League Information and Facts
2003-2004 Standings
# Team GP W T L OTW OTL GF GA +/- TP Postseason
1st round - Group A
1. KHL Zagreb 3 3 0 0 - - 24 8 16 6 Promoted
2. SC Miercurea Ciuc 3 2 0 1 - - 23 5 18 4 -
3. Vojvodina Novi Sad 3 1 0 2 - - 11 13 -2 2 -
4. HC Slavia Sofia 3 0 0 3 - - 3 35 -32 6 -
1st round - Group B
1. Amiens 3 3 0 0 - - 23 8 15 6 Promoted
2. Odense Bulldogs 3 2 0 1 - - 14 6 8 4 -
3. Steaua Bucuresti 3 1 0 2 - - 8 21 -13 2 -
4. Slavija Ljubljana 3 0 0 3 - - 3 13 -10 0 -
1st round - Group C
1. Amstel Tijgers Amsterdam 3 3 0 0 - - 53 7 46 6 Promoted
2. Phantoms Deurne Antwerp 3 1 1 1 - - 12 21 -9 3 -
3. C.H. Jaca 3 1 0 2 - - 13 27 -14 2 -
4. FC Barcelona 3 0 1 2 - - 9 32 -23 1 -
1st round - Group D
1. Dunaújvárosi Acélbikák 3 3 0 0 - - 37 2 35 6 Promoted
2. Medvescak Zagreb 3 2 0 1 - - 33 4 29 4 -
3. HC Levski Sofia 3 1 0 2 - - 6 20 -14 2 -
4. Monfort Maalot 3 0 0 3 - - 4 54 -50 0 -
1st round - Group E
1. HK Riga 2000 3 2 1 0 - - 22 8 14 5 Promoted
2. Kazakhmys Karaganda 3 1 2 0 - - 5 3 2 4 -
3. Stoczniowiec Gdansk 3 1 1 1 - - 8 10 -2 3 -
4. Energija Elektrenai 3 0 0 3 - - 7 21 -14 0 -
2nd round - Group F
1. Unia Oswiecim 2 1 1 0 - - 8 5 3 3 Promoted
2. Metalurgs Liepaja 2 1 0 1 - - 6 7 -1 2 -
3. Milano 2 0 1 1 - - 5 7 -2 1 -
4. KHL Zagreb - - - - - - - - - - -
2nd round - Group G
1. Rouen 3 2 1 0 - - 8 2 6 5 Promoted
2. Amiens 3 2 0 1 - - 8 8 0 4 -
3. Amstel Tijgers Amsterdam 3 1 1 1 - - 8 3 5 3 -
4. Asiago 3 0 0 3 - - 2 13 -11 0 -
2nd round - Group H
1. Torpedo Ust-Kamenogorsk 3 2 1 0 - - 13 7 6 5 Promoted
2. Székesfehérvár 3 2 1 0 - - 9 3 6 5 -
3. Dunaújvárosi Acélbikák 3 0 1 2 - - 4 11 -7 1 -
4. Olimpija Ljubljana 3 0 1 2 - - 2 9 -7 1 -
2nd round - Group I
1. Jukurit 3 2 1 0 - - 8 2 6 5 Promoted
2. Sokol Kiev 3 2 0 1 - - 12 4 8 4 -
3. HKM Zvolen 3 1 0 2 - - 2 9 -7 2 -
4. HK Riga 2000 3 0 1 2 - - 3 10 -7 1 -
3rd round - Group J
1. Rouen 3 2 0 1 - - 14 8 6 4 Promoted
2. Unia Oswiecim 3 1 1 1 - - 7 9 -2 3 -
3. Vålerenga 3 1 1 1 - - 5 8 -3 3 -
4. Herning Blue Fox 3 1 0 2 - - 6 7 -1 2 -
3rd round - Group K
1. Keramin Minsk 3 2 1 0 - - 8 3 5 5 Promoted
2. Torpedo Ust-Kamenogorsk 3 1 2 0 - - 9 5 4 4 -
3. EHC Linz 3 1 1 1 - - 5 6 -1 3 -
4. Jukurit 3 0 0 3 - - 6 14 -8 0 -
Super Final - Group M
1. HK Gomel 2 2 0 0 - - 8 4 4 4 Final loss
2. HC Lugano 2 1 0 1 - - 9 4 5 2 Bronze game win
3. Rouen 2 0 0 2 - - 3 13 -10 0 Placement game win
Super Final - Group N
1. HC Slovan Bratislava 3 2 0 0 - - 8 5 3 4 Champion
2. Severstal Cherepovets 3 1 0 1 - - 11 7 4 2 Bronze game loss
3. Keramin Minsk 3 0 0 2 - - 4 11 -7 0 Placement game loss

Seasons

1990 - 2000: 97/98, 98/99, 99/00
2000 - 2010: 00/01, 01/02, 02/03, 03/04, 04/05, 05/06, 06/07, 07/08, 08/09, 09/10
2010 - 2020: 10/11, 11/12, 12/13, 13/14, 14/15, 15/16, 16/17, 17/18, 18/19