League Information and Facts
2018-2019 Standings
# Team GP W T L OTW OTL GF GA +/- TP Postseason
Moskva
1. Atlant Mytishchi U16 - - - - - - - - - - -
2. CSKA Moskva U16 - - - - - - - - - - -
3. Dynamo Moskva U16 - - - - - - - - - - -
4. HK Dmitrov U16 - - - - - - - - - - -
5. Khimik Voskresensk U16 - - - - - - - - - - -
6. Lokomotiv Yaroslavl U16 - - - - - - - - - - -
7. Lokomotiv-2004 Yaroslavl U16 - - - - - - - - - - -
8. Rus Moskva U16 - - - - - - - - - - -
9. Spartak Moskva U16 - - - - - - - - - - -
10. Vityaz Podolsk U16 - - - - - - - - - - -
Moskva region
1. Armada Odintsovo U16 - - - - - - - - - - -
2. Atlant Mytishchi U16 - - - - - - - - - - -
3. Buran Voronezh U16 - - - - - - - - - - -
4. Kapitan Stupino U16 - - - - - - - - - - -
5. Khimik Voskresensk U16 - - - - - - - - - - -
6. Kristall Elektrostal U16 - - - - - - - - - - -
7. Olimpiyets Balashikha U16 - - - - - - - - - - -
8. Tverichi Tver U16 - - - - - - - - - - -
Siberia - Far East - Group A
1. CZVS Novosibirsk U16 - - - - - - - - - - -
2. Metallurg Novokuznetsk U16 - - - - - - - - - - -
3. Sibir Novosibirsk U16 - - - - - - - - - - -
4. Sokol Krasnoyarsk U16 - - - - - - - - - - -
5. Yermak Angarsk U16 - - - - - - - - - - -
6. Yunost Karaganda U16 - - - - - - - - - - -
Siberia - Far East - Group B
1. Altay Barnaul U16 - - - - - - - - - - -
2. Energiya Novosibirsk U16 - - - - - - - - - - -
3. Metallurg Novokuznetsk U15 - - - - - - - - - - -
4. Shturm Chik U16 - - - - - - - - - - -
5. Sibir Novosibirsk U15 - - - - - - - - - - -
6. Torpedo Ust-Kamenogorsk U16 - - - - - - - - - - -
St. Petersburg
1. Buldogi St. Petersburg U16 - - - - - - - - - - -
2. Dynamo St. Petersburg U16 - - - - - - - - - - -
3. Forward St. Petersburg U16 - - - - - - - - - - -
4. HK Drozdetskogo Kolpino U16 - - - - - - - - - - -
5. Nevsky St. Petersburg U16 - - - - - - - - - - -
6. Serebryanye Lvy U16 - - - - - - - - - - -
7. Shtorm St. Petersburg U16 - - - - - - - - - - -
8. SK Riga 16 - - - - - - - - - - -
9. SKA St. Petersburg U16 - - - - - - - - - - -
10. SKA-Gazprombank Kolpino U16 - - - - - - - - - - -
11. Varyagi im. Morozova U16 - - - - - - - - - - -
12. Yeti Novgorod U16 - - - - - - - - - - -
Urals-Western Siberia
1. Avangard Omsk U16 - - - - - - - - - - -
2. Belye Medvedi Chelyabinsk U16 - - - - - - - - - - -
3. Metallurg Magnitogorsk U16 - - - - - - - - - - -
4. Salavat Yulaev Ufa U16 - - - - - - - - - - -
5. Spartakovets Yekaterinburg U16 - - - - - - - - - - -
6. Traktor Chelyabinsk U16 - - - - - - - - - - -
7. Tyumenski Legion U16 - - - - - - - - - - -
8. Yugra Khanty-Mansiysk U16 - - - - - - - - - - -
9. Yunost Yekaterinburg U16 - - - - - - - - - - -
10. Yuzhny Ural Orsk U16 - - - - - - - - - - -
Volga Region - First Round
1. Ak Bars Kazan U16 - - - - - - - - - - -
2. CSK VVS Samara U16 - - - - - - - - - - -
3. Dizel Penza U16 - - - - - - - - - - -
4. Dynamo Kazan U16 - - - - - - - - - - -
5. HK Nizhny Novgorod U16 - - - - - - - - - - -
6. Izhstal Izhevsk U16 - - - - - - - - - - -
7. Kristall Saratov U16 - - - - - - - - - - -
8. Lada Togliatti U16 - - - - - - - - - - -
9. Neftekhimik Nizhnekamsk U16 - - - - - - - - - - -
10. Neftyanik Almetievsk U16 - - - - - - - - - - -
11. Olimpiya Kirovo-Chepetsk U16 - - - - - - - - - - -
12. Torpedo Nizhny Novgorod U16 - - - - - - - - - - -

Seasons

2000 - 2010: 08/09, 09/10
2010 - 2020: 10/11, 11/12, 12/13, 13/14, 14/15, 15/16, 16/17, 17/18, 18/19