League Information and Facts
2019-2020 Standings
# Team GP W T L OTW OTL GF GA +/- TP Postseason
Badger North
1. Baraboo/Portage HS - - - - - - - - - - -
2. Beaver Dam High - - - - - - - - - - -
3. DeForest Area High - - - - - - - - - - -
4. Reedsburg/Wisconsin Dells High - - - - - - - - - - -
5. Sauk Prairie High - - - - - - - - - - -
6. Waunakee High - - - - - - - - - - -
Badger South
1. Madison Edgewood Prep - - - - - - - - - - -
2. McFarland High - - - - - - - - - - -
3. Milton High - - - - - - - - - - -
4. Monona Grove High - - - - - - - - - - -
5. Monroe High - - - - - - - - - - -
6. Oregon High - - - - - - - - - - -
7. Stoughton High - - - - - - - - - - -
Badgerland
1. Appleton United - - - - - - - - - - -
2. Fond du Lac High - - - - - - - - - - -
3. Fond du Lac Springs High - - - - - - - - - - -
4. Fox Cities High - - - - - - - - - - -
5. Neenah/Hville/Menasha - - - - - - - - - - -
6. Oshkosh High - - - - - - - - - - -
7. Waupun High - - - - - - - - - - -
Big Eight
1. Beloit Memorial High - - - - - - - - - - -
2. Janesville High - - - - - - - - - - -
3. Madison La Follette/East High - - - - - - - - - - -
4. Madison Memorial High - - - - - - - - - - -
5. Madison West High - - - - - - - - - - -
6. Middleton High - - - - - - - - - - -
7. Sun Prairie High - - - - - - - - - - -
8. Verona Area High - - - - - - - - - - -
Big Rivers
1. Chippewa Falls High - - - - - - - - - - -
2. Eau Claire Memorial High - - - - - - - - - - -
3. Eau Claire North High - - - - - - - - - - -
4. Hudson High - - - - - - - - - - -
5. Menomonie High - - - - - - - - - - -
6. Rice Lake High - - - - - - - - - - -
7. River Falls High - - - - - - - - - - -
Classic Eight
1. Arrowhead High - - - - - - - - - - -
2. Brookfield/CMH High - - - - - - - - - - -
3. Greendale High - - - - - - - - - - -
4. Kenosha High - - - - - - - - - - -
5. KM/Mukwonago High - - - - - - - - - - -
6. Marquette University High - - - - - - - - - - -
7. University School - - - - - - - - - - -
8. Waukesha High - - - - - - - - - - -
Coulee
1. Black River Falls High - - - - - - - - - - -
2. Viroqua High - - - - - - - - - - -
3. West Salem High - - - - - - - - - - -
Fox River Classic
1. Ashwaubenon High - - - - - - - - - - -
2. Bay Port High - - - - - - - - - - -
3. De Pere High - - - - - - - - - - -
4. Notre Dame Academy - - - - - - - - - - -
5. Sheboygan High - - - - - - - - - - -
Great Northern
1. Antigo High - - - - - - - - - - -
2. Lakeland High - - - - - - - - - - -
3. Medford High - - - - - - - - - - -
4. Mosinee High - - - - - - - - - - -
5. Northland Pines High - - - - - - - - - - -
6. Rhinelander High - - - - - - - - - - -
7. Tomahawk High - - - - - - - - - - -
8. Waupaca High - - - - - - - - - - -
Independents
1. Ashland High - - - - - - - - - - -
2. Chequamegon/Phillips High - - - - - - - - - - -
3. Hayward High - - - - - - - - - - -
4. Northwest High - - - - - - - - - - -
5. Superior High - - - - - - - - - - -
6. WSFLG High - - - - - - - - - - -
Middle Border
1. Amery High - - - - - - - - - - -
2. Baldwin-Woodville High - - - - - - - - - - -
3. New Richmond High - - - - - - - - - - -
4. Regis/Altoona/McDonell High - - - - - - - - - - -
5. Somerset High - - - - - - - - - - -
Mississippi Valley
1. Aquinas/GET/Holmen - - - - - - - - - - -
2. Onalaska/La Crosse High - - - - - - - - - - -
3. Tomah/Sparta High - - - - - - - - - - -
North Shore
1. Cedarburg High - - - - - - - - - - -
2. Homestead High - - - - - - - - - - -
3. West Bend High - - - - - - - - - - -
4. Whitefish Bay High - - - - - - - - - - -
Wisconsin Valley
1. D.C. Everest High - - - - - - - - - - -
2. Marshfield High - - - - - - - - - - -
3. Merrill High - - - - - - - - - - -
4. Stevens Point Area High - - - - - - - - - - -
5. Wausau West High - - - - - - - - - - -
6. Wisconsin Rapids High - - - - - - - - - - -

Seasons

1950 - 1960: 59/60
2000 - 2010: 09/10
2010 - 2020: 10/11, 13/14, 15/16, 16/17, 17/18, 19/20