League Information and Facts
2001-2002 Standings
# Team GP W T L OTW OTL GF GA +/- TP Postseason
1st round - Group A
1. Torpedo Ust-Kamenogorsk 3 3 0 0 - - 45 2 43 6 Promoted
2. Polis Akademisi SK 3 2 0 1 - - 9 13 -4 4 -
3. Progym Gheorgheni 3 1 0 2 - - 13 10 3 2 -
4. HK Partizan Beograd 3 0 0 3 - - 3 45 -42 0 -
1st round - Group B
1. Keramin Minsk 3 3 0 0 - - 51 3 48 6 Promoted
2. B.B. Ankara SK 3 2 0 1 - - 22 29 -7 4 -
3. HC Slavia Sofia 3 1 0 2 - - 10 16 -6 2 -
4. Maccabi Lod 3 0 0 3 - - 8 43 -35 0 -
1st round - Group C
1. Vojvodina Novi Sad 3 2 0 1 - - 11 12 -1 4 Promoted
2. Slavija Ljubljana 3 2 0 1 - - 11 11 0 4 -
3. Medvescak Zagreb 3 1 0 2 - - 12 11 1 2 -
4. Steaua Bucuresti 3 1 0 2 - - 9 9 0 2 -
1st round - Group D
1. HK Jesenice 3 3 0 0 - - 15 5 10 6 Promoted
2. Dunaújvárosi Acélbikák 3 2 0 1 - - 11 5 6 4 -
3. KHL Zagreb 3 1 0 2 - - 7 19 -12 2 -
4. SC Miercurea Ciuc 3 0 0 3 - - 9 13 -4 0 -
1st round - Group E
1. Rouen 3 3 0 0 - - 19 8 11 6 Promoted
2. Max Tigers Nijmegen 3 2 0 1 - - 16 9 7 4 -
3. Metalurgs Liepaja 3 1 0 2 - - 15 10 5 2 -
4. CG Puigcerdà 3 0 0 3 - - 7 30 -23 0 -
1st round - Group F
1. Grenoble 3 1 2 0 - - 10 7 3 4 Promoted
2. Rødovre Mighty Bulls 3 1 2 0 - - 11 6 5 4 -
3. Tilburg Trappers 3 1 2 0 - - 11 7 4 4 -
4. C.H. Jaca 3 0 0 3 - - 4 16 -12 0 -
2nd round - Group G
1. Milano 3 2 1 0 - - 10 7 3 5 Promoted
2. Olimpija Ljubljana 3 2 0 1 - - 12 10 2 4 -
3. Torpedo Ust-Kamenogorsk 3 1 0 2 - - 12 9 3 2 -
4. Klagenfurter AC 3 0 1 2 - - 10 18 -8 1 -
2nd round - Group H
1. Keramin Minsk 3 2 1 0 - - 10 7 3 5 Promoted
2. Sokol Kiev 3 2 0 1 - - 13 6 7 4 -
3. Székesfehérvár 3 1 1 1 - - 7 10 -3 3 -
4. Neman Grodno 3 0 0 3 - - 3 10 -7 0 -
2nd round - Group J
1. Unia Oswiecim 2 2 0 0 - - 8 1 7 4 Promoted
2. HCM Slovan Rosice 2 1 0 1 - - 11 5 6 2 -
3. Energija Elektrenai 2 0 0 2 - - 2 15 -13 0 -
4. Vojvodina Novi Sad - - - - - - - - - - Expelled
2nd round - Group K
1. HC Prostejov 3 2 1 0 - - 10 7 3 5 Promoted
2. GKS Katowice 3 2 0 1 - - 12 6 6 4 -
3. HK Jesenice 3 1 1 1 - - 6 11 -5 3 -
4. Berkut Kiev 3 0 0 3 - - 6 10 -4 0 -
2nd round - Group L
1. Jukurit 3 2 0 1 - - 10 5 5 4 Promoted
2. Storhamar 3 2 0 1 - - 12 9 3 4 -
3. HK Riga 2000 3 2 0 1 - - 16 11 5 4 -
4. Rouen 3 0 0 3 - - 6 19 -13 0 -
2nd round - Group M
1. Anglet 3 3 0 0 - - 13 8 5 6 Promoted
2. Sheffield Steelers 3 2 0 1 - - 12 8 4 4 -
3. Herning Blue Fox 3 1 0 2 - - 13 13 0 2 -
4. Grenoble 3 0 0 3 - - 7 16 -9 0 -
3rd round - Group N
1. Milano 3 2 1 0 - - 9 4 5 5 Promoted
2. Asiago 3 1 2 0 - - 11 8 3 4 -
3. HC Lugano 3 1 1 1 - - 9 9 0 3 -
4. Keramin Minsk 3 0 0 3 - - 3 11 -8 0 -
3rd round - Group O
1. HKM Zvolen 3 3 0 0 - - 14 8 6 6 Promoted
2. HC Prostejov 3 2 0 1 - - 14 8 6 4 -
3. Unia Oswiecim 3 1 0 2 - - 7 12 -5 2 -
4. ERC Ingolstadt 3 0 0 3 - - 2 9 -7 0 -
3rd round - Group P
1. Jukurit 3 2 1 0 - - 12 5 7 5 Promoted
2. Vålerenga 3 1 2 0 - - 10 7 3 4 -
3. London Knights 3 1 1 1 - - 11 12 -1 3 -
4. Anglet 3 0 0 3 - - 5 14 -9 0 -
Final Tournament
1. ZSC Lions 2 2 0 0 - - 10 4 6 4 Champion
2. Milano 2 1 0 1 - - 5 8 -3 2 Final loss
3. HKM Zvolen 2 1 0 1 - - 8 7 1 2 Bronze game win
4. Jukurit 2 0 0 2 - - 6 10 -4 0 Bronze game loss

Seasons

1990 - 2000: 97/98, 98/99, 99/00
2000 - 2010: 00/01, 01/02, 02/03, 03/04, 04/05, 05/06, 06/07, 07/08, 08/09, 09/10
2010 - 2020: 10/11, 11/12, 12/13, 13/14, 14/15, 15/16, 16/17, 17/18, 18/19