League Information and Facts
2022-2023 Standings
# Team GP W T L OTW OTL GF GA +/- TP Postseason
Center
1. Atlant Mytishchi U18 - - - - - - - - - - -
2. Buran Voronezh U18 - - - - - - - - - - -
3. GUOR Yaroslavl U18 - - - - - - - - - - -
4. HK Bobrov U18 - - - - - - - - - - -
5. HK Bryansk U18 - - - - - - - - - - -
6. HK Lipetsk U18 - - - - - - - - - - -
7. Kapitan Stupino U18 - - - - - - - - - - -
8. Olimpiysky Ryazan U18 - - - - - - - - - - -
9. Polyot Rybinsk U18 - - - - - - - - - - -
10. Sozvezdie Voronezh U18 - - - - - - - - - - -
11. Sudogodets U18 - - - - - - - - - - -
12. Tverichi Tver U18 - - - - - - - - - - -
Moskva - Group A
1. Armada Odintsovo U18 - - - - - - - - - - -
2. Granit Dolgoprudny U18 - - - - - - - - - - -
3. Hockey Moskvy U18 - - - - - - - - - - -
4. Hockey Moskvy-2 U18 - - - - - - - - - - -
5. Krylia Sovetov Moskva U18 - - - - - - - - - - -
6. Vympel Moskva U18 - - - - - - - - - - -
Moskva - Group B
1. Akademiya Petrova U18 - - - - - - - - - - -
2. Belye Medvedi Moskva U18 - - - - - - - - - - -
3. CSKA Moskva U18 - - - - - - - - - - -
4. HK Balashikha U18 - - - - - - - - - - -
5. Hockey Moskvy-3 U18 - - - - - - - - - - -
6. Kristall Elektrostal U18 - - - - - - - - - - -
7. Morskiye Lvy Moskva U18 - - - - - - - - - - -
8. Orbita Zelenograd U18 - - - - - - - - - - -
9. Severnaya Zvezda Moskva U18 - - - - - - - - - - -
10. Spartak Moskva U18 - - - - - - - - - - -
11. Yastreby Moskva U18 - - - - - - - - - - -
Siberia-Far East - Final round
1. Admiral Vladivostok U18 - - - - - - - - - - -
2. Amur Khabarovsk U18 - - - - - - - - - - -
3. Kristall Berdsk U18 - - - - - - - - - - -
4. Metallurg Novokuznetsk U18 - - - - - - - - - - -
5. Sibir Novosibirsk U17 - - - - - - - - - - -
6. Sibir Novosibirsk U18 - - - - - - - - - - -
Siberia-Far East - Group East
1. Amur Khabarovsk U18 20 14 - 2 1 3 88 40 48 33 -
2. Sibir Novosibirsk U17 20 10 - 4 3 3 80 56 24 29 -
3. Admiral Vladivostok U18 20 10 - 7 2 1 77 62 15 25 -
4. Kristall Yuzhno-Sakhalinsk U18 20 7 - 9 2 2 78 81 -3 20 -
5. Manul Chita U18 20 5 - 12 2 1 65 81 -16 15 -
6. Yermak Angarsk U18 20 3 - 15 1 1 37 105 -68 9 -
Siberia-Far East - Group West
1. Sibir Novosibirsk U18 20 18 - 2 0 0 142 40 102 36 -
2. Metallurg Novokuznetsk U18 20 16 - 3 0 1 149 35 114 33 -
3. Kristall Berdsk U18 20 9 - 9 1 1 90 76 14 21 -
4. Sokol Krasnoyarsk U18 20 7 - 11 2 0 65 139 -74 18 -
5. Altay Barnaul U18 20 6 - 13 0 1 45 78 -33 13 -
6. CZVS Novosibirsk U18 20 1 - 19 0 0 38 161 -123 2 -
Siberia-Far East - Placement round
1. Altay Barnaul U18 - - - - - - - - - - -
2. CZVS Novosibirsk U18 - - - - - - - - - - -
3. Manul Chita U18 - - - - - - - - - - -
4. Sokol Krasnoyarsk U18 - - - - - - - - - - -
5. Yermak Angarsk U18 - - - - - - - - - - -
South-North Caucasus
1. Akuly Krasnodar U18 - - - - - - - - - - -
2. Buivoly Krasnodar U18 - - - - - - - - - - -
3. Dynamo Stavropol U18 - - - - - - - - - - -
4. HK Donetsk U18 - - - - - - - - - - -
5. HK Sochi U18 - - - - - - - - - - -
6. HK Svetly U18 - - - - - - - - - - -
7. SDYUSHOR-6 Rostov U18 - - - - - - - - - - -
Sverdlovsk Region
1. Avtomobilist Yekaterinburg U17 - - - - - - - - - - -
2. Khrizotil Asbest U17 - - - - - - - - - - -
3. Khrizotil Asbest U18 - - - - - - - - - - -
4. Metallurg U18 - - - - - - - - - - -
5. Spartakovets U18 - - - - - - - - - - -
6. Spartakovets Yekaterinburg U17 - - - - - - - - - - -
Tatarstan
1. Arktika Buinsk U18 - - - - - - - - - - -
2. HK Pestretsy U18 - - - - - - - - - - -
3. Lesnye Pchyoly Yelabuga U18 - - - - - - - - - - -
4. Neftyanik Leninogorsk U18 - - - - - - - - - - -
5. Sputnik Agryz U18 - - - - - - - - - - -
6. Yashlek Zainsk U18 - - - - - - - - - - -
7. Zilant Kazan U18 - - - - - - - - - - -
Urals-Western Siberia - Group A
1. Metallurg Magnitogorsk U18 - - - - - - - - - - -
2. Molot Perm U18 - - - - - - - - - - -
3. Olimpiyets Surgut U18 - - - - - - - - - - -
4. Salavat Yulaev Ufa U18 - - - - - - - - - - -
5. Spartakovets Yekaterinburg U18 - - - - - - - - - - -
6. Traktor Chelyabinsk U18 - - - - - - - - - - -
7. Tyumenski Legion U18 - - - - - - - - - - -
8. Yastreby Omsk U18 - - - - - - - - - - -
9. Yugra Khanty-Mansiysk U18 - - - - - - - - - - -
10. Zaryad Chelyabinsk U18 - - - - - - - - - - -
Urals-Western Siberia - Group B
1. Angel Sibiri Tobolsk U18 - - - - - - - - - - -
2. DYUSSH Korkino U18 - - - - - - - - - - -
3. Gornyak Uchaly U18 - - - - - - - - - - -
4. HSh A.V. Kozhevnikova U18 - - - - - - - - - - -
5. Khrizotil Asbest U18 - - - - - - - - - - -
6. Metallurg Verkhnyaya Pyshma U18 - - - - - - - - - - -
7. Sputnik Nizhny Tagil U18 - - - - - - - - - - -
8. Yamal Salekhard U18 - - - - - - - - - - -
9. Yuzhny Ural Orsk U18 - - - - - - - - - - -
Volga Region - Group A
1. Ak Bars Kazan U18 - - - - - - - - - - -
2. Dynamo Kazan U18 - - - - - - - - - - -
3. HK Cheboksary U18 - - - - - - - - - - -
4. Izhstal Izhevsk U18 - - - - - - - - - - -
5. Smena Kazan U18 - - - - - - - - - - -
6. Strela Kazan U18 - - - - - - - - - - -
7. Toros Neftekamsk U18 - - - - - - - - - - -
8. Torpedo Nizhny Novgorod U18 - - - - - - - - - - -
Volga Region - Group B
1. Dizel Penza U18 - - - - - - - - - - -
2. HK Chelny U18 - - - - - - - - - - -
3. Kometa Samara U18 - - - - - - - - - - -
4. Kristall Saratov U18 - - - - - - - - - - -
5. Lada Togliatti U18 - - - - - - - - - - -
6. Neftekhimik Nizhnekamsk U18 - - - - - - - - - - -
7. Neftyanik Almetievsk U18 - - - - - - - - - - -
8. Yunior Orenburg U18 - - - - - - - - - - -

Seasons

1990 - 2000: 94/95, 95/96, 96/97, 97/98, 98/99, 99/00
2000 - 2010: 00/01, 01/02, 02/03, 03/04, 04/05, 05/06, 06/07, 07/08, 08/09
2010 - 2020: 12/13, 13/14, 14/15, 15/16, 16/17, 17/18, 18/19, 19/20
2020 - 2030: 20/21, 21/22, 22/23