.
Team Information and Facts
Skaters - Where are they now?
# Player Team League GP G A TP PIM
1. Mickaël Hébert (C) Ville-Marie Pirates GMHL 39 36 71 107 78
2. Israel Mianscum (W/C) Sherbrooke Phoenix QMJHL 61 35 52 87 55
3. Matthias Weistche (C/LW) West Nipissing Lynx GMHL 30 34 35 69 6
4. Keven Saint-Amand (F) Ville-Marie Pirates GMHL 32 34 30 64 24
5. Étienne Bourque (D) Ville-Marie Pirates GMHL 35 19 36 55 194
6. Danick Latour (C) Saint-Laurent Patriotes QCHL 36 11 38 49 6
7. Jacob Godbout (LW) Florida Eels USPHL Premier 42 19 29 48 47
8. Anthony Turcotte (C) Rouyn-Noranda Huskies QMJHL 63 16 32 48 35
9. Zakary Provencher (F) totals 24 22 18 40 39
    La Sarre Conquérants M18 AA QM18AA 20 22 17 39 39
    Amos Forestiers QM18AAA 4 0 1 1 0
10. Isaac Paré (C) Amos Forestiers QM18AAA 42 18 17 35 20
                 
11. Mathias Bourque (LW) totals 43 12 15 27 61
    Amos Forestiers QM18AAA 37 12 14 26 59
    Val-d'Or Foreurs QMJHL 6 0 1 1 2
12. Zachaël Turgeon (C) totals 48 11 16 27 12
    Val-d'Or Foreurs QMJHL 28 3 4 7 8
    Miramichi Timberwolves MJAHL 20 8 12 20 4
13. Émeric Gaudet (D) Rouyn-Noranda Huskies QMJHL 68 7 20 27 34
14. William Provost (C) totals 53 10 16 26 30
    Fort Wayne Komets ECHL 3 0 2 2 0
    Allen Americans ECHL 15 4 6 10 14
    Maine Mariners ECHL 26 4 7 11 8
    Wheeling Nailers ECHL 9 2 1 3 8
15. Matis Chartier (F) Ville-Marie Pirates GMHL 23 11 12 23 39
16. Noah Cousineau (D) Cégep Outaouais Griffons QCHL 31 4 19 23 32
17. Lucas Perreault (F) Amos Forestiers QM18AAA 39 11 11 22 43
18. Fred-Étienne Bernier (RW) Amos Forestiers QM18AAA 40 8 14 22 10
19. Milan Chartier (F) Amos Forestiers QM18AAA 31 9 12 21 12
20. Jacob Tremblay (D) Amos Forestiers QM18AAA 42 3 18 21 20
                 
21. Benjamin Lessard (C) Cégep de L'Abitibi-Témiscamingue QCHL 31 12 6 18 26
22. Étienne Parent (D) Ville-Marie Pirates GMHL 15 6 12 18 42
23. Sasha McGuire (RW) Amos Forestiers QM18AAA 42 11 6 17 24
24. Raphaël Laviolette (C) totals 45 8 9 17 16
    Amos Forestiers QM18AAA 41 8 9 17 16
    Val-d'Or Foreurs QMJHL 4 0 0 0 0
25. Mathieu Fillion (C) Rockland Nationals CCHL 30 7 10 17 22
26. Frédéric Potvin (RW) Val-d'Or Foreurs QMJHL 64 7 10 17 49
27. Antoine Tremblay (F) Rouyn-Noranda As M18 AA QM18AA 20 6 11 17 8
28. Éliot Lauzon (RW) totals 26 6 11 17 0
    Team Red PPP 14 2 8 10 0
    Hoosac School USHS-Prep 12 4 3 7 -
29. Jacob Robert (RW) totals 43 6 11 17 70
    Joliette Prédateurs QJHL 37 5 9 14 54
    Draft Prestige Hockey White Montreal Meltdown 6 1 2 3 16
30. Taylor-Jay Swallow (D) Ville-Marie Pirates GMHL 26 4 13 17 68
                 
31. Anthony St-Amand (D) La Sarre Conquérants M18 AA QM18AA 19 6 10 16 20
32. Mathéo Lepage (D) Amos Forestiers QM18AAA 42 3 13 16 4
33. Cébany McLean (F) Amos Forestiers QM18AAA 40 5 10 15 33
34. Olivier Pomerleau (D) Amos Forestiers QM18AAA 37 4 11 15 16
35. Mylan Hamel (D) totals 47 2 13 15 54
    Valleyfield Braves QJHL 42 2 13 15 50
    Team QJHL St. Louis Eastern Canada Cup 5 0 0 0 4
36. Mathis Tremblay (D) totals 34 5 9 14 14
    Collège Champlain-Lennoxville Cougars QCHL 32 5 9 14 14
    Val-d'Or Foreurs QMJHL 2 0 0 0 0
37. Sheldon Rankin (C) Amos Forestiers QM18AAA 33 9 4 13 28
38. Justin Deshaies (F) Florida Eels USPHL Premier 15 4 9 13 24
39. Ludovic Desputeau (RW) totals 20 6 6 12 36
    Amos Forestiers QM18AAA 4 0 0 0 0
    Filon Or et des Bois M18 D1 R RSEQ M18 D1 R 16 6 6 12 36
40. Nathan Bolduc (D) Val-d'Or Foreurs QMJHL 68 3 8 11 36
                 
41. Guillaume Brouillette (F) Asbestos Nordiks Blades LRH 16 2 9 11 4
42. François-Xavier Bureau (F) Cégep de L'Abitibi-Témiscamingue QCHL 33 6 4 10 44
43. Mathieu Roy (D) Iroquois Falls Storm NOJHL 45 4 6 10 19
44. Matis Ouellet (RW) Val-d'Or Foreurs QMJHL 29 3 7 10 10
45. Médérik Carbonneau (RW) Cégep de L'Abitibi-Témiscamingue QCHL 35 2 6 8 26
46. Guillaume Pomerleau (D) Amos Forestiers QM18AAA 42 1 7 8 10
47. Mathis Meilleur (D) Ville-Marie Pirates GMHL 18 2 5 7 54
48. Gabriel Labrecque (LW) Ville-Marie Pirates GMHL 20 2 5 7 85
49. Jeff Tremblay (D) Collège Champlain-Lennoxville Cougars QCHL 29 1 6 7 10
50. Charles-Antoine Paquin (D) totals 32 1 5 6 51
    Ontario Hockey Academy Prep CSSHLE U18 20 0 4 4 43
    Ontario Hockey Academy Prep PPHL 18U 7 0 0 0 6
    Draft A1 Scouting Outsiders Montreal Meltdown 5 1 1 2 2
                 
51. Jonathan Toupin (D) St-Charles Éperviers LHCS 4 1 4 5 4
52. Xavier Jarret (D) Cégep de L'Abitibi-Témiscamingue QCHL 29 1 4 5 14
53. Matthew Bolduc (C) Val-d'Or Foreurs QMJHL 35 1 3 4 4
54. Marcus Gilpin (RW) Ville-Marie Pirates GMHL 2 3 0 3 0
55. Maxence Albert (LW) Le Bécard De Senneterre GMHL 2 1 2 3 0
56. Vincent Ethier (LW) totals 7 1 2 3 10
    Warwick Cougars LRH 3 0 1 1 4
    St-Gabriel Loups LHSE 4 1 1 2 6
57. Émile Desjardins (D) Val-d'Or Foreurs QMJHL 24 1 2 3 6
58. Alexis Fournier (C) Ville-Marie Pirates GMHL 13 1 1 2 6
59. Raphael Brouillard (F) Cégep de L'Abitibi-Témiscamingue QCHL 18 1 1 2 4
60. William Arsenault (LW) Sherbrooke Phoenix QMJHL 38 1 1 2 4
                 
61. Louis Niebrzydowski (D) Cégep de L'Abitibi-Témiscamingue QCHL 36 0 2 2 22
62. Keven Verville (F) Saint-Hyacinthe Lauréats QCHL 19 1 0 1 12
63. Cooper Brazeau (RW) Cégep de L'Abitibi-Témiscamingue QCHL 29 1 0 1 40
64. Eliott Désilets (D) Cégep de L'Abitibi-Témiscamingue QCHL 30 0 1 1 4
65. Xavier Lemelin (D) Le Bécard De Senneterre GMHL 3 0 0 0 0
66. Lucas Gauthier (F) Rouyn-Noranda As M18 AA QM18AA 21 0 0 0 40
Goalies - Where are they now?