All Winners (Players)
Season Award winner Born Birthplace Drafted by
2017-2018 KS Torun Krzysztof Bojanowski (G) 1991 Gdansk, POL
KS Torun Szymon Guranowski (G) 2001 Torun, POL
KS Torun Michal Plaskiewicz (G) 1983 Torun, POL
KS Torun Adrian Borowicz (D) 1996 Torun, POL
KS Torun Adrian Jaworski (D) 1996 Torun, POL
KS Torun Marcin Jozwiak (D) 1998 Torun, POL
KS Torun Lukasz Korzestanski (D) 1996 Torun, POL
KS Torun Milosz Lidtke (D) 1989 Lipno, POL
KS Torun Karol Makowski (D) 1997
KS Torun Szymon Niedlich (D) 1999 Torun, POL
KS Torun Lukasz Podsiadlo (D) 1986 Sosnowiec, POL
KS Torun Bartosz Skolmowski (D) 1992 Torun, POL
KS Torun Mateusz Zielinski (D) 1998 Torun, POL
KS Torun Jaroslaw Dolega (F) 1982 Torun, POL
KS Torun Sebastian Fraszko (F) 1998 Torun, POL
KS Torun Semyon Garshin (F) 1993 Magnitogorsk, RUS
KS Torun Piotr Husak (F) 1991 Torun, POL
KS Torun Maxim Kartoshkin (F) 1989 Moskva, RUS
KS Torun Robert Korchokha (F) 1995 Yaroslavl, RUS
KS Torun Dominik Olszewski (F) 1999 Torun, POL
KS Torun Daniil Orekhin (F) 1995 Yaroslavl, RUS
KS Torun Bruno Smieszek (F) 1998 Torun, POL
KS Torun Vladislav Troshin (F) 1993 Baku, AZE
KS Torun Piotr Winiarski (F) 1990 Torun, POL
KS Torun Jakub Golaszewski (F) 1996 Torun, POL
KS Torun Przemyslaw Kuczynski (F) 1997
KS Torun Piotr Naparlo (F) 1996 Sanok, POL
KS Torun Marcin Wisniewski (F) 1994 Torun, POL
KS Torun Daniel Minge (F) 1989 Torun, POL
2015-2016 Stoczniowiec 2004 Gdansk Wiktor Kopycinski (G) 1995 Gdansk, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Arnold Szymczewski (G) 1992
Stoczniowiec 2004 Gdansk Igor Tomczyk (G) 1995
Stoczniowiec 2004 Gdansk Tomasz Witkowski (G) 1989 Gdansk, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Bartosz Aleniewski (D) 1992
Stoczniowiec 2004 Gdansk Tomasz Iwanow (D) 1995 Düsseldorf, GER
Stoczniowiec 2004 Gdansk Marcin Kabat (D) 1989 Gdansk, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Pavel Kostromitin (D) 1990 Yekaterinburg, RUS
Stoczniowiec 2004 Gdansk Oskar Lehmann (D) 1992 Gdansk, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Gilbert Lesniak (D) 1998 Gdansk, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Michal Ruszkowski (D) 1991
Stoczniowiec 2004 Gdansk Sebastian Wachowski (D) 1985 Gdansk, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Jakub Puchalski (D) 1994
Stoczniowiec 2004 Gdansk Jan Steber (F) 1985 Ostrava, CZE Toronto Maple Leafs (2004)
Stoczniowiec 2004 Gdansk Mikolaj Krasakiewicz (F) 1996 Gdansk, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Martin Kulczyk (F) 1991 Osnabrück, GER
Stoczniowiec 2004 Gdansk Michał Michalkiewicz (F) 1985
Stoczniowiec 2004 Gdansk Filip Pesta (F) 1993 Gdansk, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Jakub Serwinski (F) 1992 Gdansk, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Dmytro Sherbakov (F) 1998 Kiev, UKR
Stoczniowiec 2004 Gdansk Michal Sochacki (F) 1995 Gdynia, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Jakub Stasiewicz (F) 1993 Gdynia, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Krzysztof Wroblewski (F) 1990
Stoczniowiec 2004 Gdansk Wojciech Wrycza (F) 1991 Gdansk, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Grzegorz Zaleski (F) 1982
Stoczniowiec 2004 Gdansk Tomasz Ziolkowski (F) 1989 Swiecie, POL
Stoczniowiec 2004 Gdansk Jakub Golaszewski (F) 1996 Torun, POL
2014-2015 Zaglebie Sosnowiec Tomasz Dzwonek (G) 1987
Zaglebie Sosnowiec Michal Kieler (G) 1995 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Bartlomiej Nowak (G) 1990 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Piotr Cinalski (D) 1980
Zaglebie Sosnowiec Kamil Duszak (D) 1985
Zaglebie Sosnowiec Michal Jarnutowski (D) 1992
Zaglebie Sosnowiec Jakub Jaskolski (D) 1989 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Mateusz Kafel (D) 1995 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Oskar Krawczyk (D) 1995 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Lukasz Mejka (D) 1981
Zaglebie Sosnowiec Michal Starostecki (D) 1995
Zaglebie Sosnowiec Szymon Urbanczyk (D) 1989
Zaglebie Sosnowiec Mateusz Krupinski (F) 1993 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Sebastian Baca (F) 1993
Zaglebie Sosnowiec Tobiasz Bernat (F) 1983 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Mateusz Bialek (F) 1991 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Jaroslaw Dolega (F) 1982 Torun, POL
Zaglebie Sosnowiec Adam Jaskolski (F) 1993 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Lukasz Kisiel (F) 1989 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Marcin Kozlowski (F) 1983
Zaglebie Sosnowiec Lukasz Rutkowski (F) 1987 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Piotr Sarnik (F) 1977 Dabrowa Gornicza, POL
Zaglebie Sosnowiec Andrzej Stojek (F) 1995 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Michal Stoklosa (F) 1992 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Sebastian Wrana (F) 1995 Sosnowiec, POL
Zaglebie sosnowiec Lukasz Zachariasz (F) 1982 Sosnowiec, POL
Zaglebie Sosnowiec Mateusz Bernat (F) 1987
Zaglebie Sosnowiec Dominik Nahunko (F) 1995 Sosnowiec, POL
2012-2013 Dominik Kraus (G) 1991 Bytom, POL
Bartlomiej Szopa (G) 1989
Zbigniew Szydlowski (G) 1976 Bytom, POL
Andrzej Banaszczak (D) 1976 Tomaszow Mazowiecki, POL
Bartlomiej Bychawski (D) 1991 Opole, POL
Pawel Dorszewski (D) 1994
Krzysztof Kantor (D) 1990 Gdansk, POL
Michal Kogut (D) 1991 Bytom, POL
Mateusz Mozdzen (D) 1994
Dawid Szczepaniec (D) 1993 Bytom, POL
Pavel Urban (D) 1972
Patrik Vrána (D) 1989 Vsetin, CZE
Filip Komorski (F) 1991 Warszawa, POL
Pawel Bajon (F) 1993 Piekary Slaskie, POL
Daniel Cichon (F) 1992
Kamil Drewniak (F) 1994
204 players found | Previous page | Next page
All Winners (Team Staff)
Season Award winner Born Birthplace
2017-2018 KS Torun Przemyslaw Bomastek 1979 Torun, POL
KS Torun Yuri Chukh 1971
KS Torun Lukasz Kiedewicz 1977 Torun, POL
2015-2016 Stoczniowiec 2004 Gdansk Robert Blazowski 1978
Stoczniowiec 2004 Gdansk Walenty Zietara 1948
2014-2015 Zaglebie Sosnowiec Mieczyslaw Nahunko 1953 Siemianowice, POL
Zaglebie Sosnowiec Jerzy Pawlowski 1949
2011-2012 David Small 1984 Kenora, ON, CAN
1956-1957 Piast Cieszyn Andrzej Wolkowski 1913 Krakow, POL