PRIMARY MENU
Stats Teams Leagues Nations Awards Free Agents Draft Center Drafts
SIDEBAR MENU
League Information and Facts
Premium Filter
This feature requires EP Premium. Sign up
This feature requires EP Premium. Sign up
2019-2020 Playoffs Player Stats
# Player Team GP G A TP PPG PIM +/-
1. Yuri Platonov (F) Stalnye Lisy Magnitogorsk 5 3 3 6 1.20 0 1
2. Arkadi Axyonov (F) Belye Medvedi Chelyabinsk 5 5 0 5 1.00 0 4
3. Alexander Zhabreyev (C) MHK Dynamo St. Petersburg 4 3 2 5 1.25 10 3
4. Yegor Suchkov (F) Tolpar Ufa 5 3 2 5 1.00 2 0
5. Maxim Denezhkin (C) Loko Yaroslavl 3 2 3 5 1.67 2 3
6. Ivan A. Ivanov (D/F) SKA-1946 St. Petersburg 4 2 3 5 1.25 0 4
7. Dmitri Sheshin (LW) Stalnye Lisy Magnitogorsk 5 1 4 5 1.00 2 3
8. German Grachyov (F) Almaz Cherepovets 4 0 5 5 1.25 2 0
9. Alexei Tsyplakov (F) SKA-1946 St. Petersburg 4 4 0 4 1.00 0 2
10. Makar Khabarov (D) Almaz Cherepovets 3 3 1 4 1.33 0 -2
                   
11. Yegor Manin (RW) Loko Yaroslavl 3 3 1 4 1.33 4 2
12. Leonid Klimov (F) Krasnaya Armiya Moskva 4 3 1 4 1.00 0 0
13. Danil Pyatin (D/F) Stalnye Lisy Magnitogorsk 5 2 2 4 0.80 0 1
14. Alexei Pustozyorov (F) Tolpar Ufa 5 2 2 4 0.80 0 -2
15. Ilya Zakharov (F) Avto Yekaterinburg 5 2 2 4 0.80 0 -4
16. Pavel Yelizarov (D) Tolpar Ufa 5 2 2 4 0.80 2 2
17. Sergei S. Bolshakov (F) MHK Dynamo St. Petersburg 4 1 3 4 1.00 0 1
18. Maxim Shabanov (F) Belye Medvedi Chelyabinsk 5 1 3 4 0.80 0 4
19. Maxim Beryozkin (LW/RW) Loko Yaroslavl 3 0 4 4 1.33 2 2
20. Yegor Stepanov (C/W) Belye Medvedi Chelyabinsk 5 3 0 3 0.60 4 3
                   
21. Vladislav Rybakov (LW) Loko Yaroslavl 3 2 1 3 1.00 0 3
22. Dmitri Rashevsky (RW) MHK Dynamo St. Petersburg 4 2 1 3 0.75 0 5
23. Daniil Valitov (D) Avto Yekaterinburg 4 2 1 3 0.75 0 -2
24. Anton Kosolapov (F) MHK Dynamo Moskva 4 2 1 3 0.75 2 4
25. Danil Aimurzin (F) Tolpar Ufa 5 2 1 3 0.60 4 2
26. Alexei Prokopenko (F) Omskie Yastreby 3 1 2 3 1.00 0 2
27. Matvei Zaseda (LW) Omskie Yastreby 4 1 2 3 0.75 0 3
28. Ilya Ovchinnikov (C) Avto Yekaterinburg 4 1 2 3 0.75 0 1
29. Mikhail Kalashnikov (F) Almaz Cherepovets 4 1 2 3 0.75 4 1
30. Ilya Loza (F) Avto Yekaterinburg 5 1 2 3 0.60 2 -4
                   
31. Demid Mansurov (F) Belye Medvedi Chelyabinsk 5 1 2 3 0.60 4 1
32. Kirill Tyutyayev (LW) Avto Yekaterinburg 5 1 2 3 0.60 6 0
33. Kirill Krutov (F) Irbis Kazan 3 0 3 3 1.00 0 1
34. Ilya Mironov (D) Loko Yaroslavl 3 0 3 3 1.00 6 2
35. Ivan Manin (F) SKA-1946 St. Petersburg 4 0 3 3 0.75 0 3
36. Andrei Mozyakin (F) Stalnye Lisy Magnitogorsk 5 0 3 3 0.60 0 1
37. Alexander Daryin (LW) Loko Yaroslavl 3 2 0 2 0.67 0 1
38. Adel Bulatov (F) Irbis Kazan 3 2 0 2 0.67 0 1
39. Sergei Dubakin (F) Sibirskie Snaipery Novosibirsk 3 2 0 2 0.67 0 0
40. Daniil Tesanov (C) Loko Yaroslavl 3 2 0 2 0.67 0 0
                   
41. Yegor Anisimov (F) MHK Dynamo St. Petersburg 4 2 0 2 0.50 0 -1
42. Pavel Kuznetsov (F) MHK Dynamo St. Petersburg 4 2 0 2 0.50 0 2
43. Arseni Gritsyuk (LW) Omskie Yastreby 4 2 0 2 0.50 0 2
44. Nikita Skorobogatov (D) Omskie Yastreby 4 2 0 2 0.50 2 3
45. Gleb Shaborshin (D) MHK Dynamo St. Petersburg 4 2 0 2 0.50 2 4
46. Yegor Bryzgalov (C) MHK Dynamo Moskva 4 2 0 2 0.50 4 0
47. Dmitri Semykin (D) SKA-1946 St. Petersburg 2 1 1 2 1.00 0 1
48. Maxim Kirileichenko (F) Mamonty Yugry 2 1 1 2 1.00 0 -1
49. Nikita A. Rozhkov (F) Stalnye Lisy Magnitogorsk 3 1 1 2 0.67 0 0
50. Emil Galiaskarov (F) Irbis Kazan 3 1 1 2 0.67 2 2
                   
51. Bulat Galimov (LW) HK Riga 3 1 1 2 0.67 2 -2
52. Pavel Ponosov (F) MHK Dynamo St. Petersburg 4 1 1 2 0.50 0 1
53. Alexei Lapin (F) Almaz Cherepovets 4 1 1 2 0.50 0 -1
54. Vladislav Fyodorov (F) Almaz Cherepovets 4 1 1 2 0.50 2 -2
55. Daniil Kalmykov (F) MHK Dynamo St. Petersburg 4 1 1 2 0.50 2 0
56. Mikhail Semeneko (D) MHK Dynamo Moskva 4 1 1 2 0.50 2 -1
57. Alexander Gordin (F) SKA-1946 St. Petersburg 4 1 1 2 0.50 2 0
58. Nikita Lukhovskoy (C) Almaz Cherepovets 4 1 1 2 0.50 2 1
59. Nikita Skoropad (F) Tolpar Ufa 4 1 1 2 0.50 2 1
60. Yegor Kravchenko (F) MHK Spartak Moskva 4 1 1 2 0.50 4 1
                   
61. Nikolai Polyakov (F) SKA-1946 St. Petersburg 4 1 1 2 0.50 10 1
62. Alexander Yakovlev (F) Belye Medvedi Chelyabinsk 5 1 1 2 0.40 0 2
63. Yegor Spiridonov (C/LW) Stalnye Lisy Magnitogorsk 5 1 1 2 0.40 0 1
64. Artyom Shvaryov (F) Belye Medvedi Chelyabinsk 5 1 1 2 0.40 0 1
65. Rodion Amirov (LW/RW) Tolpar Ufa 5 1 1 2 0.40 2 -4
66. Yegor Martynov (D) Stalnye Lisy Magnitogorsk 5 1 1 2 0.40 2 0
67. Alexei Kapustin (F) Almaz Cherepovets 2 0 2 2 1.00 0 -1
68. Georgi Yurov (F) Sibirskie Snaipery Novosibirsk 3 0 2 2 0.67 0 -3
69. Mikhail Konkov (D) Sibirskie Snaipery Novosibirsk 3 0 2 2 0.67 0 -3
70. Dmitri Katelevsky (F) Irbis Kazan 3 0 2 2 0.67 2 1
                   
71. Mikhail Bitsadze (C/LW) MHK Dynamo Moskva 4 0 2 2 0.50 0 1
72. Kirill Popov (F) Mamonty Yugry 4 0 2 2 0.50 0 -2
73. Yegor Kruzhenkov (F) MHK Spartak Moskva 4 0 2 2 0.50 0 -3
74. Sergei Yanevsky (D) MHK Dynamo St. Petersburg 4 0 2 2 0.50 0 3
75. Artyom Pugachyov (RW) Krasnaya Armiya Moskva 4 0 2 2 0.50 0 0
76. Kirill Spitsenko (D) Omskie Yastreby 4 0 2 2 0.50 2 3
77. Daniil Paranichev (D) MHK Dynamo St. Petersburg 4 0 2 2 0.50 2 0
78. Semyon Astashevsky (F) Omskie Yastreby 4 0 2 2 0.50 4 2
79. Danila Khulapov (F) Krasnaya Armiya Moskva 4 0 2 2 0.50 4 -2
80. Zakhar Shablovsky (C/RW) MHK Spartak Moskva 4 0 2 2 0.50 10 0
                   
81. Andrei Kuznetsov (F) Tolpar Ufa 5 0 2 2 0.40 2 1
82. Yevgeni Koreshkov (D) Stalnye Lisy Magnitogorsk 5 0 2 2 0.40 6 2
83. Ruslan Galimzyanov (F) Irbis Kazan 2 1 0 1 0.50 2 1
84. Mikus Mintautiskis (F) HK Riga 3 1 0 1 0.33 0 0
85. Ilnur Shabanov (F) Irbis Kazan 3 1 0 1 0.33 0 2
86. Artur Brovkin (F) Irbis Kazan 3 1 0 1 0.33 0 0
87. Roman Poluvytnov (D) Irbis Kazan 3 1 0 1 0.33 0 2
88. Janis Svanenbergs (F) HK Riga 3 1 0 1 0.33 0 1
89. Ilya Chefanov (RW) Loko Yaroslavl 3 1 0 1 0.33 0 2
90. Ilya Shigayev (D) Mamonty Yugry 3 1 0 1 0.33 0 -1
                   
91. Ilya Pastukhov (D) Sibirskie Snaipery Novosibirsk 3 1 0 1 0.33 2 -2
92. Denis Komkov (F) Irbis Kazan 3 1 0 1 0.33 2 1
93. Razat Timirov (F) Irbis Kazan 3 1 0 1 0.33 4 1
94. Danil Bashkirov (F) Tolpar Ufa 3 1 0 1 0.33 4 2
95. Makar Nikishanin (F) Sibirskie Snaipery Novosibirsk 3 1 0 1 0.33 4 -3
96. Vladislav Gertsik (D) Almaz Cherepovets 4 1 0 1 0.25 0 -2
97. Daniil Anop (F) Krasnaya Armiya Moskva 4 1 0 1 0.25 0 2
98. Andrei Legalin (F) MHK Spartak Moskva 4 1 0 1 0.25 0 0
99. Dmitri Zaitsev (F) Almaz Cherepovets 4 1 0 1 0.25 0 1
100. Yegor Bryutov (D) Krasnaya Armiya Moskva 4 1 0 1 0.25 0 -2
377 players found | Previous page | Next page
2019-2020 Playoffs Goaltending Stats
# Player Team GP GAA SV%
1. Gleb Moiseyev Stalnye Lisy Magnitogorsk 1 0.00 1.000
2. Artur Akhtyamov Irbis Kazan 1 0.00 1.000
3. Vladislav Okoryak Loko Yaroslavl 2 0.50 .980
4. Dmitri Nikolayev SKA-1946 St. Petersburg 4 0.69 .976
5. Georgi Dubrovsky Omskie Yastreby 4 1.00 .960
6. Ilya Gorbunov Belye Medvedi Chelyabinsk 5 2.00 .957
7. Vsevolod Skotnikov Krasnaya Armiya Moskva 4 1.30 .956
8. Vadim Zherenko MHK Dynamo Moskva 4 1.30 .952
9. Konstantin Kuzmaul Mamonty Yugry 4 1.76 .946
10. Dmitri Braginsky Tolpar Ufa 3 1.68 .943
           
11. Konstantin Shostak Almaz Cherepovets 3 2.70 .942
12. Vladimir Mosin Irbis Kazan 3 1.27 .940
13. Matvei Botov MHK Spartak Moskva 2 1.87 .939
14. Dmitri Kulikov MHK Spartak Moskva 2 2.31 .936
15. Vladimir Galkin Avto Yekaterinburg 3 2.04 .933
16. Georgi Romanov Avto Yekaterinburg 2 2.01 .932
17. Nikolai Shashkov Stalnye Lisy Magnitogorsk 4 2.45 .929
18. Bogdan Nefyodov Sibirskie Snaipery Novosibirsk 1 2.56 .917
19. Alexander Kuleshov Tolpar Ufa 2 2.77 .915
20. Makar Chufarov MHK Dynamo St. Petersburg 4 2.39 .913
           
21. Daniil Isayev Loko Yaroslavl 1 2.00 .909
22. Vladislav Shcherbakov Sibirskie Snaipery Novosibirsk 3 2.90 .907
23. Janis Voris HK Riga 3 3.68 .904
24. Denis Rybalkin Almaz Cherepovets 2 4.03 .897
25. Gleb Nosov Stalnye Lisy Magnitogorsk 1 2.03 .895
26. Pavel Romashkin SKA-1946 St. Petersburg 1 0.00 -
27. Ilya Stupin Mamonty Yugry 0 - -
28. Ivan Kulikov MHK Dynamo Moskva 0 - -
29. Kirill Samsonov Krasnaya Armiya Moskva 0 - -
30. Bruno Bruveris HK Riga 0 - -
           
31. Nikita Dianov Omskie Yastreby 0 - -
32. Mikhail Isayev Avto Yekaterinburg 0 - -
33. Viktor Selivyorstov Belye Medvedi Chelyabinsk 0 - -
34. Ivan Sapozhnikov MHK Dynamo St. Petersburg 0 - -
35. Yaroslav Askarov SKA-1946 St. Petersburg 0 - -