PRIMARY MENU
Stats Teams Leagues Nations Awards Free Agents Draft Center Drafts
SIDEBAR MENU
League Information and Facts
2019-2020 Standings
# Team GP W T L OTW OTL GF GA +/- TP Postseason
Center
1. HK Bobrov U18 30 27 - 2 0 1 246 47 199 82 -
2. Kapitan Stupino U18 30 25 - 4 1 0 248 45 203 77 -
3. Severstal Cherepovets U18 28 22 - 2 2 2 180 61 119 72 -
4. HK Bryansk U18 31 22 - 8 1 0 204 90 114 68 -
5. GUOR Yaroslavl U18 27 20 - 4 1 2 160 45 115 64 -
6. Vityaz Chekhov U18 32 17 - 10 4 1 138 105 33 60 -
7. Atlant Mytishchi U18 25 16 - 8 1 0 189 60 129 50 -
8. HK Lipetsk U18 26 12 - 8 3 3 115 77 38 45 -
9. Polyot Rybinsk U18 25 15 - 10 0 0 113 84 29 45 -
10. Tverichi Tver U18 27 13 - 13 0 1 177 107 70 40 -
11. HK Klin U18 29 11 - 15 1 2 112 117 -5 37 -
12. DYUSSH Ryazan U18 31 9 - 18 2 2 101 106 -5 33 -
13. HK Pereslavl U18 28 6 - 19 2 1 65 169 -104 23 -
14. Vladimirskie Lvy U18 31 6 - 24 0 1 84 203 -119 19 -
15. Sokol Kursk U18 31 3 - 25 2 1 83 209 -126 14 -
16. HK Tambov U18 30 2 - 26 0 2 47 317 -270 8 -
17. Sokol Uvarovo U18 31 0 - 30 0 1 45 465 -420 1 -
Moskva
1. CSKA Moskva U18 25 23 - 1 0 1 244 35 209 70 Conference Champion
2. Kapitan Stupino U18 25 20 - 4 1 0 144 51 93 62 Conference QF loss
3. Spartak Moskva U18 25 19 - 3 2 1 171 45 126 62 Conference Final loss
4. Krylia Sovetov Moskva U18 25 20 - 4 1 0 142 49 93 62 Conference QF loss
5. Atlant Mytishchi U18 25 16 - 5 2 2 171 63 108 54 Conference SF loss
6. Dynamo Moskva U18 25 17 - 7 1 0 151 54 97 53 Conference QF loss
7. Vityaz Podolsk U18 25 16 - 7 1 1 155 72 83 51 Conference SF loss
8. Rus Moskva U18 25 16 - 6 0 3 123 63 60 51 Conference QF loss
9. Team FSO Moskva U18 25 15 - 7 2 1 131 65 66 50 Last 16 loss
10. Kristall Elektrostal U18 25 14 - 7 3 1 98 81 17 49 Last 16 loss
11. HK Dmitrov U18 25 13 - 5 2 5 112 58 54 48 Last 16 loss
12. Olimpiyets Balashikha U18 25 12 - 9 3 1 85 60 25 43 Last 16 loss
13. Akademiya Petrova U18 25 14 - 10 0 1 108 90 18 43 Last 16 loss
14. NHK Novomoskovsk U18 25 13 - 10 2 0 103 82 21 43 Last 16 loss
15. Severnaya Zvezda Moskva U18 25 12 - 12 0 1 111 101 10 37 Last 16 loss
16. Yastreby Moskva U18 25 12 - 13 0 0 131 100 31 36 Last 16 loss
17. Team FSO Moskva-2 U18 25 9 - 15 1 0 81 94 -13 29 Did not make playoffs
18. Belye Medvedi Moskva U18 25 8 - 16 0 1 71 111 -40 25 Did not make playoffs
19. Armada Odintsovo U18 25 6 - 15 1 3 97 116 -19 23 Did not make playoffs
20. Team SHA Moskva U18 25 5 - 16 1 3 71 142 -71 20 Did not make playoffs
21. Serebryanye Akuly Moskva U18 25 5 - 19 1 0 59 144 -85 17 Did not make playoffs
22. Orbita Zelenograd U18 25 4 - 20 1 0 66 185 -119 14 Did not make playoffs
23. Vympel Moskva U18 25 4 - 20 1 0 59 167 -108 14 Did not make playoffs
24. Lider Ivanteyevka U18 25 2 - 21 1 1 33 287 -254 9 Did not make playoffs
25. Belye Medvedi Moskva-2 U18 25 2 - 21 0 2 52 228 -176 8 Did not make playoffs
26. Morskiye Lvy Shcherbinka U18 25 0 - 24 1 0 51 277 -226 2 Did not make playoffs
Siberia - Far East. Final Round
1. Yermak Angarsk U18 16 14 - 2 0 0 94 31 63 42 -
2. Metallurg Novokuznetsk U18 18 8 - 7 3 0 55 44 11 30 -
3. Amur Khabarovsk U18 14 9 - 4 1 0 52 37 15 29 -
4. Sibir Novosibirsk U18 16 5 - 7 1 3 41 53 -12 20 -
5. Torpedo Ust-Kamenogorsk U18 12 3 - 8 0 1 14 50 -36 10 -
6. Sibir Novosibirsk U17 16 2 - 13 0 1 22 63 -41 7 -
Siberia - Far East. Group East
1. Yermak Angarsk U18 24 22 - 2 0 0 167 43 124 66 -
2. Amur Khabarovsk U18 24 18 - 6 0 0 149 60 89 54 -
3. Sibir Novosibirsk U17 24 15 - 8 0 1 102 65 37 46 -
4. Sokol Krasnoyarsk U18 24 8 - 14 2 0 75 113 -38 28 -
5. Smena Seversk U18 24 11 - 11 1 1 90 99 -9 36 -
6. Admiral Vladivostok U18 24 7 - 17 0 0 67 112 -45 21 -
7. Manul Chita U18 24 0 - 23 0 1 35 193 -158 1 -
Siberia - Far East. Group West
1. Sibir Novosibirsk U18 24 15 - 0 7 2 120 56 64 61 -
2. Torpedo Ust-Kamenogorsk U18 24 12 - 6 5 1 96 67 29 47 -
3. Metallurg Novokuznetsk U18 24 14 - 7 0 3 73 45 28 45 -
4. Altay Barnaul U18 24 11 - 9 2 2 112 85 27 39 -
5. CZVS Novosibirsk U18 24 8 - 9 1 6 63 83 -20 32 -
6. Kristall Berdsk U18 24 6 - 14 2 2 95 94 1 24 -
7. Shturm Chik U18 24 1 - 22 0 1 43 171 -128 4 -
Siberia - Far East. Placement Round
1. Altay Barnaul U18 20 14 - 2 4 0 117 66 51 50 -
2. CZVS Novosibirsk U18 23 13 - 5 2 3 99 63 36 46 -
3. Sokol Krasnoyarsk U18 21 12 - 8 1 0 63 55 8 38 -
4. Admiral Vladivostok U18 18 9 - 5 1 3 66 44 22 32 -
5. Kristall Berdsk U18 18 7 - 7 1 3 74 78 -4 26 -
6. Smena Seversk U18 18 6 - 9 2 1 73 76 -3 23 -
7. Shturm Chik U18 20 2 - 14 1 3 43 107 -64 11 -
8. Manul Chita U18 20 2 - 15 2 1 63 109 -46 11 -
Urals-Western Siberia - Group A
1. Traktor Chelyabinsk U18 32 26 - 4 1 1 186 71 115 81 -
2. Yugra Khanty-Mansiysk U18 34 24 - 6 4 0 169 87 82 80 -
3. Salavat Yulaev Ufa U18 34 22 - 6 3 3 149 71 78 75 -
4. Barys Nur-Sultan U18 31 17 - 7 0 7 95 68 27 58 -
5. Yastreby Omsk U18 32 16 - 12 2 2 112 98 14 54 -
6. Metallurg Magnitogorsk U18 34 15 - 17 1 1 122 121 1 48 -
7. Spartakovets Yekaterinburg U18 34 13 - 18 2 1 135 132 3 44 -
8. HSh S. Makarova U18 34 9 - 25 0 0 84 157 -73 27 -
9. Sputnik Nizhny Tagil U18 34 6 - 25 2 1 77 183 -106 23 -
10. Olimpiyets Surgut U18 31 1 - 29 1 0 51 192 -141 5 -
Volga Region - Group East
1. Dynamo Kazan U18 40 31 - 5 3 1 198 55 143 100 Conference SF loss
2. Ak Bars Kazan U18 40 27 - 8 2 3 173 50 123 88 Conference QF loss
3. Neftyanik Almetievsk U18 40 26 - 8 3 3 169 74 95 87 Conference SF loss
4. Neftekhimik Nizhnekamsk U18 40 22 - 9 6 3 178 92 86 81 Conference QF loss
5. Volna Kazan U18 40 19 - 13 3 5 112 84 28 68 Did not make playoffs
6. Toros Neftekamsk U18 40 20 - 14 2 4 144 84 60 68 Did not make playoffs
7. Olimpiya Kirovo-Chepetsk U18 40 18 - 15 4 3 108 84 24 65 Did not make playoffs
8. Izhstal Izhevsk U18 40 12 - 21 4 3 120 129 -9 47 Did not make playoffs
9. Strela Kazan U18 40 9 - 28 1 2 62 151 -89 31 Did not make playoffs
10. Smena Kazan U18 40 6 - 34 0 0 54 276 -222 18 Did not make playoffs
11. Spartak Yoshkar-Ola U18 40 2 - 37 0 1 65 304 -239 7 Did not make playoffs
Volga Region - Group West
1. Torpedo Nizhny Novgorod U18 36 29 - 2 4 1 203 42 161 96 Playoffs Interrupted
2. Kometa Samara U18 36 29 - 1 3 3 196 71 125 96 Conference QF loss
3. Lada Togliatti U18 36 24 - 6 4 2 196 67 129 82 Playoffs Interrupted
4. Dizel Penza U18 36 19 - 12 3 2 144 94 50 65 Conference QF loss
5. Yunior Orenburg U18 36 13 - 18 1 4 129 159 -30 45 Did not make playoffs
6. HK Sarov U18 36 11 - 21 2 2 104 126 -22 39 Did not make playoffs
7. Kristall Saratov U18 36 11 - 21 2 2 96 151 -55 39 Did not make playoffs
8. Sokol Novocheboksarsk U18 36 9 - 18 3 6 95 151 -56 39 Did not make playoffs
9. HK Cheboksary U18 36 10 - 22 2 2 87 128 -41 36 Did not make playoffs
10. Mordovia Saransk U18 36 1 - 35 0 0 55 316 -261 3 Did not make playoffs

Seasons

1990 - 2000: 95/96, 96/97, 97/98, 98/99, 99/00
2000 - 2010: 00/01, 01/02, 02/03, 03/04
2010 - 2020: 13/14, 14/15, 15/16, 16/17, 17/18, 18/19, 19/20
2020 - 2030: 20/21