PRIMARY MENU
Stats Teams Leagues Nations Awards Free Agents Draft Center Drafts
SIDEBAR MENU
Premium Filter
This feature requires EP Premium. Sign up
This feature requires EP Premium. Sign up
2014-2015 Playoffs Player Stats
# Player Team GP G A TP PPG PIM +/-
1. Nikita Safronov (F) Gornyak Uchaly 16 21 12 33 2.06 16 14
2. Dmitri Antonov (LW/RW) Gornyak Uchaly 16 12 19 31 1.94 8 18
3. Sergei Surin (F) Gornyak Uchaly 16 11 10 21 1.31 0 9
4. Daniil Akinshin (F) HK Rossosh 17 10 11 21 1.24 8 17
5. Alexei Knyazev (LW) HK Rossosh 17 7 13 20 1.18 20 16
6. Alexander Nikolishin (C) HK Rossosh 17 5 13 18 1.06 6 3
7. Sergei V. Ivanov (C) HK Rossosh 17 6 11 17 1.00 16 17
8. Anatoli Nagovitsyn (F) Gornyak Uchaly 16 4 12 16 1.00 35 4
9. Yevgeni Shevchuk (D) HK Rossosh 16 6 8 14 0.88 26 11
10. Yevgeni Smirnov (F) Gornyak Uchaly 16 4 10 14 0.88 14 11
                   
11. Andrei Kuvshinov (F) HK Rossosh 17 4 9 13 0.76 8 0
12. Timerkhan Gainullin (C) Batyr Neftekamsk 11 5 6 11 1.00 0 10
13. Andrei Belozyorov (F) Mechel Chelyabinsk 8 8 2 10 1.25 12 -8
14. Ranis Mirgaliyev (LW) Batyr Neftekamsk 11 5 5 10 0.91 2 9
15. Ruslan Gaisin (C) Batyr Neftekamsk 11 4 6 10 0.91 6 8
16. Nikita Voronin (D) Batyr Neftekamsk 11 3 7 10 0.91 6 11
17. Yegor Ozolin (D) Gornyak Uchaly 16 3 7 10 0.63 14 9
18. Vitali Buryak (F) Gornyak Uchaly 16 5 4 9 0.56 14 2
19. Dmitri Kravets (F) MHK Zelenograd 12 3 6 9 0.75 0 -1
20. Andrei Belozyorov (F) HK Rossosh 16 3 6 9 0.56 40 -1
                   
21. Danila Slesarev (D) HK Rossosh 16 5 3 8 0.50 33 9
22. Denis Fyodorov (C) Batyr Neftekamsk 11 4 4 8 0.73 14 3
23. Shamil Fattakhov (F) Gornyak Uchaly 14 4 4 8 0.57 14 2
24. Dmitri Tsapayev (D) Gornyak Uchaly 16 2 6 8 0.50 22 12
25. Ilya Nazarov (W/C) Loko-Yunior Yaroslavl 8 6 1 7 0.88 2 7
26. Sergei Sukharev (F) Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 7 4 3 7 1.00 6 1
27. Nikita Titov (F) Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 7 3 4 7 1.00 2 -2
28. Pyotr Pirogov (F) MHK Zelenograd 12 2 5 7 0.58 18 1
29. Alexander Menshchikov (F) Mechel Chelyabinsk 8 1 6 7 0.88 10 -5
30. Nikita Dynyak (LW) SKA-Varyagi im. Morozova 8 3 3 6 0.75 10 1
                   
31. Roman Rostkov (F) MHK Zelenograd 12 3 3 6 0.50 10 3
32. Alexander Saburov (F) MHK Zelenograd 12 2 4 6 0.50 10 4
33. Vladislav Barulin (RW) MHK Zelenograd 12 2 4 6 0.50 18 4
34. Maxim Kapiturov (C/RW) Mechel Chelyabinsk 8 1 5 6 0.75 2 -6
35. Rafael Mukhametzyanov (F) Gornyak Uchaly 15 1 5 6 0.40 30 5
36. Alexander Dolgushev (D) Gornyak Uchaly 16 1 5 6 0.38 26 8
37. Viktor Kalnoy (F) HK Rossosh 17 1 5 6 0.35 26 -1
38. Ilya Ignatenko (RW) Batyr Neftekamsk 10 4 1 5 0.50 10 -2
39. Andrei Nesterov (D) SKA-Varyagi im. Morozova 8 3 2 5 0.63 2 5
40. Alexander Yanchuk (F) Batyr Neftekamsk 8 3 2 5 0.63 4 7
                   
41. Alexei Bazanov (F) MHK Zelenograd 12 3 2 5 0.42 12 1
42. Nikita Bukiya (F) HK Rossosh 12 3 2 5 0.42 28 0
43. Nikita Medvedev (F) Krasnoyarskie Rysi 4 2 3 5 1.25 8 -4
44. Nikita Merenkov (LW) Altayskie Berkuty Barnaul 4 2 3 5 1.25 12 3
45. Dmitri Ismagilov (F) Mechel Chelyabinsk 8 2 3 5 0.63 4 -3
46. Vasili Aniskin (F) Batyr Neftekamsk 7 1 4 5 0.71 4 3
47. Daniil Dyldin (C) Loko-Yunior Yaroslavl 8 1 4 5 0.63 0 5
48. Maksims Abrasins (D) HK Bryansk 4 0 5 5 1.25 8 -7
49. Pavel Nurtinov (D) Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 7 0 5 5 0.71 6 2
50. Stanislav Kevlin (F) SKA-Varyagi im. Morozova 8 0 5 5 0.63 10 1
                   
51. Andrei Bannikov (D) Gornyak Uchaly 9 0 5 5 0.56 20 10
52. Konstantin Ryzhov (C) Altayskie Berkuty Barnaul 4 3 1 4 1.00 12 1
53. Yaroslav Khromykh (F) Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 7 3 1 4 0.57 6 -4
54. Artyom Kora (F) SKA-Varyagi im. Morozova 8 3 1 4 0.50 2 1
55. Kirill Belousov (D) MHK Zelenograd 8 3 1 4 0.50 4 1
56. Radik Fakhriyev (F) Mechel Chelyabinsk 8 3 1 4 0.50 4 -3
57. Alexei Komlev (F) MHK Zelenograd 12 3 1 4 0.33 2 3
58. Alexander Konstantinov (D) HK Rossosh 17 3 1 4 0.24 6 4
59. Denis Ludtsev (RW) Altayskie Berkuty Barnaul 4 2 2 4 1.00 0 1
60. Roman Sattarov (F) Sputnik Almetievsk 4 2 2 4 1.00 2 3
                   
61. Edgar Fakhrutdinov (F) Sputnik Almetievsk 4 2 2 4 1.00 2 1
62. Ilnar Dinmukhametov (F) Sputnik Almetievsk 4 2 2 4 1.00 4 3
63. Artyom Zhelezkov (C) Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 4 2 2 4 1.00 33 2
64. Alexander Biryukov (F) Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 7 2 2 4 0.57 0 3
65. Alexander Gibert (F) Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 7 2 2 4 0.57 2 -3
66. Ivan Danilov (RW/LW) Loko-Yunior Yaroslavl 8 2 2 4 0.50 4 0
67. Andrei Vinogradov (D) Mechel Chelyabinsk 8 2 2 4 0.50 10 -4
68. Alexander Dyakov (D) Batyr Neftekamsk 11 2 2 4 0.36 35 4
69. Ilya Zakharov (LW/RW) Krasnoyarskie Rysi 2 1 3 4 2.00 50 0
70. Dmitri Polyakov (D) Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 5 1 3 4 0.80 2 1
                   
71. Konstantin Luchevnikov (D) Mechel Chelyabinsk 8 1 3 4 0.50 6 -5
72. Mikhail Konovalov (F) Mechel Chelyabinsk 8 1 3 4 0.50 6 1
73. Artyom Smirnov (D) Loko-Yunior Yaroslavl 8 1 3 4 0.50 10 5
74. Marat Khafizov (F) Batyr Neftekamsk 10 1 3 4 0.40 4 2
75. Andrei Lugovoy (RW) MHK Zelenograd 11 1 3 4 0.36 4 2
76. Alexei Nechkin (F) Gornyak Uchaly 9 0 4 4 0.44 14 -2
77. Nikita Samoilov (LW) Batyr Neftekamsk 11 0 4 4 0.36 0 0
78. Andrei Loktev (RW) Altayskie Berkuty Barnaul 4 3 0 3 0.75 12 -4
79. Adel Faskhutdinov (F) Sputnik Almetievsk 4 2 1 3 0.75 6 2
80. Dmitri Ryzhkov (D) Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 6 2 1 3 0.50 40 -2
                   
81. Viktor Dubel (F) Mechel Chelyabinsk 8 2 1 3 0.38 0 -4
82. Ivan Krasnopyorov (D) Mechel Chelyabinsk 8 2 1 3 0.38 2 -3
83. Stanislav Shepitko (F) SKA-Varyagi im. Morozova 8 2 1 3 0.38 2 -1
84. Pavel Novozhilov (F) SKA-Varyagi im. Morozova 8 2 1 3 0.38 38 -4
85. Emil Kadyrmetov (F) Gornyak Uchaly 11 2 1 3 0.27 4 3
86. Konstantin Pimenov (F) MHK Zelenograd 12 2 1 3 0.25 2 2
87. Ruslan Rubtsov (F) HK Rossosh 14 2 1 3 0.21 16 4
88. Daniil Orekhin (F) Sputnik Almetievsk 4 1 2 3 0.75 0 1
89. Arseni Starkov (F) HK Bryansk 4 1 2 3 0.75 2 -6
90. Konstantin Khrapsky (D) HK Bryansk 4 1 2 3 0.75 4 -8
                   
91. Pavel Kudryavtsev (LW/RW) Loko-Yunior Yaroslavl 8 1 2 3 0.38 0 -1
92. Alexei Zubov (C/RW) Loko-Yunior Yaroslavl 8 1 2 3 0.38 0 2
93. Artur Kayumov (LW) Loko-Yunior Yaroslavl 8 1 2 3 0.38 2 -1
94. Denis Lukanin (D) Mechel Chelyabinsk 8 1 2 3 0.38 10 -4
95. Platon Prokhorov (D) Loko-Yunior Yaroslavl 8 1 2 3 0.38 18 4
96. Yegor Vlasov (F) HK Rossosh 9 1 2 3 0.33 2 1
97. Vladimir Vershinin (F) Batyr Neftekamsk 10 1 2 3 0.30 6 4
98. Erik Khasanov (D) Batyr Neftekamsk 11 1 2 3 0.27 2 5
99. Marat Kashapov (D) Batyr Neftekamsk 11 1 2 3 0.27 6 9
100. Roman Gorbachyov (F) HK Rossosh 15 1 2 3 0.20 2 1
361 players found | Previous page | Next page
2014-2015 Playoffs Goaltending Stats
# Player Team GP GAA SV%
1. Semyon Ryabov MHK Zelenograd 11 1.84 .943
2. Vitali Pantykin HK Rossosh 14 1.98 .910
3. Artur Gaidullin Gornyak Uchaly 16 2.70 .896
LESS THAN 10 GAMES
1. Ivan Rogalyov Gornyak Uchaly 8 0.33 .988
2. Maxim Sidorov Loko-Yunior Yaroslavl 3 1.54 .940
3. Vadims Miscuks Zalgiris Vilnius 3 3.04 .934
4. Alexander Alfyorov Batyr Neftekamsk 4 1.64 .929
5. Konstantin Volkov SKA-Varyagi im. Morozova 8 2.29 .928
6. Alexei Kiselyov Mechel Chelyabinsk 4 2.72 .924
7. Konstantin Komarikov Mechel Chelyabinsk 3 3.06 .912
8. Danil Kudashev Loko-Yunior Yaroslavl 5 1.74 .910
9. Igor Tyalo Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 7 3.76 .904
10. Artur Misbakhov Sputnik Almetievsk 4 3.70 .902
           
11. Albert Shaigardanov Sputnik Almetievsk 1 3.00 .900
12. Maxim Gibadullin SKA-Varyagi im. Morozova 1 3.56 .895
13. Vladislav Dyakonov MHK Dmitrov 2 3.11 .891
14. Nikita Lysenkov Mechel Chelyabinsk 4 5.00 .882
15. Ilya Krylov HK Rossosh 4 2.45 .880
16. Mikhail Finagin MHK Dmitrov 3 2.92 .875
17. Dmitri Bezrukov Raketa Sarov 3 3.44 .875
18. Dmitri Valov Batyr Neftekamsk 9 2.70 .867
19. Nikita Maslov HK Bryansk 2 4.66 .860
20. Alexander Zubarev Altayskie Berkuty Barnaul 2 3.66 .857
           
21. Ivan Buyanov MHK Zelenograd 1 5.00 .857
22. Alexander Shishkin HK Bryansk 3 6.01 .856
23. Ilya Krivich Krasnoyarskie Rysi 3 5.92 .838
24. Georgi Anarkulov MHK Molot Perm 1 5.81 .828
25. Nikita Shustov MHK Molot Perm 3 5.64 .812
26. Pavel Bykov Krasnoyarskie Rysi 3 7.50 .810
27. Yegor Tamachakov Altayskie Berkuty Barnaul 3 4.66 .792
28. Artur Gilmutdinov Batyr Neftekamsk 1 6.93 .789
29. Andrei Sukhanov Raketa Sarov 2 5.18 .760
30. Nikita Luginin Yunior-Sputnik Nizhny Tagil 2 8.34 .643
           
31. Pavel Prokofyev Zalgiris Vilnius 0 - -
32. Ivan Kondratyev MHK Molot Perm 0 - -
33. Yevgeni Kandyba Loko-Yunior Yaroslavl 0 - -