2015 OHL Priority Selection

Drafted players 2015
Team Player Seasons GP G A TP PIM
ROUND 1
#1 Sudbury Wolves David Levin (F)
#2 Windsor Spitfires Gabriel Vilardi (F)
#3 Flint Firebirds Ryan McLeod (F)
#4 Mississauga Steelheads Owen Tippett (F) 1 7 1 0 1 0
#5 Peterborough Petes Zach Gallant (F)
#6 Saginaw Spirit Brady Gilmour (F)
#7 Niagara IceDogs Ben Jones (F)
#8 Hamilton Bulldogs Matthew Strome (F)
#9 Owen Sound Attack Markus Phillips (D)
#10 Sarnia Sting Alexander Chmelevski (F)
#11 Kingston Frontenacs Robbie Burt (F)
#12 Kitchener Rangers Greg Meireles (F)
#13 Niagara IceDogs Hayden Davis (D)
#14 Owen Sound Attack Nick Suzuki (F)
#15 Guelph Storm Isaac Ratcliffe (F)
#16 Ottawa 67's Austen Keating (F)
#17 London Knights Evan Bouchard (D)
#18 North Bay Battalion Brady Lyle (D)
#19 Barrie Colts Jacob Tortora (F)
#20 Erie Otters Ivan Lodnia (F)
#21 Oshawa Generals Jack Studnicka (F)
#22 Sault Ste. Marie Greyhounds Liam Hawel (F)
ROUND 2
#23 Windsor Spitfires Michael DiPietro (G)
#24 Sarnia Sting Ryan McGregor (F)
#25 Peterborough Petes Nick Grima (D)
#26 London Knights Robert Thomas (F)
#27 Guelph Storm Liam Stevens (F)
#28 Sudbury Wolves Shane Bulitka (F)
#29 Peterborough Petes C.J. Clarke (F)
#30 Saginaw Spirit Robert Proner (D)
#31 Kingston Frontenacs Jacob Paquette (D)
#32 Kitchener Rangers Elijah Roberts (D)
#33 Hamilton Bulldogs Reilly Webb (D)
#34 Sarnia Sting Aidan Hughes (G)
#35 Niagara IceDogs Cal Davis (F)
#36 Ottawa 67's Noel Hoefenmayer (D)
#37 Kingston Frontenacs Jakob Brahaney (D)
#38 Saginaw Spirit Kirill Maksimov (F)
#39 Windsor Spitfires Kyle Auger (D)
#40 Hamilton Bulldogs MacKenzie Entwistle (F)
#41 Sudbury Wolves MacAuley Carson (F)
ROUND 3
#42 Sudbury Wolves Owen Lane (F)
#43 Barrie Colts Jason Willms (F)
#44 Kitchener Rangers Joseph Garreffa (F)
#45 Saginaw Spirit Brendan Bonello (G)
#46 Barrie Colts Aidan Brown (F)
#47 Saginaw Spirit Cole Coskey (F)
#48 Sudbury Wolves Conor Ali (D)
#49 Sarnia Sting Quinn Hughes (D)
#50 Peterborough Petes Cole Fraser (D)
#51 Niagara IceDogs Cameron Bisson (F)
#52 Ottawa 67's Hudson Wilson (D)
#53 Erie Otters Brett Neumann (F)
#54 Guelph Storm Nick Deakin-Poot (F)
#55 Owen Sound Attack Matthew Struthers (F)
#56 Owen Sound Attack Riley Daniels (G)
#57 North Bay Battalion Jacob Ball (F)
#58 Guelph Storm Nate Schnarr (F)
#59 Hamilton Bulldogs Fedor Gordeev (D)
#60 London Knights Finn Evans (F)
#61 Sault Ste. Marie Greyhounds Anthony DeMeo (D)
ROUND 4
#62 Kingston Frontenacs Jason Robertson (F)
#63 Saginaw Spirit Michael Pastujov (F)
#64 Flint Firebirds Samuel Duchesne (D)
#65 Mississauga Steelheads Aidan McFarland (F)
#66 Peterborough Petes Simon Boyko (F)
#67 London Knights Brady Tkachuk (F)
#68 Hamilton Bulldogs Noah Lugli (D)
#69 Sarnia Sting Kelton Hatcher (D)
#70 London Knights Ian Blacker (D)
#71 Erie Otters Josh Wainman (D)
#72 Windsor Spitfires Cole Carter (F)
#73 Owen Sound Attack Regan Kimens (F)
#74 Flint Firebirds Kyle Keyser (G)
#75 Ottawa 67's Corey Andonovski (F)
#76 Hamilton Bulldogs Zachary Jackson (F)
#77 North Bay Battalion Bradley Chenier (F)
#78 Oshawa Generals Kyle MacLean (F)
#79 Kitchener Rangers Luke Richardson (G)
#80 Peterborough Petes Perth Swick (D)
#81 Sault Ste. Marie Greyhounds Morgan Frost (F)
ROUND 5
#82 Ottawa 67's Marcel Berube (F)
#83 Erie Otters Nicholas Celotti (F)
#84 Flint Firebirds Evan Barratt (F)
#85 Sudbury Wolves Ben Garagan (F)
#86 Peterborough Petes Nick Isaacson (F)
#87 Barrie Colts Joey Keane (D)
#88 Oshawa Generals Sullivan Sparkes (F)
#89 Mississauga Steelheads Cayden Primeau (G)
#90 Kingston Frontenacs Tyler Burnie (F)
#91 London Knights Cole Tymkin (F)
#92 Niagara IceDogs Colton Incze (G)
#93 Owen Sound Attack Zachary Roberts (F)
#94 Guelph Storm Quinn Hanna (D)
#95 Windsor Spitfires Luke Boka (F)
#96 Hamilton Bulldogs Nick Donofrio (G)
#97 North Bay Battalion Kyle Potts (F)
#98 Barrie Colts Christian Propp (G)
#99 Erie Otters Ryan Martin (D)
#100 Niagara IceDogs Ryan Smith (F)
#101 Sault Ste. Marie Greyhounds Corson Green (D)
ROUND 6
#102 Barrie Colts Jaden Peca (F)
#103 Mississauga Steelheads Matthew Titus (F)
#104 Oshawa Generals Jaimen Allison (D)
#105 Sudbury Wolves Donovan Cowan (D)
#106 Peterborough Petes Bryce Misley (F)
#107 Saginaw Spirit Nick Campoli (F)
#108 North Bay Battalion Mathew Woroniuk (G)
#109 Kingston Frontenacs Nicolas Hatzikiriakos (D)
#110 Niagara IceDogs Joshua Norris (F)
#111 Kitchener Rangers Tyler Inamoto (D)
#112 Niagara IceDogs Liam Ham (D)
#113 Owen Sound Attack MacKenzie Warren (D)
#114 Guelph Storm David Farrance (D)
#115 Ottawa 67's Kody Clark (F)
#116 London Knights Max Vinogradov (F)
#117 Peterborough Petes Logan Hutsko (F)
#118 Niagara IceDogs Max Khull (F)
#119 Hamilton Bulldogs Kristopher Lalonde (F)
#120 London Knights Jeff Clarke (D)
#121 Sault Ste. Marie Greyhounds Calvin Martin (F)
ROUND 7
#122 Sudbury Wolves Adam Panacci (F)
#123 Barrie Colts Kade Landry (D)
#124 Flint Firebirds Hakon Nilsen (D)
#125 Hamilton Bulldogs Jesse Burger (F)
#126 Peterborough Petes Luke Wyatt (F)
#127 Mississauga Steelheads Darcy Walsh (F)
#128 Hamilton Bulldogs Jacob Durham (F)
#129 Sarnia Sting Matthew Kellenberger (D)
#130 Kingston Frontenacs Mario Peccia (G)
#131 Kitchener Rangers Nick McHugh (F)
#132 Owen Sound Attack Zachary Sheedy (F)
#133 Flint Firebirds Jack Phibbs (F)
#134 Guelph Storm Anthony Popovich (G)
#135 Erie Otters Derek McVey (F)
#136 Peterborough Petes Cameron Crotty (D)
#137 North Bay Battalion Joshua Maniscalco (D)
#138 Barrie Colts Zakary Rodrigue (F)
#139 Erie Otters Steven Rosts (D)
#140 Guelph Storm Cedric Ralph (F)
#141 Sault Ste. Marie Greyhounds Taylor Carlson (D)
ROUND 8
#142 Sudbury Wolves Jacob McGrath (G)
#143 Owen Sound Attack Nick Pryce (F)
#144 Flint Firebirds Wyatt Bongiovanni (F)
#145 Mississauga Steelheads Ryan O'Connell (D)
#146 Peterborough Petes Colton Kalezic (F)
#147 Saginaw Spirit Brock Hill (D)
#148 Hamilton Bulldogs Maddux Rychel (F)
#149 Sarnia Sting Colton McKenna (F)
#150 Kingston Frontenacs Colin Van Den Hurk (D)
#151 Kitchener Rangers Nick Durajlija (D)
#152 Niagara IceDogs Mitchell Crevatin (D)
#153 Oshawa Generals Keegan Ferguson (D)
#154 Sudbury Wolves Tyler Madden (F)
#155 Ottawa 67's Ben Evans (F)
#156 London Knights Alex Turko (F)
#157 Windsor Spitfires Declan Graham (D)
#158 Barrie Colts Cameron Orchard (F)
#159 Oshawa Generals Gage Stephney (F)
#160 Mississauga Steelheads Scoley Dow (F)
#161 Sault Ste. Marie Greyhounds Ryan Horvath (F)
ROUND 9
#162 Sudbury Wolves Declan Hilton (F)
#163 Windsor Spitfires Cole Purboo (F)
#164 Flint Firebirds Kyle Waters (F)
#165 Mississauga Steelheads Mark Rozanov (F)
#166 Peterborough Petes Josh Barraclough (F)
#167 Saginaw Spirit Carson Pearce (D)
#168 Hamilton Bulldogs Brandon Scanlin (D)
#169 Sarnia Sting Holden Hrysko (F)
#170 North Bay Battalion Joseph Franzin (D)
#171 Kitchener Rangers Alex Peterson (D)
#172 Niagara IceDogs Matthew Philip (F)
#173 Owen Sound Attack Kenny Chisholm (F)
#174 Guelph Storm Nolan Makkonen (D)
#175 Ottawa 67's Erik Ross (D)
#176 London Knights Marc Shannon (F)
#177 North Bay Battalion Max Wright (G)
#178 Owen Sound Attack Joey Berkopec (D)
#179 Erie Otters Mitchell Gibson (G)
#180 Oshawa Generals Matthieu Franche (D)
#181 Kingston Frontenacs Sean Michaud (F)
ROUND 10
#182 Sudbury Wolves Kyle Kozielski (D)
#183 Windsor Spitfires Thomas Stevenson (D)
#184 Flint Firebirds Andy Nedeljkovic (F)
#185 Mississauga Steelheads Christopher Garbe (F)
#186 Peterborough Petes Logan Buchanan (F)
#187 Saginaw Spirit Gianluca Fuoco (F)
#188 Hamilton Bulldogs Jack Ricketts (F)
#189 Sarnia Sting Cameron Babiak (D)
#190 Mississauga Steelheads Ryan Radisa (D)
#191 Kitchener Rangers Adam Scheel (G)
#192 Kingston Frontenacs Jackson Arcan (F)
#193 Owen Sound Attack Nick King (D)
#194 Guelph Storm Patrick Kyte (D)
#195 Ottawa 67's Matthew Prucha (D)
#196 London Knights Jordan Di Cicco (D)
#197 North Bay Battalion Daniel Walker (F)
#198 Barrie Colts Christopher Cameron (D)
#199 Erie Otters Tyler Gratton (F)
#200 Kingston Frontenacs Brad Cocca (F)
#201 Sault Ste. Marie Greyhounds Lucas Thorne (F)
ROUND 11
#202 Sudbury Wolves Evan Fear (G)
#203 Windsor Spitfires Fletcher Fineman (D)
#204 Flint Firebirds Matthew Hohl (D)
#205 Mississauga Steelheads Jack Lyons (D)
#206 Peterborough Petes William Hickey (F)
#207 Saginaw Spirit Jaxon Camp (D)
#208 Hamilton Bulldogs Issac Nurse (F)
#209 Sarnia Sting Anthony Bertucca (G)
#210 Kingston Frontenacs Peter Cascagnette (D)
#211 Kitchener Rangers Ryan Kula (F)
#212 Niagara IceDogs Hunter Canestra (F)
#213 Owen Sound Attack Cayse Ton (F)
#214 Guelph Storm Jakob Lee (F)
#215 Ottawa 67's Jacob Smith (G)
#216 London Knights Alex Formenton (F) 1 1 0 0 0 0
#217 North Bay Battalion Wade Brennan (D)
#218 Barrie Colts Kyle Heitzner (F)
#219 Erie Otters Carson Edwardson (F)
#220 Oshawa Generals Barrett Mundell (G)
#221 Sault Ste. Marie Greyhounds Isaiah Payne (D)
ROUND 12
#222 Guelph Storm Noah Benjamin (F)
#223 Windsor Spitfires Velan Nandhakumarn (D)
#224 Flint Firebirds Drayton Duckett (F)
#225 Mississauga Steelheads Jett Alexander (G)
#226 Saginaw Spirit Brady Enman (D)
#227 Saginaw Spirit Matteo DiGiulio (F)
#228 Hamilton Bulldogs Skyler Brind'Amour (F)
#229 Sarnia Sting Matthew Cassidy (F)
#230 Kingston Frontenacs Mack Hancock (F)
#231 Kitchener Rangers Scott Del Zotto (F)
#232 Niagara IceDogs Drew Hunter (D)
#233 Flint Firebirds Lanny Korbee (G)
#234 North Bay Battalion Stefan Palatsidis (F)
#235 Ottawa 67's Tommy Miller (D)
#236 Kingston Frontenacs Vaughn McCusker (F)
#237 North Bay Battalion Kameron Shearer (F)
#238 Barrie Colts Carter Pearen (G)
#239 Erie Otters Anand Oberoi (G)
#240 Oshawa Generals Matt Stoia (D)
#241 Sault Ste. Marie Greyhounds Dougie Newhouse (G)
ROUND 13
#242 Sudbury Wolves Drake LaFontaine (F)
#243 Windsor Spitfires Devlin Shanahan (F)
#244 Flint Firebirds Josh Rettinger (D)
#245 Mississauga Steelheads Harrison Toms (D)
#246 Peterborough Petes Nate McDonald (G)
#247 Saginaw Spirit Daniil Sokolka (F)
#248 Hamilton Bulldogs Matthew Wilkins (D)
#249 Sarnia Sting Curtis Egert (F)
#250 Kingston Frontenacs Jacob Drobczyk (F)
#251 Kitchener Rangers Colin Felix (D)
#252 Niagara IceDogs Bradey Johnson (F)
#253 Owen Sound Attack Hugh Anderson (D)
#254 Guelph Storm David Tomeo (G)
#255 Ottawa 67's Jake Robinson (F)
#256 London Knights Sean Dhooghe (F)
#257 North Bay Battalion Eric Allair (D)
#258 Barrie Colts Gianfranco Cassaro (D)
#259 Erie Otters Adam Pys (D)
#260 Oshawa Generals Tyler Dam (D)
#261 Sault Ste. Marie Greyhounds Randy Hernández (F)
ROUND 14
#262 Sudbury Wolves Adrian Bilic (D)
#263 Windsor Spitfires William Sirman (F)
#264 Flint Firebirds Liam Walsh (F)
#265 Mississauga Steelheads Maxime Fortin (D)
#266 Peterborough Petes Logan Cockerill (F)
#267 Saginaw Spirit Fyodor Rudakov (D)
#268 Hamilton Bulldogs Lucas Vanroboys (F)
#269 Sarnia Sting Nash Nienhuis (D)
#270 Kingston Frontenacs Samuel Paquette (F)
#271 Kitchener Rangers Andrew McIntyre (F)
#272 Niagara IceDogs Andrew Somerville (D)
#273 Owen Sound Attack Mitchell DeGray (F)
#274 Guelph Storm Michael Mannara (D)
#275 Ottawa 67's Charlie Dovorany (F)
#276 London Knights Liam Dennison (D)
#277 North Bay Battalion Andy Baker (F)
#278 Barrie Colts Konnor MacCormick (F)
#279 Erie Otters Dylan Latty (F)
#280 Oshawa Generals Nate Mueller (F)
#281 Sault Ste. Marie Greyhounds Theo Calvas (D)
ROUND 15
#282 Sudbury Wolves Kier Cumming (F)
#283 Windsor Spitfires Ruslan Geidarov (D)
#284 Flint Firebirds DeVon Fields (D)
#285 Mississauga Steelheads Ryan Wells (D)
#286 Peterborough Petes Adrian Danchenko (F)
#287 Saginaw Spirit Jonathan Malowney (F)
#288 Hamilton Bulldogs Brett Willits (F)
#289 Sault Ste. Marie Greyhounds Zach Taylor (D)
#290 Kingston Frontenacs Quintin Wheeler (D)
#291 Kitchener Rangers Dylan Seitz (F)
#292 Sault Ste. Marie Greyhounds Alex Daigle (F)
#293 Erie Otters Max Carbone (F)
#294 Guelph Storm Matt Wilbee (F)
#295 London Knights Jacob Golden (D)
#296 Saginaw Spirit Jacob Sutton (F)
#297 North Bay Battalion Curtis Abbott (F)
#298 Barrie Colts Joey Tascona (D)
#299 Erie Otters Nicholas Bigioni (F)
#300 Oshawa Generals Shelby Rienstra (F)
#301 Sault Ste. Marie Greyhounds Perry Winfree (D)
#302 Niagara IceDogs Benjamin Fox (D)