League Information and Facts
Premium Filter
This feature requires EP Premium. Sign up
2019-2020 Playoffs Player Stats
# Player Team GP G A TP PPG PIM +/-
1. Maxim Ryzhkov (C) Zvezda Moskva 9 5 5 10 1.11 4 8
2. Ivan Yemets (RW) Bars Kazan 10 4 6 10 1.00 6 6
3. Danil Voyevodin (F) Bars Kazan 10 4 6 10 1.00 16 5
4. Roman Gorbunov (RW) Rubin Tyumen 10 1 8 9 0.90 6 6
5. Anton Nazarevich (F) Dynamo St. Petersburg 9 7 1 8 0.89 6 2
6. Denis Yachmenyov (LW) Rubin Tyumen 10 3 5 8 0.80 6 5
7. Alexander Dergachyov (C/RW) SKA-Neva St. Petersburg 10 3 5 8 0.80 12 4
8. Yaroslav Alshevsky (LW) Neftyanik Almetievsk 11 3 5 8 0.73 14 5
9. Yegor Babenko (RW) Rubin Tyumen 10 6 1 7 0.70 6 3
10. Daniil Ogirchuk (F) SKA-Neva St. Petersburg 10 5 2 7 0.70 6 4
                   
11. Daniel Nasybullin (LW) Neftyanik Almetievsk 9 4 3 7 0.78 4 5
12. Yegor Popov (RW/LW) Rubin Tyumen 10 4 3 7 0.70 6 3
13. Vladislav Kurbatov (F) SKA-Neva St. Petersburg 10 3 4 7 0.70 2 5
14. Danil Savunov (LW/RW) SKA-Neva St. Petersburg 9 1 6 7 0.78 6 6
15. Maxim Salakhov (D) Neftyanik Almetievsk 11 1 6 7 0.64 24 6
16. Stanislav Alshevsky (RW) Neftyanik Almetievsk 11 5 1 6 0.55 9 7
17. Artyom Pimenov (F) Toros Neftekamsk 7 4 2 6 0.86 2 1
18. Mikhail Zheleznov (LW) Rubin Tyumen 10 4 2 6 0.60 10 -1
19. Vladislav Kara (RW/LW) Bars Kazan 9 3 3 6 0.67 8 3
20. Ilya Safonov (C) Bars Kazan 10 3 3 6 0.60 6 1
                   
21. Yevgeni Grigorenko (RW) Humo Tashkent 11 3 3 6 0.55 0 -3
22. Maxim Khapov (C) Bars Kazan 10 2 4 6 0.60 2 6
23. Mikhail Mokin (LW) Neftyanik Almetievsk 11 2 4 6 0.55 0 3
24. Konstantin Mayorov (C) Lada Togliatti 7 0 6 6 0.86 6 -3
25. Artur Gavrus (C/LW) Dynamo St. Petersburg 8 0 6 6 0.75 5 -1
26. Dmitri Sidlyarov (RW) Dynamo St. Petersburg 9 0 6 6 0.67 2 0
27. Igor Myasishchev (D) Zvezda Moskva 9 0 6 6 0.67 4 10
28. Nikita Tertyshny (F) Yugra Khanty-Mansiysk 9 4 1 5 0.56 4 4
29. Artyom Antipov (F) Zvezda Moskva 9 3 2 5 0.56 4 0
30. Maxim Kazakov (LW) Humo Tashkent 11 3 2 5 0.45 4 1
                   
31. Yegor Dubrovsky (LW/C) Toros Neftekamsk 7 2 3 5 0.71 2 1
32. Maxim Sorkin (C) Zvezda Moskva 7 2 3 5 0.71 14 3
33. Vasili Glotov (C) SKA-Neva St. Petersburg 10 2 3 5 0.50 0 0
34. Artyom Voronin (C/RW) Humo Tashkent 11 2 3 5 0.45 10 1
35. Oleg Li (LW) Bars Kazan 6 1 4 5 0.83 2 -1
36. Anton Berlyov (C) Yugra Khanty-Mansiysk 9 1 4 5 0.56 2 3
37. Konstantin Fast (D) Rubin Tyumen 10 1 4 5 0.50 0 3
38. Georgi Berdyukov (D) Rubin Tyumen 10 1 4 5 0.50 6 1
39. Alexander Sorokin (D) Neftyanik Almetievsk 11 1 4 5 0.45 12 9
40. Anton Vilkov (F) Sokol Krasnoyarsk 6 0 5 5 0.83 8 1
                   
41. Nikita Ushnev (D) Dynamo St. Petersburg 9 0 5 5 0.56 6 0
42. Mikhail Anisin (RW) Humo Tashkent 11 0 5 5 0.45 4 2
43. Igor Merezhko (D) Humo Tashkent 11 0 5 5 0.45 11 3
44. Alexander Kulagin (RW) Dynamo St. Petersburg 4 3 1 4 1.00 0 0
45. David Dumbadze (RW) Dizel Penza 6 3 1 4 0.67 0 0
46. Alexei Mitrofanov (RW) Sokol Krasnoyarsk 6 3 1 4 0.67 0 0
47. Daniil Lapin (F) Dynamo St. Petersburg 9 3 1 4 0.44 5 -1
48. Ivan Volodin (D/F) SKA-Neva St. Petersburg 10 3 1 4 0.40 6 7
49. Vitali Kamenev (C) Neftyanik Almetievsk 11 3 1 4 0.36 8 6
50. Alexei Mastryukov (LW/C) Lada Togliatti 4 2 2 4 1.00 2 0
                   
51. Igor Ugolnikov (F) Lada Togliatti 6 2 2 4 0.67 4 2
52. Dmitri Vozovik (D) Lada Togliatti 7 2 2 4 0.57 2 -1
53. Sergei Lapin (LW) Zvezda Moskva 8 2 2 4 0.50 2 4
54. Andrei Rychagov (LW) Rubin Tyumen 9 2 2 4 0.44 0 4
55. Ivan Gavrilenko (D) Dynamo St. Petersburg 9 2 2 4 0.44 2 4
56. Alexander Komaristy (C/RW) Dynamo St. Petersburg 9 2 2 4 0.44 10 1
57. Ivan Nikolishin (C/LW) Neftyanik Almetievsk 11 2 2 4 0.36 0 1
58. Ivan Sushinsky (D) Gornyak Uchaly 5 1 3 4 0.80 8 -2
59. Rodion Amirov (LW) Toros Neftekamsk 6 1 3 4 0.67 0 3
60. Vladislav Barulin (RW) Dizel Penza 6 1 3 4 0.67 0 0
                   
61. Alexander Shevchenko (RW) Dynamo St. Petersburg 6 1 3 4 0.67 4 -3
62. Semyon Ivanov (W) Rubin Tyumen 10 1 3 4 0.40 2 6
63. Pavel Kukshtel (F) SKA-Neva St. Petersburg 10 1 3 4 0.40 2 -4
64. Alexander Derbenyov (F) Gornyak Uchaly 4 2 1 3 0.75 0 2
65. Dmitri Mikhailov (RW) Saryarka Karaganda 4 2 1 3 0.75 10 1
66. Yevgeni Rymarev (RW/LW) Torpedo Ust-Kamenogorsk 5 2 1 3 0.60 0 -2
67. Alexander Tarasov (RW) Torpedo Ust-Kamenogorsk 5 2 1 3 0.60 2 0
68. Nikita Pukhov (F) Dynamo St. Petersburg 5 2 1 3 0.60 8 -3
69. Konstantin Sokolov (RW) Saryarka Karaganda 6 2 1 3 0.50 0 -2
70. Edgars Kulda (LW) Saryarka Karaganda 6 2 1 3 0.50 0 0
                   
71. Alexander Shurygin (D) Zvezda Moskva 7 2 1 3 0.43 2 -2
72. Nikita Dvurechensky (RW/LW) Neftyanik Almetievsk 8 2 1 3 0.38 6 1
73. Vladimir Peshekhonov (C) Zvezda Moskva 9 2 1 3 0.33 0 -1
74. Pavel Makhanovsky (RW/C) Yugra Khanty-Mansiysk 9 2 1 3 0.33 4 -1
75. Vadim Kravchenko (LW) Rubin Tyumen 9 2 1 3 0.33 5 0
76. Albert Konozov (W) SKA-Neva St. Petersburg 10 2 1 3 0.30 2 -3
77. Maxim Rasseikin (C) Gornyak Uchaly 5 1 2 3 0.60 2 0
78. Yegor Baranov (F) Gornyak Uchaly 5 1 2 3 0.60 11 0
79. Grigori Mishchenko (LW) Sokol Krasnoyarsk 6 1 2 3 0.50 10 1
80. Ildar Abdeyev (D/F) Toros Neftekamsk 7 1 2 3 0.43 2 -3
                   
81. Kamil Fazylzyanov (D) Bars Kazan 8 1 2 3 0.38 8 3
82. Damir Shirgaziyev (F) Yugra Khanty-Mansiysk 9 1 2 3 0.33 0 3
83. Semyon Lugovyak (D) Zvezda Moskva 9 1 2 3 0.33 0 5
84. Nikita O. Popugayev (F) Zvezda Moskva 9 1 2 3 0.33 2 4
85. Ivan Zakharchuk (RW) Yugra Khanty-Mansiysk 9 1 2 3 0.33 10 1
86. Kirill Petkov (F) SKA-Neva St. Petersburg 10 1 2 3 0.30 0 3
87. Maxim Pestushko (RW) Bars Kazan 10 1 2 3 0.30 2 2
88. Nikita Yadroets (F) Rubin Tyumen 10 1 2 3 0.30 4 2
89. Denis Tsukanov (D/F) Bars Kazan 10 1 2 3 0.30 4 3
90. Ilya Nazarevich (D) SKA-Neva St. Petersburg 10 1 2 3 0.30 6 1
                   
91. Maxim Marushev (C) Bars Kazan 10 1 2 3 0.30 6 0
92. Kirill Adamchuk (D) Bars Kazan 10 1 2 3 0.30 10 4
93. Umed Gilmanov (F) Neftyanik Almetievsk 4 0 3 3 0.75 2 3
94. Alexander Shin (LW) Torpedo Ust-Kamenogorsk 5 0 3 3 0.60 4 -1
95. Ilya Bochkov (D) Sokol Krasnoyarsk 6 0 3 3 0.50 4 1
96. Artyom Penkovsky (LW) Zvezda Moskva 7 0 3 3 0.43 0 5
97. Alexei Kirillov (D) Yugra Khanty-Mansiysk 9 0 3 3 0.33 2 0
98. Daniil Miromanov (D/RW) SKA-Neva St. Petersburg 9 0 3 3 0.33 2 2
99. Denis Alexandrov (D) SKA-Neva St. Petersburg 10 0 3 3 0.30 4 2
100. Dinar Khamidullin (D) Neftyanik Almetievsk 11 0 3 3 0.27 4 4
396 players found | Previous page | Next page
2019-2020 Playoffs Goaltending Stats
# Player Team GP GAA SVS%
1. Alexei Melnichuk SKA-Neva St. Petersburg 10 2.16 .937
LESS THAN 10 GAMES
1. Alexander Samoilov Zvezda Moskva 3 0.00 1.000
2. Konstantin Volkov Yugra Khanty-Mansiysk 1 0.00 1.000
3. Roman Golovanov Humo Tashkent 1 0.00 1.000
4. Pavel Khomchenko Khimik Voskresensk 2 0.50 .985
5. Nikita Lysenkov SKA-Neva St. Petersburg 2 0.90 .957
6. Denis Sinyagin Dynamo St. Petersburg 7 1.38 .952
7. Yegor Nazarov Rubin Tyumen 9 1.27 .951
8. Yevgeni Ivannikov Yugra Khanty-Mansiysk 9 1.53 .950
9. Ivan Kulbakov Neftyanik Almetievsk 5 1.39 .944
10. Sergei Korobov Lada Togliatti 6 1.90 .941
           
11. Dmitri Braginsky Toros Neftekamsk 1 2.19 .941
12. Vladimir Sokhatsky Toros Neftekamsk 7 2.01 .940
13. Oleg Shilin Sokol Krasnoyarsk 6 2.35 .940
14. Eduard Reizvikh Saryarka Karaganda 6 2.27 .937
15. Amir Miftakhov Bars Kazan 8 2.03 .936
16. Maxim Sidorov Torpedo Ust-Kamenogorsk 5 2.22 .935
17. Andrei Skovronsky Khimik Voskresensk 3 2.35 .935
18. Roman Smiryagin Humo Tashkent 9 2.12 .932
19. Nikita Bogdanov Neftyanik Almetievsk 9 1.87 .929
20. Ilya Andryukhov Dizel Penza 6 2.00 .929
           
21. Alexander Skrynnik Lada Togliatti 2 3.17 .925
22. Maxim Tretiak Zvezda Moskva 7 1.82 .922
23. Dmitri Lozebnikov Humo Tashkent 2 2.42 .922
24. Ilya Golubev Bars Kazan 3 1.70 .918
25. Ivan Starostin Gornyak Uchaly 1 2.04 .913
26. Vladislav Gross Gornyak Uchaly 4 3.35 .897
27. Alexei Artamkin Rubin Tyumen 2 3.03 .891
28. Anton Todykov Dynamo St. Petersburg 3 3.41 .890
29. Denis Perevozchikov Torpedo Ust-Kamenogorsk 1 5.55 .833
30. Demid Yeremeyev Saryarka Karaganda 1 5.34 .714
           
31. Yevgeni Kiselyov Sokol Krasnoyarsk 0 - -
32. Maxim Borisov Dizel Penza 0 - -
33. Yaroslav Askarov SKA-Neva St. Petersburg 0 - -
34. Adel Minegaliyev Neftyanik Almetievsk 0 - -
35. Artur Misbakhov Bars Kazan 0 - -
36. Vsevolod Skotnikov Zvezda Moskva 0 - -
37. Matvei Botov Khimik Voskresensk 0 - -
38. Vladislav Nurek Torpedo Ust-Kamenogorsk 0 - -
39. Yuri Groshev Sokol Krasnoyarsk 0 - -