PRIMARY MENU
Stats Teams Leagues Nations Awards Free Agents Draft Center Drafts
SIDEBAR MENU
Premium Filter
This feature requires EP Premium. Sign up
This feature requires EP Premium. Sign up
2013-2014 Playoffs Player Stats
# Player Team GP G A TP PPG PIM +/-
1. Maxim Lyakh (F) Berkuty Kubani Krasnodar 16 10 9 19 1.19 0 11
2. Denis Tsyganov (F) Berkuty Kubani Krasnodar 13 7 10 17 1.31 0 10
3. Ilnar Dinmukhametov (F) Sputnik Almetievsk 15 7 6 13 0.87 10 1
4. Nikolai Denisenko (RW/LW) Loko-Yunior Yaroslavl 16 7 5 12 0.75 0 2
5. Maxim Kapiturov (C/RW) Mechel Chelyabinsk 12 5 6 11 0.92 4 -4
6. Alexander Podstavkin (F) Mechel Chelyabinsk 12 4 7 11 0.92 2 4
7. Yevgeni Yeliseyev (D) Mechel Chelyabinsk 12 2 9 11 0.92 10 5
8. Nikita Safronov (F) Gornyak Uchaly 9 6 4 10 1.11 6 2
9. Alexander Borisenkov (F) Mechel Chelyabinsk 12 6 4 10 0.83 2 4
10. Alexander Lachikhin (F) Berkuty Kubani Krasnodar 16 6 4 10 0.63 6 6
                   
11. Dmitri Kolgotin (F) Berkuty Kubani Krasnodar 11 5 5 10 0.91 16 6
12. Nikita Vasilyev (F) Mechel Chelyabinsk 12 4 6 10 0.83 2 3
13. Kirill Belousov (D) Berkuty Kubani Krasnodar 16 3 7 10 0.63 16 9
14. Dmitri Ismagilov (F) Mechel Chelyabinsk 12 5 4 9 0.75 10 -4
15. Artyom Kolonistov (LW/RW) Loko-Yunior Yaroslavl 16 5 4 9 0.56 0 4
16. Sergei Lukyanov (F) MHK Dmitrov 10 4 5 9 0.90 6 5
17. Dmitri Chalyshev (F) Berkuty Kubani Krasnodar 15 4 5 9 0.60 16 2
18. Nikita Pukhov (F) MHK Dmitrov 10 3 6 9 0.90 8 4
19. Vladislav Volkov (F) Sputnik Almetievsk 15 3 6 9 0.60 4 2
20. Andrei Chvanchikov (C/LW) Loko-Yunior Yaroslavl 16 2 7 9 0.56 12 5
                   
21. Anton Chechulin (F) Berkuty Kubani Krasnodar 16 4 4 8 0.50 6 5
22. Sergei Gorbunov (F) MHK Dmitrov 8 3 5 8 1.00 2 6
23. Ilya Nazarov (W/C) Loko-Yunior Yaroslavl 16 3 5 8 0.50 0 0
24. Mikhail Konyayev (D) MHK Dmitrov 10 5 2 7 0.70 10 -3
25. Viktor Plastinin (C) Loko-Yunior Yaroslavl 15 4 3 7 0.47 64 7
26. Lenar Sharafutdinov (F) Sputnik Almetievsk 15 3 4 7 0.47 24 -3
27. Dmitri Semyonov (F) HK Rossosh 9 4 2 6 0.67 4 2
28. Daniil Orekhin (F) Sputnik Almetievsk 14 4 2 6 0.43 28 0
29. Maxim Ageyev (D) Sputnik Almetievsk 15 4 2 6 0.40 18 1
30. Andrei Balaba (F) Batyr Neftekamsk 6 3 3 6 1.00 10 4
                   
31. Roman Krikunenko (C/W) Loko-Yunior Yaroslavl 8 3 3 6 0.75 2 5
32. Daniil Akinshin (F) HK Rossosh 9 2 4 6 0.67 2 2
33. Ruslan Rubtsov (F) HK Rossosh 9 2 4 6 0.67 2 4
34. Vsevolod Tolstushko (D) MHK Dmitrov 10 2 4 6 0.60 6 3
35. Alexei Tikhonov (D) Sputnik Almetievsk 15 2 4 6 0.40 4 0
36. Roman Khisamutdinov (D) Loko-Yunior Yaroslavl 16 1 5 6 0.38 4 8
37. Yevgeni Smirnov (F) Gornyak Uchaly 9 0 6 6 0.67 2 0
38. Georgi Genkel (F) Berkuty Kubani Krasnodar 16 0 6 6 0.38 22 1
39. Anton Zhitnikov (F) MHK Dmitrov 10 4 1 5 0.50 4 -1
40. Artur Mansurov (F) Batyr Neftekamsk 6 3 2 5 0.83 2 2
                   
41. Andrei Belozyorov (F) HK Rossosh 9 3 2 5 0.56 2 1
42. Dmitri Antonov (LW/RW) Gornyak Uchaly 9 3 2 5 0.56 16 1
43. Edgars Arinieks (F) Sputnik Almetievsk 15 3 2 5 0.33 14 0
44. Ilya Korepanov (F) Mechel Chelyabinsk 12 2 3 5 0.42 0 -1
45. Roman Sattarov (F) Sputnik Almetievsk 15 2 3 5 0.33 8 -3
46. Vladimir Gushchin (D) Berkuty Kubani Krasnodar 16 2 3 5 0.31 12 3
47. Ruslan Gaisin (C) Batyr Neftekamsk 6 1 4 5 0.83 6 2
48. Danil Yurtaikin (LW) Loko-Yunior Yaroslavl 10 1 4 5 0.50 4 0
49. Konstantin Luchevnikov (D) Mechel Chelyabinsk 12 1 4 5 0.42 10 -6
50. Andrei Bannikov (D) Gornyak Uchaly 9 0 5 5 0.56 8 1
                   
51. Konstantin Tolkanov (F) Berkuty Kubani Krasnodar 16 0 5 5 0.31 4 3
52. Dmitri Krivonosov (F) HK Rossosh 9 4 0 4 0.44 2 -2
53. Oleg Kudashev (F) Mechel Chelyabinsk 12 4 0 4 0.33 2 -4
54. Alexander Polunin (LW) Loko-Yunior Yaroslavl 11 3 1 4 0.36 16 -5
55. Yegor Tsvetkov (D) Loko-Yunior Yaroslavl 16 3 1 4 0.25 10 -1
56. Ivan Prokhorov (F) MHK Zelenograd 4 2 2 4 1.00 0 2
57. Nikita Titov (F) Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 4 2 2 4 1.00 2 1
58. Nikita Zhukov (C) Dizelist Penza 4 2 2 4 1.00 4 3
59. Denis Moroz (F) MHK Zelenograd 4 2 2 4 1.00 10 0
60. Nikita Samoilov (LW) Batyr Neftekamsk 6 2 2 4 0.67 0 1
                   
61. Vladislav Ignatenko (D) Batyr Neftekamsk 6 2 2 4 0.67 4 5
62. Emil Nurgaliyev (D) Batyr Neftekamsk 6 2 2 4 0.67 6 1
63. Anatoli Nagovitsyn (F) Gornyak Uchaly 9 2 2 4 0.44 4 3
64. Vladislav Klepikov (F) HK Rossosh 9 2 2 4 0.44 22 -1
65. Alexander Kononov (RW) Loko-Yunior Yaroslavl 14 2 2 4 0.29 2 -2
66. Vladimir Kharkov (F) MHK Zelenograd 3 1 3 4 1.33 0 4
67. Yevgeni Belokrylov (RW) Altayskie Berkuty Barnaul 3 1 3 4 1.33 2 -4
68. Dinar Latypov (F) Sputnik Almetievsk 15 1 3 4 0.27 8 2
69. Daniil Maslyukov (C) Altayskie Berkuty Barnaul 3 0 4 4 1.33 2 -6
70. Vladimir Kochemaikin (D) Berkuty Kubani Krasnodar 12 0 4 4 0.33 8 2
                   
71. Alexander Slesarchuk (F) Sputnik Almetievsk 13 0 4 4 0.31 12 -2
72. Roberts Mamcics (D) Sputnik Almetievsk 15 0 4 4 0.27 14 2
73. Anton Gorbachyov (D) Berkuty Kubani Krasnodar 16 0 4 4 0.25 4 3
74. Robert Korchokha (F) Loko-Yunior Yaroslavl 16 0 4 4 0.25 12 8
75. Artur Shavaleyev (D) Gornyak Uchaly 9 3 0 3 0.33 4 0
76. Radek Janousek (F) Platina Chisinau 5 2 1 3 0.60 4 3
77. Bulat Kamalov (F) Gornyak Uchaly 9 2 1 3 0.33 2 -3
78. Sergei Surin (F) Gornyak Uchaly 9 2 1 3 0.33 2 4
79. Denis Lukanin (D) Mechel Chelyabinsk 12 2 1 3 0.25 10 2
80. Vsevolod Mushnikov (F) Berkuty Kubani Krasnodar 16 2 1 3 0.19 6 -2
                   
81. Alexander Tarasov (RW) Dizelist Penza 2 1 2 3 1.50 0 4
82. Kirill Poplevin (F) MHK Zelenograd 4 1 2 3 0.75 4 1
83. Vladislav Voropayev (D) Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 4 1 2 3 0.75 12 0
84. Alexander Tsukanov (F) Platina Chisinau 5 1 2 3 0.60 0 2
85. Roman Gorbachyov (F) HK Rossosh 9 1 2 3 0.33 2 -3
86. Alexei Nechkin (F) Gornyak Uchaly 9 1 2 3 0.33 10 -3
87. Alexander Sintyurin (F) MHK Dmitrov 10 1 2 3 0.30 0 -2
88. Artyom Smirnov (D) Loko-Yunior Yaroslavl 16 1 2 3 0.19 8 2
89. Sergei V. Ivanov (C) Dizelist Penza 4 0 3 3 0.75 4 2
90. Mikhail Yesayan (RW) Loko-Yunior Yaroslavl 4 0 3 3 0.75 4 0
                   
91. Danila Slesarev (D) HK Rossosh 6 0 3 3 0.50 6 2
92. Artyom Zinchenko (F) MHK Dmitrov 9 0 3 3 0.33 8 1
93. Viktor Dubel (F) Mechel Chelyabinsk 10 0 3 3 0.30 0 -4
94. Ilja Makarovs (D) MHK Dmitrov 10 0 3 3 0.30 6 3
95. Yevgeni Bolshakov (F) Raketa Sarov 3 2 0 2 0.67 0 0
96. Nikita Belov (F) Irbis Kazan 3 2 0 2 0.67 2 -2
97. Dmitri Samsonov (F) Irbis Kazan 3 2 0 2 0.67 2 -3
98. Imants Lescovs (D) MHK Zelenograd 4 2 0 2 0.50 2 -1
99. Aivaz Idiatullin (F) Sputnik Almetievsk 11 2 0 2 0.18 8 1
100. Mikhail Gorshkov (W/C) Loko-Yunior Yaroslavl 14 2 0 2 0.14 2 4
352 players found | Previous page | Next page
2013-2014 Playoffs Goaltending Stats
# Player Team GP GAA SV%
1. Stanislav Zhuchin Berkuty Kubani Krasnodar 16 1.37 .951
2. Ivan Borodkin Sputnik Almetievsk 15 2.14 .935
3. Vladislav Dyakonov MHK Dmitrov 10 1.90 .933
4. Anton Krasotkin Loko-Yunior Yaroslavl 10 2.39 .903
LESS THAN 10 GAMES
1. Ilya Rumyantsev HK Belgorod 2 1.97 .960
2. Dmitri Surin Dizelist Penza 1 1.01 .947
3. Yevgeni Babich HK Rossosh 1 1.67 .947
4. Danil Kudashev Loko-Yunior Yaroslavl 8 1.61 .936
5. Alexander Lyubavsky MHK Zelenograd 3 2.16 .936
6. Semyon Ryabov HK Rossosh 9 2.47 .934
7. Artur Gaidullin Gornyak Uchaly 9 1.54 .933
8. Vadims Miscuks Platina Chisinau 5 1.99 .933
9. Danil Manerov Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 3 2.72 .932
10. Nikita Luginin Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 1 2.82 .921
           
11. Sergei Borger Mechel Chelyabinsk 6 1.94 .918
12. Vladimir Chernyshev Raketa Sarov 2 3.81 .912
13. Alexei Kiselyov Mechel Chelyabinsk 9 2.73 .902
14. Dmitri Bezrukov Raketa Sarov 3 3.58 .900
15. Dmitri Yakunin HK Belgorod 3 4.82 .892
16. Yevgeni Nikishin MHK Dmitrov 2 2.36 .889
17. Anton Gichev Batyr Neftekamsk 6 2.94 .869
18. Alexei Surovegin Dizelist Penza 3 2.91 .859
19. Yegor Tamachakov Altayskie Berkuty Barnaul 3 2.86 .840
20. Kirill Kucher Irbis Kazan 2 4.05 .838
           
21. Denis Kosarev Irbis Kazan 2 5.93 .830
22. Vladislav Kuzmin MHK Zelenograd 2 4.41 .784
23. Timur Iskhakov Sputnik Almetievsk 2 8.87 .769
24. Alexander Zubarev Altayskie Berkuty Barnaul 1 5.57 .714
25. Reinis Petkus Platina Chisinau 1 8.62 .714
26. Ilya Chernov Berkuty Kubani Krasnodar 0 - -
27. Artur Gilmutdinov Batyr Neftekamsk 0 - -
28. Alexander Mullin Loko-Yunior Yaroslavl 0 - -
29. Ivan Rogalyov Gornyak Uchaly 0 - -
30. Dmitri Valov Batyr Neftekamsk 0 - -
           
31. Maxim Borisov Dizelist Penza 0 - -
32. Artur Misbakhov Sputnik Almetievsk 0 - -