (G) 2002 Trelleborg, SWE
Pantern Ondrej Haloda (G) 1996 Uherske Hradiste, CZE
Pantern Johan Björk (D) 1984 Malmö, SWE Ottawa Senators (2002)
Pantern Gustav Carlsson (D) 1994 Örebro, SWE
Pantern Isak Eliasson (D) 2002
Pantern Linus Ljung (D) 1994 Malmö, SWE
Pantern Johan Molldén (D) 1987
Pantern Sebastian Molldén (D) 1985 Kristianstad, SWE
Pantern Jonatan Svensson (D) 2002
Pantern Elias Ask (D) 1999 Staffanstorp, SWE
Pantern Erik Sandgren (D) 1994 Malmö, SWE
Pantern Emil Turesson (F) 1988 Malmö, SWE
Pantern Patrick Blomberg (F) 1994
Pantern Nicolas Erb Ekholm (F) 1995 Malmö, SWE
Pantern Kim Johansson (F) 1988 Malmö, SWE New York Islanders (2006)
Pantern Samuel Persson (F) 2002
Pantern Tobias Strandberg (F) 1994
Pantern Andreas Dimitriou (F) 1995
Pantern Sylvester Hjerpe (F) 1990
Pantern Viktor Holmkvist (F) 1992 Trelleborg, SWE
Pantern Hampus Nilsson (F) 2002
Pantern Filip Rubenson (F) 1987 Malmö, SWE
Pantern Tobias Dyk (F) 1995 Malmö, SWE
Pantern Nicklas Jadeland (F) 1986 Malmö, SWE
Pantern Pontus Svensson (F) 2000
Pantern Robert Burakovsky (F) 1966 Malmö, SWE New York Rangers (1985)
Pantern Jens Jakobs (F) 1985 Säter, SWE
Pantern Sebastian Lövgren (F) 2000
2018-2019 Guldsmedshytte Hampus Andersson (G) 1998 Lindesberg, SWE
Guldsmedshytte Niklas Fredriksson (G) 1996 Örebro, SWE
Guldsmedshytte Dick Ahlström (D) 1991 Lindesberg, SWE
Guldsmedshytte Andreas Andersson (D) 2002 Nora, SWE
Guldsmedshytte Henrik Andersson (D) 1990
Guldsmedshytte Andreas Arvidsson (D) 1994
Guldsmedshytte Jonas Arvidsson (D) 1992
Guldsmedshytte Jim Eriksson (D) 1994
Guldsmedshytte Hampus Gustavsson (D) 1993
Guldsmedshytte Daniel Henningsson (D) 1995
Guldsmedshytte Robin Persson (D) 1988
Guldsmedshytte Oskar Thorén (D) 2002
Guldsmedshytte Jim Ahlström (D) 1990 Örebro, SWE
Guldsmedshytte Matthias Gudmundsson (D) 1990 Rättvik, SWE
Guldsmedshytte Viktor Eriksson (F) 1998
Guldsmedshytte Gustav Karlsson (F) 2003 Guldsmedshyttan, SWE Buffalo Sabres (2022)
Guldsmedshytte Daniel Olsson Fromell (F) 1986
Guldsmedshytte Rasmus Olsson Fromell (F) 1993 Örebro, SWE
Guldsmedshytte Noah Karlsson (F) 2001
Guldsmedshytte Kristoffer Johansson (F) 1982
Guldsmedshytte William Zetterberg (F) 1998 Lindesberg, SWE
Guldsmedshytte Rickard Bernström (F) 1988
Guldsmedshytte Albin Sjölin (F) 2002
Guldsmedshytte Andre Sundén (F) 1997
Guldsmedshytte Felix Zetterberg (F) 1996 Lindesberg, SWE
Guldsmedshytte Jesper Arvidsson (F) 1997
Guldsmedshytte Niclas Eklöv (F) 1995 Lindesberg, SWE
Guldsmedshytte Joakim Olsson Fromell (F) 1986
Guldsmedshytte Max Wigerskog (F) 1995
Hisingen Kevin Lussi (G) 2002
Hisingen Axel Pietilä (G) 1989 Göteborg, SWE
Hisingen Mathias Blomkvist (D) 1989 Växjö, SWE
Hisingen Tobias Borgqvist (D) 1989
Hisingen Johan Erlandsson (D) 1988
Hisingen Linus Fors (D) 1998 Göteborg, SWE
Hisingen Nicklas Johansson (D) 1994
Hisingen Christoffer Kjellsson (D) 1990
Hisingen Ludvig Nåtman (D) 1993
Hisingen Patrik Ruckman (D) 1991
Hisingen Andreas Selin (D) 1982
Hisingen Daniel Blomqvist (F) 1994 Lidingö, SWE
Hisingen Johan Hedlund (F) 1995
Hisingen Tim Karlsson (F) 2000
1 909 players found | Previous page | Next page
All Winners (Team Staff)
Season Award winner Born Birthplace
2021-2022 Bålsta Kristoffer Hellgren 1992
Bålsta William Rosenfors 2004 Uppsala, SWE
Pantern Emil Carnestad 1992 Malmö, SWE
Pantern Joakim Tillgren 1958
2018-2019 Hofors Christer Elfsberg 1972
Hofors Tony Haga 1971
Hofors Stefan Klarfelt 1970
Nittorp Mats Claesson 1967
Osby Teemu Elomo 1979 Turku, FIN
Spånga Andreas Hallerdal 1968
Spånga Kent Pettersson 1962
Spånga Håkan Strömberg 1972
Trelleborg Matti Pauna 1960 Timrå, SWE
Trelleborg Fredrik Troberg 1990 Trelleborg, SWE
2017-2018 FoC Farsta Alexander Holst 1979
FoC Farsta Jhonas Sjögren 1971
Hovås Philip Axelsson 1987
Hovås André Selander 1984 Göteborg, SWE
Mölndal Anders Brodén 1969
Smedjebacken Patrik Söderqvist 1972 Ludvika, SWE
Smedjebacken Peter Strand 1969 Borlänge, SWE
Åstorp Peter Hall 1983 Ängelholm, SWE
2016-2017 Borås Mats Gustavsson -
Borås Mikael Svensk 1983 Ulricehamn, SWE
Borås Martin Svensson 1991
GSK Jonas Bengtsson -
GSK Mattias Bjelke 1979 Gislaved, SWE
GSK Joakim Bjurbäck 1981
Järfälla Mikael Forsberg 1956
Nor IK Kristoffer Norén 1986
Nor IK Markus Palovaara 1991
Nor IK Glenn Svendsen 1991 Köping, SWE
Sölvesborg Johan Broberg 1975
Sölvesborg Mikael Kallenberg 1964
Sölvesborg Richard Melkersson 1975 Gävle, SWE
2015-2016 Gripen Peter Fredriksson 1961
Gripen Anders Grentzelius 1956 Nyköping, SWE
Gripen Jens Öhling 1962 Nacka, SWE
Kalmar Mikael Ekeberg 1981 Kalmar, SWE
Kalmar Stefan Fredriksson 1985 Karlskrona, SWE
Kalmar Tobias Johansson 1982 Kalmar, SWE
Kalmar Roger Nyström 1965 Kalmar, SWE
SK Iron Serhan Cicek 1989 Uppsala, SWE
Skutskär Magnus Åsberg 1969
Skutskär Lennart Åström 1983
Skutskär Magnus Grönlund 1966
Stenungsund Alexander Bengtsson 1988 Stenungsund, SWE
Stenungsund Daniel Josefsson 1976
Stenungsund Daniel Larsson 1982 Vänersborg, SWE
Stenungsund Dick Törnqvist 1958
Åstorp Peter Hall 1983 Ängelholm, SWE
2014-2015 Hallstahammar Mathias Karlsson 1985 Säter, SWE
Malung Ulf Skoglund 1959
Motala Marcus Lindholm 1980
Motala Johan Svensson 1984 Motala, SWE
SPAIF Jonny Gustafsson 1962
Viggbyholm Jörgen Hägg 1971
Vänersborg Patrik Duretic 1978 Lilla Edet, SWE
Vänersborg Joakim Holm 1984
Vänersborg Emil Zingmark 1974
2013-2014 Björbo Tommy Olsson 1962
Björbo Lars Stam 1967 Mockfjärd, SWE
HA74 Sonny Heiver 1972
HA74 Nils-Gunnar Svensson 1962
Ljungby Torgny Karlsson 1964
Ljungby Torbjörn Virf 1961
Munkfors Roberth Biehl 1973
Munkfors Andreas Svensson 1980
Trollhättan Anders Hult 1966
Trångsund Daniel Selling 1976
Trångsund Thomas Sundström 1970 Stockholm, SWE
1999-2000 Alingsås Christer Lundkvist 1967 Sandviken, SWE
1982-1983 IFK Ore Roger Lindqvist 1944